WYCIECZKA PERU BOLIWIA STANDARD 17 DNI

Program wyprawy

Wycieczka do Peru – Boliwia Standard – 21 dni

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do Naszego hotelu. W zależności od godziny przylotu, będziemy mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej części Limy, która mieści się zaraz obok wybrzeża Pacyfiku, oraz spróbujemy niektórych typowych, peruwiańskich dań w wybranych restauracjach.

Dzień 2: Lima – City Tour – Arequipa

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj będziemy zwiedzać Limę- stolicę Peru. Poznamy takie miejsca jak: Place San Martin, Plaza Mayor (główny plac), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco oraz Plaza Murillo. Wieczorny samolot do Arequipy.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 3 : Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Dzień poświęcony na zwiedzanie miasta. Arequipa jest etapem podróży bardzo przyjemnym oraz relaksującym dla turystów. Położona na wysokości 2325 m n.p.m. jest także etapem, podczas którego mamy możliwość zaaklimatyzowania się przed podróżą w wyższe partie Peru. Arequipa jest również drugim największy miastem w Peru, zaraz obok Limy. Z Arequipy mamy możliwość podziwiać trzy wulkany : El Misti, Chachani oraz Pichu Pichu ( 5825m, 6075m oraz 5664m odpowiednio). Widok na te trzy wulkany jest po prostu niezwykły. Arequipa została założona w 1540, jest to miasto kolonialne, którego głowne budynki są zbudowane z białej skały pochodzenia wulkanicznego. Dzisiaj będziemy zwiedzać między innymi : Katedrę, Klasztor Św. Katarzyny, kościół de la Compania oraz krużganki, Casona Tristan del Pozo, Plaza San Francisco, główny plac oraz typowy targ San Camilo.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 4: Arequipa- Chivay 

Wcześnie rano wyruszymy w krajobrazową podróż, która będzie trwała mniej więcej 4 godziny, w kierunku Kanionu Colca, drugiego najgłębszego kanionu na świecie (3400m). Po drodze miniemy kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, lam oraz alpaki. Najwyższym punktem podczas naszej podróży będzie 4910 m n.p.m, gdzie zatrzymamy się, żeby podziwiać widoki na wulkany oraz góry. Noc spędzimy w miasteczku Chivay, będziemy mieli również możliwość skorzystania z ciepłych wód (Aguas Calientes).

Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch

Dzień 5: Chivay – Cruz del Condor – Chivay

Wcześnie rano wyruszymy w kierunku Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na kanion. Również będziemy podziwiać kondory, które występują najczęsciej w tej części kanionu. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż wzdłuż kanionu Colca oraz zwiedzimy tradycyjne wioski takie jak Maca czy Yanque. Popołudniu jedziemy do Puno. Nocleg w Puno.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 6: Puno – Copacabana – Isla del Sol

Wcześnie rano wyruszamy autobusem (3 godzinna podróż) w kierunku miasteczka Copacabany w Boliwii. Podczas 2 -3 godzin zwiedzamy to niezwykłe miasteczko, które jest zarazem turystyczne jak i tradycyjne. Również możemy spróbować lokalnego przysmaku- pstrąga- którego znajdziemy praktycznie wszędzie, a najlepiej to zdegustować go na lokalnym targu. Następnie, o godzinie 13.30 (czasu boliwiańskiego) wypływamy łodzią w kierunku Wyspy Słońca (Isla del Sol), która mieści się mniej więcej 1,5 godziny od Copacabany. Dopływamy do naszego celu, skąd mamy zdumiewające widoki na jezioro oraz na pasmo gór Korylier Królewskich. Krótki spacer do punktu widokowego skąd możemy podziwiać zachód słońca oraz kosztować przepysznego jedzenia. Noc w hotelu na wyspie.

Dzień 7 : Isla del Sol – Copacabana – La Paz

Rano wyruszamy łodzią w kierunku Copacabany, gdzie zjemy obiad oraz koło południa wezmiemy autobus do La Paz. Droga przez którą pojedziemy jest niezwykle zaskakujaca. Przez 4 godziny naszej podróży będziemy podziwiać z jednej strony jezioro Titicaca a z drugiej pasmo górskie Kordylier Króleskich. Dojeżdżamy do La Paz późnym popołudniem.Transfer do hotelu. Wieczór wolny.

Dzień 8 : La Paz – zwiedzanie miasta – Dolina Księżyca

Dzisiejszy dzień zaczynamy wizytą stolicy administracyjnej Boliwii- La Paz.Będziemy podziwiać bogactwo kulturowe, historyczne, archeologiczne jak i geograficzne tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy między innymi Plaza Murillo, Katedrę, Kościół św. Franciszka, a następnie wespniemy się do punktu widokowego zwanego Killi Killi, z którego rozpościera się przecudowna panorama na miasto oraz pasma gór, które otaczają La Paz. Po wizycie miasta kontynuujemy nasze zwiedzanie w stronę Doliny Księżyca mijając różne dzielnice miasta.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 9 : La Paz – Uyuni – Chuivica

Rano jedziemy na lotnisko i lecimy do Uyuni. Następnie wyruszamy jeepem 4×4 w celu zobaczenia nierealnych krajobrazów, które nam oferuje Salar de Uyuni. Zatrzymujemy sie w różnych miejscach, między innymi, na cmentarzysku pociągów czy we wsi Colchani skąd możemy obserwować proces ekstratacji soli. Następnie, przejeżdżamy kilkanaście kilometrów trasą Dakar, aż do wyspy Incahuasi, która oferuje niesamowity widok na całe solnisko.

Dzień 10: Chuivica – Laguna Colorada

Kontynuujemy naszą podróż jeepem 4×4 w stronę Laguny Colorada. Po drodze mijamy przepiękne krajobrazy mijając między innymi Kamienny Las, aktywne wulkany oraz kilka lagun, przy których możemy obserować na przykład różowe flamingi. Docieramy do niezwykłej Laguny Colorada, która jest położona na 4300 m n.p.m.

Wyżywienie w cenie: komplet

Dzień 11: Laguna Colorada – Laguna Blanca/Verde – Uyuni – La Paz

O wschodzie słońca zwiedzamy gejzery ‘Sol de la Mañana’ położone na 5000 m n.p.m. Następnie skorzystamy z ciepłych zródeł termalnych po których dojedziemy do granicy chiliskiej, gdzie znajdują się Laguna Biała oraz Zielona. Również z tego miejsca będziemy podziwiali sławny wulkan Licancabur. Po południu wracamy do Uyuni, skąd bierzemy samolot do La Paz.

Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad

Dzień 12: La Paz – Cusco

Po śniadaniu bierzemy samolot do Cusco. Poranek wolny dla Państwa dyspozycji w celu zaaklimatyzowania się. Następnie razem będziemy poznawać Cusco, gdzie zwiedzimy między innymi: główny plac, katedrę oraz świątynię Słońca. Będziemy kontynuować nasz tour wyjeżdżając z miasta w kierunku sanktuariów Inków- Kenko, Tambomachay, Puca Pucara oraz imponującej fortecy Sacsayhuman wybudowanej w strategicznym miejscu na wzgórzu z widokiem na Cusco. Po zwiedzaniu miasta wrócimy do hotelu oraz mają Państwo wieczór wolny.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 13: Cusco – Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków) – Machu Picchu

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wieś Pisac ze swoimi kolorowymi, indiańskimi rynkami. Popołudniu zwiedzimy Ollantaytambo, bardzo czarującego kompleksu inkaskiego, który pełni funkcje administracyjną, rolniczą oraz religijną. Popołudniu bierzemy pociąg do Machu Picchu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 15: Machu Picchu – Cusco

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwany z dni podczas Państwa podróży. Najpierw udamy się pociągiem w kierunku Aguas Calientes, które jest położone u stóp Machu Picchu. Następnie autobus zabierze nas aż do bram Zaginionego Miasta Inków. Będziemy mieli okazję zwiedzać jeden z cudów świata przez około trzy godziny wraz z naszym przewodnikiem, który będzie nam przybliżał historię tego tajemniczego miasta pośród magicznej scenerii. Powrót do Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 16: Trekking na tęczową górę

