WYCIECZKA PERU BOLIWIA KOMFORT 22 DNI

Program wyprawy

Wycieczka do Peru – Boliwia Komfort – 22 dni

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do Naszego hotelu. W zależności od godziny przylotu, będziemy mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej części Limy, która mieści się zaraz obok wybrzeża Pacyfiku, oraz spróbujemy niektórych typowych, peruwiańskich dań w wybranych restauracjach.

Dzień 2: Lima – City Tour – Paracas

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj będziemy zwiedzać Limę- stolicę Peru. Poznamy takie miejsca jak: Place San Martin, Plaza Mayor (główny plac), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco oraz Plaza Murillo. Następnie ruszymy w stronę południa, słynną autostradą Panamericana, gdzie mieści się miejscowość Paracas. Podczas tej podróży będzięmy mogli podziwiać niezwykłe krajobrazy, które są częścią tej legendarnej drogi. Przyjazd do hotelu w Paracas. Końcówka dnia to czas wolny dla Państwa, można odpoczywać lub pospacerować po plaży Paracas.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 3: Paracas- Wyspy Ballestas – Nazca

Dzisiaj zwiedzimy Wyspy Ballestas do których popłyniemy łodzią. Te wyspy są często nazywane małymi Galapagos, ponieważ bardzo je przypominają. Ballestas są domem dla wielu lwów morskich, pelikanów, kormoranów czy pingwinów. Niewątpliwie podczas zwiedzania tych wysp, będziemy się znajdować w jednym z napiękniejszych miejsc peruwiańskiego wybrzeża. W południe, będziemy kontynuować naszą podróż w kierunku miejscowości Nazca. Podczas tej podróży będziemy mieli możliwość zwiedzenia Oazy Huacachina, która znajduję się w pobliżu miasta Ica. Następnie rozpoczniemy nasz przelot nad tajemniczymi liniami Nazca, w przypadku późnego przyjazdu do Nazca lot odbędzie się dnia następnego.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 4: Nazca – Arequipa

Po śniadaniu w hotelu będziemy kontunować naszą podróż w kierunku kolonialnego miasta Arequipa. Jeśli lot nad liniami Nazca nie odbył się dnia poprzedniego, w tym wypadku po śniadaniu odbędzie się lot. Podróż z Nazca do Arequipy będzie trwała mniej więcej dziesięć godzin oraz w dalszym ciągu będziemy kontynować jazdę autostradą Panamericana. Przyjazd do Arequipa oraz zakwaterowanie w hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 5 : Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Dzień poświęcony na zwiedzanie miasta. Arequipa jest etapem podróży bardzo przyjemnym oraz relaksującym dla turystów. Położona na wysokości 2325 m n.p.m. jest także etapem, podczas którego mamy możliwość zaaklimatyzowania się przed podróżą w wyższe partie Peru. Arequipa jest również drugim największy miastem w Peru, zaraz obok Limy. Z Arequipy mamy możliwość podziwiać trzy wulkany : El Misti, Chachani oraz Pichu Pichu ( 5825m, 6075m oraz 5664m odpowiednio). Widok na te trzy wulkany jest po prostu niezwykły. Arequipa została założona w 1540, jest to miasto kolonialne, którego głowne budynki są zbudowane z białej skały pochodzenia wulkanicznego. Dzisiaj będziemy zwiedzać między innymi : Katedrę, Klasztor Św. Katarzyny, kościół de la Compania oraz krużganki, Casona Tristan del Pozo, Plaza San Francisco, główny plac oraz typowy targ San Camilo.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 6: Arequipa- Chivay (autobus turystyczny)

Wcześnie rano wyruszymy w krajobrazową podróż, która będzie trwała mniej więcej 4 godziny,w kierunku Kanionu Colca, drugiego najgłębszego kanionu na świecie (3400m). Po drodze miniemy kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, lam oraz alpaki. Najwyższym punktem podczas naszej podróży będzie 4910 m n.p.m, gdzie zatrzymamy się, żeby podziwiać widoki na wulkany oraz góry. Noc spędzimy w miasteczku Chivay, będziemy mieli również możliwość skorzystania z ciepłych wód (Aguas Calientes).

Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch

Dzień 7: Chivay – Cruz del Condor – transfer Chivay- Puno

Wcześnie rano wyruszymy w kierunku Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na kanion. Również będziemy podziwiać kondory, które występują najczęściej w tej części kanionu. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż wzdłuż kanionu Colca oraz zwiedzimy tradycyjne wioski takie jak Maca czy Yanque. Popołudniu wyruszymy w kierunku miasta Puno, które jest bazą wypadową Jeziora Titicaca.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 8: Puno- Wyspy Uros – Wyspa Taquile – Puno

Po śniadaniu udamy się w niezapomnianą wycieczkę w kierunku pływających wysp Uros, zbudowanych z trzciny. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż w stronę wysp Taquile, które są znane z umiejętnych technik tkania materiałów. Przespacerujemy się kilka kilometrów w celu podziwiania niezwykłych widoków na jezioro Titicaca oraz na pasmo ośnieżonych gór. Popołudniu wrócimy do Puno.

Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch

Dzień 9: Puno – Tiahuanaco – La Paz

Po śniadaniu wyruszamy w stronę miejscowości Desaguadero, która jest punktem granicznym między Peru i Boliwią. Następnie bierzemy bus i po półgodzinnej trasie docieramy do kompleksu archeologicznego zwanego Tiahuanaco który, według niektórych archeologów oraz ostatnich badań archeologicznych, może być najstarszym miastem na świecie (około 15 000 lat). Po dwugodzinnym zwiedzaniu Tiahuanaco mamy czas na obiad oraz kontynuujemy naszą podróż w kierunku La Paz.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 10 : La Paz – zwiedzanie miasta – Dolina Księżyca

Dzisiejszy dzień zaczynamy wizytą stolicy administracyjnej Boliwii- La Paz.Będziemy podziwiać bogactwo kulturowe, historyczne, archeologiczne jak i geograficzne tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy między innymi Place Murillo, Katedrę, Kościół św. Franciszka, a następnie wspinamy się do punktu widokowego zwanego Killi Killi, z którego rozpościera się przecudowna panorama na miasto oraz pasma gór, które otaczają La Paz. Po wizycie miasta kontynuujemy nasze zwiedzanie w stronę Doliny Księżyca mijając rożne dzielnice miasta.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 11: La Paz – Uyuni

Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd bierzemy samolot w kierunku największego solnego jezioro na świecie: Salar de Uyuni. Następnie wyruszamy jeepem 4×4 w celu zobaczenia nierealnych krajobrazów, które nam oferuje Salar de Uyuni. Zatrzymujemy sie w różnych miejscach, między innymi, na cmentarzysku pociągów czy we wsi Colchani skąd możemy obserwować proces ekstratacji soli. Następnie, przejeżdżamy kilkanaście kilometrów trasą Dakar, aż do wyspy Incahuasi, która oferuje niesamowity widok na całe jezioro. Wracamy do wioski Uyuni. Nocleg w hotelu.

Dzień 12: Uyuni – Potosi

Po śniadaniu wyruszamy autobusem turystycznym z Uyuni w kierunku miasta Potosi. Popołudniu dojeżdżamy do Potosi. Transfer do hotelu, popołudnie wolne.

Dzień 13: Zwiedzanie kopalni złota (Cerro Rico)

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie kopalni złota Cerro Rico. Są one do dnia dzisiejszego w użytku więc w czasie wizyty będziemy zwiedzać poszczególne galerie oraz tunele, aby moć zobaczyć pracę górników. Po południu udajemy się do < Casa de la Moneda >, bez wątpienia jedna z najważniejszych budowli architektury kolonialnej w Ameryce Południowej.

Dzień 14: Potosi – Sucre

Po śniadaniu wyruszamy w stronę terminala, żeby wziąć autobus w kierunku miasta Sucre. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek oraz odkrywanie białego miasta Sucre.

Dzień 15: Sucre

Sucre jest prawdopodobnie najpiękniejszym miastem w Boliwii jak i w Ameryce Południowej. Podczas zwiedzania tego miasta będziemy odkrywać, między innymi, jego magiczne, kolonialne ulice, centrum historyczne, niesamowite kościoły oraz poznamy bardzo gościnną ludność tego miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 16: Sucre – La Paz

Po śniadaniu transfer na lotnisko, żeby wziąć samolot powrotny do La Paz. Przylot oraz transfer do hotelu. Reszta dnia wolna na odpoczynek. Nocleg w hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 17: La Paz- Cusco

Rano bierzemy samolot w kierunku antycznej stolicy Inków- Cusco. Transfer do hotelu. Poranek wolny dla Państwa dyspozycji, w celu zaaklimatyzowania się oraz rozpoczęcia zwiedzania poprzedniej stolicy imperium Inków. Następnie razem będziemy poznawać Cusco, gdzie zwiedzimy między innymi: główny plac, katedrę oraz świątynię Słońca. Będziemy kontynuować nasz tour wyjeżdżając z miasta w kierunku sanktuariów Inków- Kenko, Tambomachay, Puca Pucara oraz imponującej fortecy Sacsayhuman wybudowanej w strategicznym miejscu na wzgórzu z widokiem na Cusco. Po zwiedzaniu miasta wrócimy do hotelu oraz mają Państwo wieczór wolny.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 18: Cusco – Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków)

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wieś Pisac ze swoimi kolorowymi, indiańskimi rynkami. Popołudniu zwiedzimy Ollantaytambo, bardzo czarującego kompleksu inkaskiego, który pełni funkcje administracyją, rolniczą oraz religijną. Noc spędzimy w jednej z wiosek w Świętej Dolinie.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 19: Święta Dolina Inków – Machu Picchu

