incahuasimachu-picchu-salkantay-trekkingtrekking-w peru-ausangate-cusco-kobietyparacas-3Peru-alpinca-wycieczka

Kanion Colca 2dni

110$

foodfuntravel date

Trekking Kanion Colca 2 dni

Jest to klasyczny trekking, wiodący nas do stóp kanionu Colca. Jest to trekking na poziomie trudności łatwo-średnim. W kanionie jest bardzo ciepło, więc trzeba być przygotowanym na upały, które mogą nam utrudniać marsz. W pierwszy dzień, po 7 godzinnym marszu dochodzimy do Oazy Sangalle, gdzie czeka na nas zimny basen. Poranek drugiego dnia jest dość ciężki, ponieważ bez śniadania trzeba wyjść około 1100m w górę kanionu. Będziemy wtedy podziwiać przepiękny wschód słońca.

Dzień 1: Arequipa – Chivay – Pampa San Miguel – Trekking Oasis Sangalle

Wyruszamy o 4 nad ranem autobusem z Arequipy. Trzy godzinna podróż aż do wioski Chivay, stolicy regionu Colci, gdzie zjemy śniadanie. Następnie kontynuujemy naszą trasę aż do Krzyża Kondorów (Cruz del Condor), gdzie zatrzymamy sie na 40 minut w celu podziwiania kondorów. Po tej przerwie, dojeżdżamy (około 10 minut od Krzyża Kondorów) do miejsca zwanego Pampa San Miguel (3400m), skąd rozpoczynamy nasz trekking po kanionie Colca. Przez około 3 godziny będziemy schodzili w dół kanionu (zmiana wysokości: -900 m n.p.m.), aż do miejscowości San Juan de Chuccho (2500m, gdzie zjemy obiad. Po jedzeniu kontynuujemy nasz marsz w stronę Oazy Sangalle (2300). Ten marsz będzie trwał koło 2 godzin. W oazie będziemy mogli skorzystać z basenu oraz podziwiać piękno kanionu. Kolacja w oazie koło godziny 19. Po kolacji można podziwiać niezwykle gwiazdziste niebo. Noc w bungalowach.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Zmiana wysokości: -1300m, +200m , czas marszu : 5 godzin

Dzień 2 : Sangalle – Cabanaconde – Chivay – Arequipa

Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100m, zaczniemy trekking o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy do szczytu kanionu, przepyszne śniadanie będzie na nas czekało w wiosce zwanej Cabanaconde. Następnie wyruszmy prywatnym transportem w stronę Chivay. Podczas tej podrózy zatrzymamy się w paru miejscach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy, które mają więcej niż 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w ciepłych wodach (Aguas Calientes), a następnie kontynuujemy naszą podróż w kierunku Chivay, gdzie zatrzymamy się na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wyruszymy do Arequipy lecz jeszcze przed dojazdem do naszego celu po drodze zatrzymamy się w najwyższym punkcie na naszej trasie mającym- 4910m- w celu zrobienia godzinnego marszu, który nam pomoże w zaaklimatyzowaniu się.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Zmiana wysokości: + 1100 m , czas marszu : 3 godziny

 

Cena obejmuje :

– transport

– lokalny przewodnik

– noc w bungalowach (pokoje dwu- osobowe, małżeńskie, trzy-cztero osobowe)

– korzystanie z basenu w Oazie Sangalle

– wyżywienie podczas trekkingu (2x śniadanie, 1x obiad, 1x kolacja)- wyżywienie bardz bogate w węglowodany ( omlet, zupa, owoce, avokado, mięsco z alpaki, ryż, spaghetti)

– ciepłe napoje (herbata z liści koki)

Cena nie obejmuje :

– woda mineralna, czekolada, przekąski

– bilet turystyczny (wejściówka na teran kanionu : 70 soles)

– wejście do gorących wód w Chivay (15 soles)

– buffet w Chivay

– sprzęt turystyczny (ciepłe ubrania : czapka, rękawiczki ; krem przeciwsłoneczny)

Polecamy zabrać ze sobą :

Należy zabrać ze sobą wodę, istnieje także możliwość zakupienia napojów we wsiach, które będziemy mijali. Ważne, aby wziąć ze sobą: krem do opalania, kapelusz, okulary, solidne obuwie, ciepłą odzież, szorty /długie spodnie, latarkę, baterie, aparat, mały plecak, pieniądze

Ważne : Na ten trekking radzimy zabrać ze sobą mały, dobrze załadowany plecak. Nie ma potrzeby zabierać ze soba śpiwora, ponieważ pokoje( bungalow) są wyposażone w koce. Proszę nie zapomieć zabrać ze sobą jakichś słodkich przękąsek (batony energetyczne etc.) w celu utrzymania energii.

 

Facebook

1 week ago

Alpinca
View on Facebook

1 week ago

Alpinca
View on Facebook

1 week ago

Alpinca

Our first group for Ausangate Trekking in 2018!!!
We were so lucky with the weather and good conditions for hiking.
Thx everyone for being such a nice and strong group.

We start our trekking season with beautiful memories and we can't wait for the next groups.

We have new itineraries that we improve every year and we try to make it suitable for everyone who wants to experience the Ausangate!
... See MoreSee Less

View on Facebook

2 weeks ago

Alpinca

Alpinca is riding to Machu Picchu right now!
Follow us on Instagram stories if you want to see more ;)
@alpinca_travel
... See MoreSee Less

View on Facebook
%d bloggers like this: