PERU TREKKING+ 23 DNI

Program wyprawy

Wycieczka Peru Trekking + 24 dni

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do Naszego hotelu. W zależności od godziny przylotu, będziemy mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej części Limy, która mieści się zaraz obok wybrzeża Pacyfiku. Również spróbujemy niektórych typowych, peruwiańskich dań w wybranych restauracjach.

Dzień 2: Lima- Arequipa

Po śniadaniu zwiedzimy historyczne centrum Limy. Po południu bierzemy samolot w kierunku Arequipy, tak zwanego ‘białego miasta’.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 3: Arequipa – Kanion Colca –Oasis Sangalle

Dzisiaj opuścimy Arequipe bardzo wcześnie rano (około czwartej nad ranem) oraz będziemy kontynuować naszą wycieczkę w kierunku Kanionu Colca. Około godziny 9 dojedziemy do Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na kanion. Również będziemy podziwiać Kondory, które występują najczęściej w tej części kanionu. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż wzdłuż kanionu Colca, aż do punktu Pampa San Miguel skąd zaczniemy schodzić w dół kanionu. Będziemy iść około pięciu godzin przez cały dzień z przerwą na obiad koło południa. Po zakończonym trekkingu będziemy mieli zasłużony odpoczynek wraz z kolacją w Oazie Sangalle, gdzie również będzie na nas czekał basen wraz z barem na odświeżenie.

Wyżywienie: Śniadanie, lunch

Dzień 4: Trekking z Oazy Sangalle do Cabanaconde – Chivay – Arequipa

Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100m, zaczniemy trekking o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy do szczytu kanionu, przepyszne śniadanie będzie na nas czekało w wiosce zwanej Cabanaconde. Następnie wyruszymy prywatnym transportem w stronę Chivay. Podczas tej podróży zatrzymamy się w paru miejscach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy, które mają więcej niż 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w ciepłych wodach (Aguas Calientes), a następnie kontynuujemy naszą podróż w kierunku Chivay, gdzie zatrzymamy się na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wyruszymy do Arequipy lecz jeszcze przed dojazdem do naszego celu po drodze zatrzymamy się w najwyższym punkcie na naszej trasie mającym- 4910m- w celu zrobienia godzinnego marszu, który nam pomoże w zaaklimatyzowaniu się.

Wyżywienie: Śniadanie, lunch

Dzień 5: Arequipa City Tour – Wspinaczka na wulkan Chachani (6075m)

Śniadanie w hotelu. Dzień poświęcony na zwiedzanie miasta. Arequipa jest etapem podróży bardzo przyjemnym oraz relaksującym dla turystów. Położona na wysokości 2325 m n.p.m. jest także etapem, podczas którego mamy możliwość zaaklimatyzowania się przed podróżą w wyższe partie Peru. Arequipa jest również drugim największy miastem w Peru, zaraz obok Limy. Z Arequipy mamy możliwość podziwiać trzech wulkanów : El Misti, Chachani oraz Pichu Pichu ( 5825m, 6075m oraz 5664m odpowiednio). Widok na te trzy wulkany jest, po prostu, niezwykły.

Arequipa została założona w 1540r., jest to miasto kolonialne, którego głowne budynki są zbudowane z białej skały pochodzenia wulkanicznego. Dzisiaj będziemy zwiedzać między innymi : Katedrę, Klasztor Św. Katarzyny, kościół de la Compania oraz krużganki, Casona Tristan del Pozo, Plaza San Francisco, główny plac oraz typowy targ San Camilo. Następnie, o północy nasz transport prywatny zabierze nas do stóp wulkanu Chachani (4900m) oraz z tego miejsca zaczniemy jednodniową wspinaczkę na szczyt tego wulkanu.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 6: Wspinaczka Wulkan Chachani (6075m)

Dotrzemy koło 1.30 nad ranem do miejsca skąd zaczniemy wspinaczkę (4900m). Mamy do przejścia około +200m, aby dojść do basecamp (5100m), gdzie zjemy nasze śniadanie oraz zaczniemy wspinaczkę na szczyt (+1000m). Wspinaczka na szczyt Chachani absolutnie nie jest techniczna i nie wymaga profesjonalnego sprzętu wspinaczkowego, ponieważ jego wschodnia strona (ta, z której będziemy się wspinać) praktycznie nigdy nie jest ośnieżona. Co sprawia, że Chachani jest najłatwiejszą górą w Peru do wspięcia mającą 6000m. Powinniśmy dojść do szczytu koło godziny 7 rano (po około 5 godzinnej wspinaczce). Powrót do Arequipy.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 7: Arequipa – Puno

Śniadanie w hotelu. Poranek mają Państwo wolny na odpoczynek przed dalsza kontynuacją naszej podróży. Jeśli mają Państwo ochotę można skorzystać z raftingu po rzece Chilina, która znajduje się w Arequipie (opcjonalnie). Popołudniu zabierzemy autobus turystyczny w kierunku Puno, które jest bazą wypadową Jeziora Titicaca (3800m). Nocleg w hotelu w Puno.

Wyżywienie: Śniadanie, lunch

Dzień 8: Puno- Wyspy Uros – Wyspa Taquile – Puno

Po śniadaniu udamy się w niezapomnianą wycieczkę w kierunku pływających wysp Uros, zbudowanych z trzciny. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż w stronę wysp Taquile, które są znane z umiejętnych technik tkania materiałów. Przespacerujemy się kilka kilometrów w celu podziwiania niezwykłych widoków na jezioro Titicaca oraz na pasmo zaśnieżonych gór. Po południu wrócimy do Puno.

Wyżywienie: śniadanie oraz lunch

Dzień 9: Puno – Cusco

Dzień poświęcony na transfer autobusem turystycznym w kierunku Cusco. Podczas tej podróży zatrzymamy się w kilku miejscach takich jak Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. Następnie zatrzymamy się w la Raya (4335m); najwyższym z przystanków podczas naszej podróży. Kolejne z przystanków to miasto Andahuaylillas gdzie zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Nocleg w Cusco.

Wyżywienie: śniadanie oraz lunch

 Dzień 10: Święta Dolina Inków

Rankiem zaczniemy zwiedzanie imperialnego miasta cywilizacji Inków,a następnie wyruszym w kierunku Świętej Doliny, aby podziwiać stanowiska archeologiczne takie jak wieś Pisac. Po południu dojedziemy do Ollantaytambo, bardzo czarującego kompleksu inkaskiego, który jest również niezwykłym początkowym punktem rozpoczęcia trekkingu Salkantay. Powrót do Cusco. Nocleg w Cusco.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 11: Cusco – Ollantaytambo – Aguas Calientes

Po śniadaniu zwiedzimy razem Cusco mijając Główny Place, Katedrę oraz Świątynię Słońca. Kontynuujemy naszą wycieczkę poza granicami miasta Cusco, gdzie zwiedzimy fortecę Sacsayhuaman, zbudowaną w strategiczny sposób w dolinie Cusco. Po południu dojedziemy do Ollantaytambo mijając Święta Dolinę. Zwiedzanie Ollantaytambo, skąd wezmiemy pociąg w kierunku Aguas Calientes (1900m).

Dzień 12: Aguas Calientes – Machu Picchu

Bardzo wcześnie rano (około 5 godziny) wespniemy się na szczyt schodów (1800 stopni), które nas zaprowadzą aż do bram Machu Picchu. Będziemy mieli okazję zwiedzać jeden z cudów Świata przez około trzy godziny wraz z naszym przewodnikiem, który przybliży nam historię tego tajemiczego miasta pośród magicznej scenerii. Powrót do Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

 Dzień 13 : Trekking Ausangate 4- dniowy ; Cusco – Tinqui – Upis

Wcześnie rano opuszczamy Cusco. Po dojechaniu do Tinqui (3850m), poznamy naszych porterów, kucharzy wraz z ich mułami oraz będziemy przygotowywać nasze rzeczy potrzebne do trekkingu. Zaczynamy nasz pierwszy dzień marszu, w trakcie którego dotrzemy aż do wioski Upis (4400m). Wieczorem możemy skorzystać oraz zrelaksować się w naturalnych ciepłych zródłach Upis. Czas transportu: 3 godziny. Czas marszu: 4 godziny.

Zmiana wysokości:+550m.

