incahuasimachu-picchu-salkantay-trekkingtrekking-w peru-ausangate-cusco-kobietyparacas-3Peru-alpinca-wycieczka

Ausangate 5 dni

380$

travel date

Nieturystyczny trekking AUSANGATE 5 dni

Ten 5-dniowy trekking jest przeznaczony dla osób, które uwielbiają trekkingi. Ten trekking dla niektórych może okazać się wyzwaniem, a dla osób, które często chodzą po górach, może być łatwy 🙂  Spanie jest w namiotach oraz w tzw. małych schronach pasterskich. W ciągu tych pięciu dni  zobaczą Państwo kolorowe laguny, stada zabawnych alpag oraz lam, ośnieżone szczyty oraz lokalną ludność. Jest to trekking jak najbardziej autentyczny i nieturystyczny. Przed wyborem tego trekkingu bardzo proszę o przeczytanie wszystkich poniższych informacji.

Dzień 1 : Cusco – Tinqui – Upis

Wcześnie rano opuszczamy Cusco. Po dojechaniu do Tinqui (3850m), poznamy naszych porterów, kucharzy wraz z ich mulami oraz będziemy przygotowywać nasze rzeczy potrzebne do trekkingu. Zaczynamy nasz pierwszy dzień marszu, w trakcie którego dotrzemy aż do wioski Upis (4400m). Wieczorem możemy skorzystać oraz zrelaksować się w naturalnych ciepłych zródłach Upis.

Czas transportu: 3 godziny

Czas marszu: 4 godziny

Zmiana wysokości: +550m

Dzień 2: Upis – Col d’Arapa – Col Extrême Ausangate – Laguna Ausangate

Rozpoczynamy nasz marsz ze wspaniałym widokiem na górę Ausangate. Mijamy przełęcz Arapa (4730m), a następnie schodzimy w stronę miejsca, gdzie będziemy mieli niesamowitą panoramę na kilka turkusowych lagun.Po chwili odpoczynku, wespniemy się aż do przełęczy zwanej Extreme Ausangate (4850m), skąd pomaszerujemy w stronę laguny Ausangate gdzie zjemy obiad. Po południe czasem odpoczynku i relaksu dla Państwa.

Czas marszu: 6 godzin

Zmiana wysokości: +600m, -400m

Dzień 3: Lagunaa Ausangate – Soraypata

Dzisiaj mamy do zmierzenia się z najwyższym punktem naszego trekkingu- przełęczy zwanej Palomami (5200m) skąd rozpościera się niecodzienny widok na lodowce oraz na najwyższą góre Ausangate zwaną w języku keczua Apu. Następnie schodzimy w stronę doliny Pampa Finaya, gdzie mieści się malutka wioska Jampa (4700m)- miejsce naszego obozu.

Czas marszu: 4 godziny

Zmiana wysokości: +600m, -500m

Dzień 4: Soraypata – Col de Campa – Pacchanta

Dzisiejsze wyzwanie to przełęcz Campa (5100m), gdzie dojedziemy po 3-4 godzinach marszu. Miniemy kilka zdumiewających lagun przed dotarciem do naszego punktu docelowego Pacchanta (4350m), gdzie rozbijemy nasz obóz oraz mamy czas na odpoczynek i relaks w gorących zródłach.

Czas marszu : 8 godzin

Zmiana wysokości : +400m, -750m

Dzień 5 : Pacchanta – Tinqui – Cusco

Po śniadaniu kontynuujemy nasz trekking w stronę wioski Tinqui (3900m), do której dotrzemy po 3 godzinach. Koniec naszego trekkingu. Powrót do Cusco naszym samochodem.

Czas marszu : 3 godziny.

Czas transportu : 3 godziny

Zmiana wysokości : -450m.

Cena obejmuje :

– transport

– lokalny przewodnik

– 4 noce w tzw. malutkich schronach

– wyżywienie podczas całego trekkingu (codziennie : śniadanie, obiad, kolacja)

– ciepłe napoje (herbata z liści koki)

– mule do niesienia naszego całego bagażu (także naszych plecaków) wraz z naszymi śpiworami

Cena nie obejmuje :

– woda mineralna, czekolada, przekąski

– wejście do gorących wód w niektórych wioskach (5 soles)

– sprzęt turystyczny (ciepłe ubrania : czapka, rękawiczki ; krem przeciwsłoneczny)

– śpiwór (polecamy na temperatury -20 stopni), w nocy temperatura nie przekracza -7 stopni, ale trzeba mieć ciepły śpiwór, żeby się spało komfortowo

Co trzeba zabrać ze sobą ?