Dzisiaj rano wybierzemy się na trekking na tęczową górę. Pobudka o godzinie 6 rano. Na początku będziemy musieli przejechać około 3 godzin do punktu, skąd będziemy mogli zacząć nasz marsz. Następnie idziemy w górę przez godzinę, dochodzimy do punktu widokowego tęczowej góry, skąd będziemy podziwiać piękne kolory tego niesamowitego miejsca. Powrót do Cusco w godzinach wieczorych.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

 Dzień 17: Cusco – Lima – Powrót do kraju

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń dzięki naszej wycieczce po Peru. Wyżywienie w cenie: śniadanie

Wyżywienie w cenie: śniadanie

od 2990$

CENA OBEJMUJE :

SAMOLOTY/TRANSPORT
Cały transport (samochodowy, wodny, lotniczy lokalny):
– Wszystkie samoloty lokalne (Lima-Arequipa, La Paz-Lima)
– Transport turystyczny podczas drogi z Arequipa do Cusco
– Transport z Arequipa do Kanion Colca
– Transport t. podczas drogi z Cusco do Tinqui (start trekkingu Ausangate)
– Transport wodny Lago Titicaca
– Transport t. Puno – Copacabana- Isla de Sol
– transport Potosi- Uyuni
– Transport 4×4 z Uyuni do Lagun
– Uyuni-La Paz
– Transport t. Copacabana- La Paz
– Transport t. La PAZ- Sucre- Potosi
– Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
– Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Rcchi,  Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
– Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie  wycieczki (na przykład Machupicchu, Cañon del Colca).
– Bilety wstępu do Klasztorów a Monasterios, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak –  Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, entre otros).
– Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych
– Hotele 3* wraz ze śniadaniami
– Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki
– Transfery lotnisko – hotel – lotnisko
– Podatki lokalne
– Podatki lotniskowe
– Polski pilot w zależności ile Państwa będzie

ZAKWATEROWANIE
– Zakwaterowanie w pokojach dwu-osobowych
– W razie potrzeby pokoju jedno-osobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 590 USD do podanej ceny wycieczki

CENA NIE OBEJMUJE:

– Napoje, telefon, pranie etc.
– Napiwki dla kierowców, przewondików lub innych członków ekipy
– Obiado-kolacje ( cena za posiłek w dobrej restauracji : 5$)
– Przelotów z Polski do Peru i z Peru do Polski

Co trzeba ze sobą wziąć?

-buty trekkingowe, lampę frontalną, kapelusz, krem przeciwsloneczny, ubrania na każdą porę

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą wycieczką, lub chcą Państwo znać cenę to prosimy się kontaktować mailowo. Kontakt jest umieszczony na głównej stronie. Zapraszamy!

Galeria zdjęć z wyprawy

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/rednelo/domains/alpinca.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 310
 • wycieczki-do-boliwii
 • wycieczki-do-salar-de-uyuni
 • laguna-colorada-boliwia-wyprawy
 • wyprawa-boliwia-flamingi-laguny-uyuni
 • wyprawy-do-boliwii-sud-lipez-laguna-czarna
 • wycieczki-boliwia-laguny-sud-lipez
 • wycieczki-boliwia-laguny-flamingi-uyuni
 • wycieczki-boliwia-sud-lipez
 • wycieczki-do-boliwii-uyuni
 • boliwia-wyprawy-salar-de-uyuni
 • boliwia-wyprawy-sud-lipez
 • boliwia-wycieczki-viscacha-sud-lipez
 • boliwia-wycieczki-uyuni-
 • wycieczki-do-peru_
 • peru-alpaki-wycieczki-peru
 • wyspy-ballestas-peru
 • wyprawy-do-peru-ludzie-peru
 • wycieczki-nad-jezioro-titicaca
 • wycieczki-do-peru
 • wyprawy-peru-trekkingi-w-peru
 • wycieczki-do-peru-ludzie-z-cusco
 • trekking-teczowa-gora-peru
 • rezerwat-paracas-peru
 • rezerwat-paracas-wycieczki-peru
 • pustynia-w-peru-paracas
 • kondory-nad-kanionem-colca-wycieczki-do-peru
 • kondory-w-kanionie-colca-wycieczki-do-peru
 • jezioro-titicaca-peru
 • biuro-podrozy-w-peru