Wyżywienie: Śniadanie, lunch, kolacja

Dzień 14: Upis – Col d’Arapa – Col Extrême Ausangate – Col Palomani – Jampa

Rozpoczynamy nasz marsz ze wspaniałym widokiem na górę Ausangate. Mijamy przełęcz Arapa (4730m), a następnie schodzimy w stronę miejsca, gdzie będziemy mieli niesamowitą panoramę na kilka turkusowych lagun.Po chwili odpoczynku, wespniemy się aż do przełęczy zwanej Extreme Ausangate (4850m), skąd pomaszerujemy w stronę laguny Ausangate gdzie zjemy obiad. Po południu mamy do zmierzenia się z najwyższym punktem naszego trekkingu- przełęczy zwanej Palomami (5200m) skąd rozpościera się niecodzienny widok na lodowce oraz na najwyższą górę Ausangate zwaną w języku keczua Apu. Schodzimy w stronę doliny Pampa Finaya gdzie mieści się malutka wioska Jampa (4700m)- miejsce naszego obozu. Czas marszu: 8 godzin.

Zmiana wysokości: +1200m, -900m

Wyżywienie: Śniadanie, lunch, kolacja

Dzień 15 : Jampa – Col de Campa – Pacchanta

Dzisiejsze wyzwanie to przełęcz Campa (5100m), gdzie dojedziemy po 3-4 godzinach marszu. Miniemy kilka zdumiewających lagun przed dotarciem do naszego punktu docelowego Pacchanta (4350m), gdzie rozbijemy nasz obóz oraz mamy czas na odpoczynek i relaks w gorących zródłach. Czas marszu : 8 godzin.

Zmiana wysokości : +400m, -750m

Wyżywienie: Śniadanie, lunch, kolacja

Dzień 16 : Pacchanta – Tinqui – Cusco 

Po śniadaniu kontynuujemy nasz trekking w stronę wioski Tinqui (3900m), do której dotrzemy po 3 godzinach. Koniec naszego trekkingu. Powrót do Cusco naszym samochodem. Wieczorny lot do Limy. Czas marszu : 3 godziny. Czas transportu : 3 godziny.

Zmiana wysokości : -450m.

Wyżywienie: Śniadanie, lunch, kolacja

 Dzień 17: Cusco – Lima

Dzień wolny w Limie. Wieczorny autobus do Huaraz.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 18: HUARAZ (3090m) – Caraz – Cashapampa (2900m) – Llamacorral (3760m)

Prywatny transport zabierze nas do miasta Yungay – Caraz. Stąd odbijemy na tak zwaną bramę wprowadzającą nas do Kordyliery Białej. W wiosce Cashpampa będą już na nas czekali nasi przewodnicy oraz kucharz. Z tego miejsca zaczynamy trekking, aż do Llamacorra (3760m).

Różnica wysokości: +860m

Czas marszu: 4-5 godzin

Wyżywienie w cenie: obiad, kolacja

Dzień 19: Llamacorral (3760m) – Cb Alpamayo (4600m) – Taullipampa (4250m).

Wychodząc z naszego poprzedniego obozowiska, będziemy przechodzić koło różnych lagun np. Ichiccocha, Jatuncocha. Podchodzimy w górę zygzakiem, aż do Quebrada de Ayhuaycocha i kierujemy się w stronę zamarzniętej laguny. Stąd możemy obserwować szczyty górskie takie jak Aguja, Santa Cruz, Pumapampa, Curuicachajana, Quitaraju, ALPAMAYO, Pucahirca, Rinrinjirca, Taullipampa, Artesonraju, Paria, Millishraju. Dochodzimy do naszego obozowiska w Taullipampa (4250m).

Różnica: +840m

Czas marszu: 6-7 godzin

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 20: Taullipampa (4250m) – Punta Unión (4750m) – Quebrada Paria (3870m).

Dzisiaj będziemy przechodzili przez przełęcz Punto Union (4750), skąd mamy nieziemskie widoki na Kordylierę Białą. Kontynuujemy trekking, aż dochodzimy do naszego obozowiska Paria (3870m).

Różnica: +500m

Czas marszu: 6-7 godzin

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 21: Quebrada de Paria (3870m) – Vaqueria (3850m) – Portachuelo – Cebollapampa – (3850m).