Należy zabrać ze sobą wodę (minimum 8l),śpiwór (obowiązkowo) krem do opalania, kapelusz, okulary, solidne obuwie do trekingów, bardzo ciepłą odzież, szorty /długie spodnie, latarkę, baterie, aparat, plecak, pieniądze, dokumenty, kurtkę przeciwdeszczową

Trudność trekingu : umiarkowany

WARTO WZIAĆ ZE SOBĄ WSZELAKIEGO RODZAJU PRZYBORY SZKOLNE DLA DZIECIAKÓW, KTÓRE BARDZO POTRZEBUJĄ TAKICH RZECZY W TYM REGIONIE.

BARDZO PROSZĘ PRZECZYTAĆ PONIŻSZĄ INFORMACJĘ, PRZED ZDECYDOWANIEM SIĘ NA TEN TREKKING!!!

TO NIE JEST LEKKI, KOMFORTOWY TREKKING. PRZEZ 5 DNI NIE BĘDĄ MIELI PAŃSTWO BIEŻĄCEJ WODY, PRYSZNICA ANI NORMALNEJ TOALETY. JEDZENIE PRZYGOTOWYWANE PRZEZ NASZYCH LOKALNYCH KUCHARZY NIE BĘDZIE SMAKOWAŁO JAK POSIŁEK Z DOBREJ RESTAURACJI. 90% NASZEGO TREKKINGU ODBYWA SIĘ NA WYSOKOŚCI POWYŻEJ 4500m n.p.m, GDZIE NIE MA MIEJSC KEMPINGOWYCH SPECJALNIE ZROBIONYCH DLA TURYSTÓW, RÓWNIEŻ NIE MA BIEŻĄCEJ WODY. NASI KUCHARZE BIORĄ WODĘ Z LOKALNYCH LAGUN, DLATEGO PROSZĘ NIE NARZEKAĆ JEŚLI KUCHARZE MAJĄ BRUDNE RĘCĘ, KIEDY PRZYGOTOWUJĄ POSIŁEK. NA TYM TREKKINGU PRACUJEMY   T Y L K O   Z  LOKALNĄ LUDNOŚCIĄ, KTÓRA DZIĘKI NAM PODNOSI STANDARDY SWOJEGO ŻYCIA. NASI LOKALNI PRZEWODNICY/ KUCHARZE/ POMOCNICY NIE MIESZKAJĄ W DOMACH PODOBNYCH DO NASZYCH. MIESZKAJĄ W BARDZO BIEDNYCH DOMACH, NIE TAK CZYSTYCH JAK NASZE, WIĘC BARDZO PROSZĘ TO USZANOWAĆ I LICZYĆ SIĘ Z TYM NA TYM TREKKINGU. BARDZO PROSZĘ ZROZUMIEĆ, ŻE PRACUJEMY BEZPOŚREDNIO Z LOKALNĄ LUDNOŚCIĄ Z REGIONU AUSANGATE I PŁACIMY IM O WIELE WIĘCEJ, NIŻ AGENCJE Z CUSCO.  TEN TREKKING JEST NAJPIĘKNIEJSZYM TREKKINGIEM W PERU, ALE PROSZE WZIAĆ POD UWAGĘ TO, ŻE PRZEZ 5 DNI SĄ PAŃSTWO W INNYM ŚWIECIE, BEZ KOMFORTU, BEZ PRYSZNICA, BEZ CIEPŁEGO ŁOŻKA, BEZ INTERNETU. BARDZO RÓWNIEŻ PROSZĘ O NIEPORÓWNYWANIE TEGO TREKKINGU Z TREKKINGIEM SALKANTAY, KTÓRY PROWADZI DO MACHU PICCHU. SĄ TO TOTALNIE DWA INNE TREKKINGI, W DWÓCH INNYCH REGIONACH. NA TREKKINGU SALKANTAY WSZYSTKO JEST PODPORZĄDKOWANE POD TURYSTÓW, JEST BIEŻĄCA WODA, IDEALNE MIEJSCA KEMPINGOWE, BARDZO DOBRA KUCHNIA CZY NORMALNA TOALETA. TREKKING AUSANGATE LEŻY W REGIONIE BARDZO BIEDNYM, GDZIE NIC NIE JEST ZROBIONE POD TURYSTÓW. DLATEGO TEŻ JEST ON TAK AUTENTYCZNY I NIETURYSTYCZNY.

 

 

Facebook

1 week ago

Alpinca
View on Facebook

1 week ago

Alpinca
View on Facebook

1 week ago

Alpinca

Our first group for Ausangate Trekking in 2018!!!
We were so lucky with the weather and good conditions for hiking.
Thx everyone for being such a nice and strong group.

We start our trekking season with beautiful memories and we can't wait for the next groups.

We have new itineraries that we improve every year and we try to make it suitable for everyone who wants to experience the Ausangate!
... See MoreSee Less

View on Facebook

2 weeks ago

Alpinca

Alpinca is riding to Machu Picchu right now!
Follow us on Instagram stories if you want to see more ;)
@alpinca_travel
... See MoreSee Less

View on Facebook
%d bloggers like this: