Peru Trekking + festiwal Qoylluriti

Program wyprawy

Wycieczka do Peru – festiwal Qoylluriti

Dzień 1: Przylot do Limy

Będę na Was czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do Naszego hotelu. W zależności od godziny przylotu, będziemy mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej części Limy, która mieści się zaraz obok wybrzeża Pacyfiku, oraz spróbujemy niektórych typowych, peruwiańskich dań w wybranych restauracjach.

Dzień 2: Poranny samolot do Arequipa – Arequipa Zwiedzanie miasta

Śniadanie w hotelu. Dzień poświęcony na zwiedzanie miasta. Arequipa jest etapem podróży bardzo przyjemnym oraz relaksującym dla turystów. Położona na wysokości 2325 m n.p.m. jest także etapem, podczas którego mamy możliwość zaaklimatyzowania się przed podróżą w wyższe partie Peru. Arequipa jest również drugim największy miastem w Peru, zaraz obok Limy. Z Arequipy mamy możliwość podziwiać trzy wulkany: El Misti, Chachani oraz Pichu Pichu ( 5825m, 6075m oraz 5664m odpowiednio). Widok na te trzy wulkany jest po prostu niezwykły. Arequipa została założona w 1540, jest to miasto kolonialne, którego główne budynki są zbudowane z białej skały pochodzenia wulkanicznego. Dzisiaj będziemy zwiedzać między innymi: Katedrę, Klasztor Św. Katarzyny, kościół de la Compania oraz krużganki, Casona Tristan del Pozo, Plaza San Francisco, główny plac oraz typowy targ San Camilo.

Dzień 3: Arequipa – Chivay – Pampa San Miguel – Trekking Oasis Sangalle

Wyruszamy o 4 nad ranem autobusem z Arequipy. Trzy godzinna podróż aż do wioski Chivay, stolicy regionu Colci, gdzie zjemy śniadanie. Następnie kontynuujemy naszą trasę aż do Krzyża Kondorów (Cruz del Condor), gdzie zatrzymamy sie na 40 minut w celu podziwiania kondorów. Po tej przerwie, dojeżdżamy (około 10 minut od Krzyża Kondorów) do miejsca zwanego Pampa San Miguel (3400m), skąd rozpoczynamy nasz trekking po kanionie Colca. Przez około 3 godziny będziemy schodzili w dół kanionu (zmiana wysokości: -900 m n.p.m.), aż do miejscowości San Juan de Chuccho (2500m, gdzie zjemy obiad. Po jedzeniu kontynuujemy nasz marsz w stronę Oazy Sangalle (2300). Ten marsz będzie trwał koło 2 godzin. W oazie będziemy mogli skorzystać z basenu oraz podziwiać piękno kanionu. Kolacja w oazie koło godziny 19. Po kolacji można podziwiać niezwykle gwiazdziste niebo. Noc w bungalowach. Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Zmiana wysokości: -1300m, +200m , czas marszu : 5 godzin

Dzień 4 : Sangalle – Cabanaconde – Chivay – Puno

Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100m, zaczniemy trekking o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy do szczytu kanionu, przepyszne śniadanie będzie na nas czekało w wiosce zwanej Cabanaconde. Następnie wyruszmy prywatnym transportem w stronę Chivay. Podczas tej podrózy zatrzymamy się w paru miejscach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy, które mają więcej niż 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w ciepłych wodach (Aguas Calientes), a następnie kontynuujemy naszą podróż w kierunku Chivay, gdzie zatrzymamy się na obiad w formie bufetu. Po obiedzie bierzemy autobus do Puno.

Wyżywienie w cenie: śniadanie
Zmiana wysokości: + 1100 m , czas marszu : 3 godziny

Dzień 5: Puno – Llachon

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Capachica (1,15 godz. od Puno), gdzie zaczynamy nasz trekking. Będziemy maszerować około 4 godzin do wyspy Llachon przemierzając niesamowite pejzaże. Będziemy mogli wypocząć na plaży , zamoczyć nogi w zimnym jeziorze Titicaca i czekać na nasz posiłek. Po obiedzie pomaszerujemy na szczyt wyspy (około 4100m), w celu podziwianiu przepięknej panoramy rozpościerającej się na całe jezioro Titicaca. Spanie u mieszkańców wyspy.

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja Czas marszu: 6 godzin
Zmiana wysokości: +400, – 400

Dzień 6: Llachon – Capachica – Puno

Dzisiejszy dzień przeznaczony na różne aktywności. Można wybrać kajak, żaglówkę czy pływające wyspy Uros Titino oraz Taquile, bardzo sławne ze swoich technik szycia. Powrót do Capachica, skąd bierzemy lokalny autobus do Puno. Następnie bierzemy autobus do Cusco. W cenie łódka na wyspy Uros. Kajak(30$), żaglówka (10 $) opcjonalnie. Po południu bierzemy autobus do Cusco.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 7: Cusco – Puno

Dzień poświęcony na transfer autobusem turystycznym w kierunku Cusco. Podczas tej podróży zatrzymamy się w kilku miejscach takich jak Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. Następnie zatrzymamy się w la Raya (4335m): najwyższym z przystanków podczas naszej podróży. Kolejne z przystanków to miasto Andahuaylillas gdzie zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską.

Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch

Dzień 8: Cuzco – Maranura

Wcześnie rano ok. 3-4 h przejazd z hotelu w Cuzco do przełęczy Abra Malaga (4316m n.p.m.). Jest to najwyższy punkt na naszej trasie, z widokami zapierającymi dech. Tam wsiadamy na rowery i zjeżdżamy nimi aż do 2000m. Ok. 60-km zjazd zajmie nam około 4 -5 godzin, z przystankami, podczas których będziemy mogli podziwiać piękne krajobrazy, zmianę pejzaży z gór na dżunglę oraz ​zmianę klimatu z zimnego na ciepły​. Dojeżdżamy do małej wioski Maranura, gdzie spędzimy noc w hostelu Don Pepe. Jeszcze dzisiaj czeka nas 2-h wycieczka „Odkryj sekrety pysznej czekolady”, w czasie której dowiemy się jak wygląda plantacja kakaowców i jak przebiega proces

powstawania czekolady. Podobno najlepsza peruwiańska czekolada pochodzi z tego regionu. Na koniec czeka nas degustacja gorącej czekolady. Opcjonalnie: rafting Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 9: Maranura – Santa Theresa – Aguas Calientes

Po śniadaniu jedziemy na rowerach w stronę wodospadu Mandor, gdzie będziemy spacerować około 2 godzin. Następnie jedziemy samochodem do Hidroelektriki i stąd maszerujemy około 3 godzin do stóp Machu Picchu.
Wyżywienie: komplet

Dzień 10 : Aguas Calientes – Machu Picchu – Cuzco

O godzinie 5 rano jedziemy ok. 30 minut autobusem do ruin Machu Picchu – najlepiej zachowanego miasta inkaskiego, będącego jednym z siedmiu cudów świata, zbudowanym za czasów panowania ostatniego władcy Inków. Tam czeka nas około 2-godzinne zwiedzanie wraz z lokalnym przewodnikiem, który opowie nam historię tego tajemniczego miasta pośród magicznej wręcz scenerii. Powrót na nocleg do Cuzco.
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 11: Tęczowa Góra

Wcześnie rano opuszczamy Cusco. Po dojechaniu do Cusipata, rozpoczynamy nasz 2 godzinny trekking do punktu widokowego Tęczowej góry. Mamy panoramę nie tylko na sławną kolorową górę, ale również na świętą górę Ausangate i wiele innych tęczowych gór. Schodzimy. Wieczorem jedziemy do małej wioski Pacchanta, gdzie spędzimy naszą dzisiejszą noc. Możliwość skorzystana z ciepłych źródeł.
Czas transportu: 3 godziny w jedną stronę
Czas marszu: 4 godziny.
Zmiana wysokości:+550m.
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 12: Pacchanta – 7 jezior

Maszerujemy dzisiaj około 5-6 godzin. Przechodzimy przez niezwykłe laguny różnych kolorów. Widzimy mnóstwo ośnieżonych szczytów, podziwiamy stada zabawnych alpag oraz relaksujemy się przy turkusowych lagunach. Droga jest niezwykła.
Czas marszu: 5-6 godzin.

Wyżywienie: komplet

Dzień 13: Festiwal Quylluriti

Dzisiaj rano bierzemy transport z Tinki do Mahuayani. Stąd zaczynamy trekking do epicentrum festiwalu. Będziemy maszerować około 9km (3 godziny) z wysokości 4000m na 4700m. Następnie będziemy uczestniczyć w festiwalu, który trwa przez około pięć dni. My będziemy w jego najważniejszych dniach. Koncerty, lokalna ludność, bogate stroje, ludowe zespoły…to tylko będę jedne z atrakcji tego festiwalu. Wyżywienie: komplet

Dzień 14: Festiwal Quylluriti

Dzisiaj idziemy zobaczyć lodowiec, po którym będziemy chodzić. Kolejne dzień na przyglądnie się tradycjom festiwalu. Powrót do Cusco w godzinach wieczornych. Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 15: Cusco – Lima

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Cena za sam trekking Ausangate z festiwalem Quylluriti: 590$

Jak wygląda trekking Ausangate z festiwalem:

Trekking Ausangate- Peru

Cena obejmuje:

 • –  samolot Lima- Arequipa
 • –  wszystkie bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie (MachuPicchu, kanion Colca, klasztor św. Cataliny, wstępy na ausangate etc…)
 • –  wyżywienie podczas wszystkich trekkingów
 • –  pociąg powrotny z Machu Picchu do Cusco
 • –  cały transport (wodny, wszystkie autobusy, minibusy…etc)
 • –  podczas pobytu w miastach: hotele 3*
 • –  na trekkingach śpimy w : bungalow (kanion colca), u lokalnych mieszkańców(Llachon, Tinki), reszta spania: namioty
 • –  gorące zródła: Kanion Colca, Pacchanta
 • –  wszystkie transfery
 • –  porady fotograficzne
 • Cena nie obejmuje:
 • –  samolotów międzynarodowych
 • –  ubezpieczenie
 • –  wyżywienie w miastach
 • –  napoje, telefon, pranie etc…
 • –  napiwki

od 1900$

Galeria zdjęć z wyprawy

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/rednelo/domains/alpinca.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 310