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwany z dni podczas Państwa podróży. Najpierw udamy się pociągiem w kierunku Aguas Calientes, które jest położone u stóp Machu Picchu. Następnie autobus zabierze nas aż do bram Zaginionego Miasta Inków. Będziemy mieli okazję zwiedzać jeden z cudów świata przez około trzy godziny wraz z naszym przewodnikiem, który będzie nam przybliżał historię tego tajemniczego miasta pośród magicznej scenerii. Nocleg w Aguas Calientes.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 20 : Machu Picchu – Cusco

Dzisiaj będziemy mieli czas na małą wyprawę do wodospadów Mandor (opcjonalnie). Jest to krótki trekking, który nam zajmie około 1,5 godz. (4km). W czasie tej wyprawy będziemy mieli możliwość zobaczenia plantacji kawy, papai, bananów, awokado czy różnych ziół. Jeżeli zdecydujemy się na tą wyprawę to weźmiemy popołudniowy pociąg w stronę Ollantaytambo, a następnie autobus w stronę Cusco, gdzie planujemy przyjechać w godzinach wieczornych. Nocleg w Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 21 : Cusco

Dzisiaj mają Państwo dzień wolny w tym imperialnym mieście, aby cieszyć się z przed ostatniego dnia w Peru oraz spokojnie zrobić zakupy pamiątek etc. Jeżeli chcieliby Państwo wykorzystać ten dzień na zwiedzanie innych zabytków możemy Państwu zaproponować odwiedzenie takich miejsc kulturalnych jak: La Casa Inca Garcilaso de la Vega albo kopalnię solną Maras. Ostatni nocleg w Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 22 : Cusco – Lima – Polska

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

od 3190$

CENA OBEJMUJE :

SAMOLOTY/TRANSPORT
– Cały transport (samochodowy, wodny, lotniczy lokalny)
– wszystkie lokalne samoloty
– Prywatny transport z Limy do Arequipy
– Transport turystyczny podczas drogi z Arequipa do Puno
– Transport t. podczas drogi z Puno do
– Transport t. Puno – Tiahuanaco – La Paz
– Transport 4×4 z Uyuni do Chile
– Transport t. La Paz- Uyuni, Uyuni- Potosi – Sucre – La Paz
– Transport wodny Lago Titicaca.
– Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
– Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Rcchi,   Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
– Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie          wycieczki (na przykład Machupicchu, Cañon del Colca).
– Bilety wstępu do Klasztorów a Monasterios, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak  Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, entre otros).
– Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych
– Hotele 3* wraz ze śniadaniami
– Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki
– Transfery lotnisko – hotel – lotnisko
– Podatki lokalne
– Podatki lotniskowe
– Polski pilot w zależności ile Państwa będzie

ZAKWATEROWANIE
– Zakwaterowanie w pokojach dwu-osobowych
– W razie potrzeby pokoju jedno-osobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 690 USD do podanej ceny wycieczki

CENA NIE OBEJMUJE:
– Napoje, telefon, pranie etc.
– Napiwki dla kierowców, przewondików lub innych członków ekipy
– Obiado-kolacje ( cena za posiłek w dobrej restauracji : 5$)
– Przelotów z Polski do Peru oraz z Peru do Polski

Co trzeba ze sobą wziąć?

-dobre buty, kapelusz, krem przeciwsloneczny, ubrania na każdą porę

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą wycieczką, lub chcą Państwo znać cenę to prosimy się kontaktować mailowo. Kontakt jest umieszczony na głównej stronie. Zapraszamy!

Galeria zdjęć z wyprawy

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/rednelo/domains/alpinca.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 310
 • wyprawy-do-boliwii-sud-lipez-laguna-czarna
 • wycieczki-do-boliwii-uyuni
 • wycieczki-do-boliwii-salar-de-uyuni-1
 • zachod-slonca-boliwia-wyprawy
 • wyprawy-do-boliwii-sud-lipez-wikunie
 • wycieczki-boliwia-laguny-sud-lipez
 • wyprawa-boliwia-flamingi-laguny-uyuni
 • wycieczki-boliwia-laguny-flamingi-uyuni
 • wycieczki-do-salar-de-uyuni
 • laguna-colorada-boliwia-wyprawy
 • boliwia-wycieczki-uyuni-
 • boliwia-wyprawy-uyuni-baikara
 • peru-teczowa-gora
 • wyspy-ballestas-peru
 • teczowa-gora-peru-1
 • wyspy-ballestas-paracas-peru
 • wyprawy-do-peru-ludzie-peru
 • wycieczki-do-peru
 • rezerwat-paracas-wycieczki-peru
 • wycieczki-do-peru-zwiedzanie-limy
 • trekking-teczowa-gora-peru
 • rezerwat-paracas-peru
 • pustynia-w-peru-paracas
 • biuro-podrozy-w-peru
 • wycieczki-nad-jezioro-titicaca