Dzisiaj przechodząc przez dolinę, będziemy obserwować malownicze wioski takie jak Yurma, Huaripampa, Colcabamba, a następnie Vaqueria. Z tej ostatniej wioski

bierzemy autobus, który nas zawiezie do laguny Llanganuco, przejeżdżając przez przełęcz Portachuelo (4767m). Stąd obserwujemy zaśnieżone szczyty Kordyliery Białej. Wysiadamy w Cebollapampa gdzie rozbijamy nasz obóz.

Różnica: +897m

Czas marszu: 5-6 godzin

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 22: Cebollapampa (3850m) – Laguna 69 (4400m) – Yungay – Huaraz – Hotel.

Z obozowiska Cebollapampa kierujemy się w stronę Laguny 69. Po 3 godzinnym marszu dochodzimy do Laguny 69. Mamy piękne widoki na górę Chacraraju. Po godzinnym podziwianiu, schodzimy w dół, skąd bierzemy autobus w stronę Huaraz. Transfer do hotelu. Powrót koło 4-5pm. Nocleg w Huaraz.

Różnica: +550m

Czas marszu: 5-6 godzin

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad

Dzień 23: Huaraz – Lima

Dzisiejszy dzień jest poświecony na transport z Huaraz do Limy. Biorą Państwo autobus 8 godzinny w stronę Limy. Wieczorny przyjazd do Limy.

Dzień 24: Lima – Polska

Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń.

Wyżywienie: Śniadanie

 

 

od 2800$

CENA OBEJMUJE :

SAMOLOTY/TRANSPORT
– Cały transport (samochodowy, wodny, lotniczy lokalny)
– Wszystkie samoloty lokalne (Lima-Arequipa, Cusco-Lima)
– Transport turystyczny podczas drogi z Arequipa do Puno
– Transport t. podczas drogi z Cusco do Tinqui (start trekkingu Ausangate)
– Transport wodny Lago Titicaca.
– Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
– Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Rcchi,  Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
– Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie  wycieczki (na przykład Machupicchu, Cañon del Colca).
– Bilety wstępu do Klasztorów a Monasterios, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak –  Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, entre otros).
– Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych
– Hotele 3* wraz ze śniadaniami
– Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki
– Transfery lotnisko – hotel – lotnisko
– Podatki lokalne
– Podatki lotniskowe
– Polski pilot w zależności ile Państwa będzie
– Autobus turystyczny Lima-Huaraz-Lima
– Jedzenie/spanie/porterzy podczas trekkingu Ausangate oraz trekkingu w Huaraz
– Sprzęt techniczny potrzebny do wspinaczki (oprócz lampy frontalnej oraz kijków do chodzenia)

ZAKWATEROWANIE
– Zakwaterowanie w pokojach dwu-osobowych
– W razie potrzeby pokoju jedno-osobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 690 USD do podanej ceny wycieczki

CENA NIE OBEJMUJE:

– Napoje, telefon, pranie etc.
– Napiwki dla kierowców, przewondików lub innych członków ekipy
– Obiado-kolacje ( cena za posiłek w dobrej restauracji : 5$)
– Przelotów z Polski do Peru i z Peru do Polski

Co trzeba ze sobą wziąć?

-buty trekkingowe, lampę frontalną, kapelusz, krem przeciwsloneczny, ubrania na każdą porę

Galeria zdjęć z wyprawy

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/rednelo/domains/alpinca.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 310
 • wycieczki-do-peru_
 • teczowa-gora-w-peru
 • trekkingi-peru-region-ausangate
 • wyprawy-peru-trekkingi-w-peru
 • teczowe-gory-w-peru
 • teczowa-gora-peru-1
 • peru-alpaki-wycieczki-peru
 • peru-teczowa-gora-wycieczki
 • peru-teczowa-gora
 • wyprawy-do-peru-ludzie-peru
 • wycieczki-nad-jezioro-titicaca
 • wyprawy-do-peru-trekking-ausangate
 • wycieczki-do-peru
 • wycieczki-do-peru
 • wycieczka-do-peru-2
 • wycieczki-do-peru-ludzie-z-cusco
 • wycieczki-do-peru-alpinca-2
 • wycieczka-peru-alpinca
 • trekkingi-w-peru-wycieczki-do-peru
 • trekking-teczowa-gora-peru
 • trekking-ausangate-wycieczki-do-peru
 • trekking-ausangate-peru
 • trekking-ausangate-peru-tinki