WYCIECZKA EKWADOR 15 DNI

Program wyprawy

Wycieczka do Ekwadoru

Dzień 1: Quito
Przylot do Quito. Transfer do hotelu. Plan pierwszego dnia zależeć będzie od godziny Państwa przylotu.
http://www.hotelplazasucre.com/ lub coś podobnego

Dzień 2: Quito – Lago Agrio – El Puente
Z Lago Agrio jedziemy do El Puente lokalnym autobusem autobusem. Wycieczka kajakiem w dół rzeki Cuyabeno, aż do naszego amazońskiego kempingu. Lunch oraz chwila na odpoczynek. Pod wieczór wodny spacer do Laguna Grande, gdzie możemy pływać z krokodylami, piraniami oraz podziwiać zachód słońca! Obiad. Końcówkę dnia spędzimy na spacerze po dżungli, gdzie będziemy obserwować liczne zwierzęta.

Dzień 3: Laguna Grande
Po śniadaniu zrobimy mały trekking w lesie, gdzie dowiemy się jak wykorzystywać rośliny, żeby przetrwać w lesie. Po lunchu chwila na odpoczynek w hamakach. Następnie będziemy mieli wolny czas na pływanie oraz relaks w Lagunie Grande. Również będziemy wypatrywać aligatorów ciemną nocą oraz godzinny spacer po dżungli w celu znalezienia jak największej ilości różnych insektów, żab oraz pająków, które są najaktywniejsze nocą…

Dzień 4: Cuyabeno River

Po śniadaniu spacer do lokalnej wspólnoty zwanej Tarapuy Siona Community. Nasz przewodnik powie nam dużo o kulturze oraz tradycjach tych rdzennych mieszkańców. Będziemy mieli sesję z szamanem, który nam opowie o swojej ‚pracy’. Zjemy również tutaj tradycyjny lunch, zrobiony przez lokalnych mieszkańców. Przed obiado-kolacją bedziemy podziwiać zachód słońca oraz będziemy obserwować dziką przyrodę.

Dzień 5: El Puente – Lago Agrio – Quito

Wcześnie rano będziemy obserowować ptaki. Następnie podróż rzeką Cuyabeno, aż do El Puente. Przejazd do Lago Agrio. Jesteśmy w Lago Agrio koło godziny 14.00. Autobus w kierunku Quito. Jesteśmy w Quito koło godziny 22-23. Nocleg w Quito.

Dzień 6: Wizyta Quito (city tour)

Po śniadaniu będziemy podziwiali starożytne oraz kolonialne obszary miasta. Odwiedzimy takie miejsca jak: Kościół św. Franciszka, neogotycką Bazylikę, Plaza Grande (główny plac), plaza Santo Domingo, piękny punkt widokowy Panesillo, sławny Kościół La Compania. Popołudniem zwiedzimy muzeum ‚La mitad del Mundo- muzeum położone na równiku’. Po tym długim dniu wracamy do hotelu na odpoczynek. O godzinie 23 bierzemy autobus turystyczny w kierunku LAGO AGRIO. Na miejscu jesteśmy koło 7 rano.

Dzień 7: Quito – Otavalo – Laguna Cuicocha

Otavalo jest miasteczkiem słynnym ze swoim artystycznych wyrobów. Tutaj będą Państwo mieli czas na zakup wszystkich pamiątek. Będziemy mieli również okazję podziwiać tradycyjne stroje lokalnych mieszkańców. Następnie wybieramy się do Laguny Cuicocha (3850m), gdzie zrobimy mały spacer wokół kratera wulkanu Cotacachi. Następnie, pod wieczór wracamy do Quito.

Dzień 8: Quito – Cotopaxi – Baños de Agua Santa

Po śniadaniu zwiedzimy Narodowy Park Cotopaxi wraz z jego sławetnym wulkanem Cotopaxi (5897m). Następnie kontynuujemy naszą podróż w stronę południa, będziemy również zatrzymywali się w różnych miejscach, żeby zrobić zdjęcia. Kolejna nasza destynacja to miejscowość Baños z klimatycznym miejscem na nocleg z tropikalnym pejzażem oraz widokiem na wulkan Tungurahua. Nocleg w Baños.
http://www.hoteldondeivan.com/ albo coś podobnego

Wyżywienie : śniadanie

Dzień 9: Baños – La Paila del Diablo 

Dzisiejszy dzień jest przeznaczony na przejażdżkę rowerem (około 20km) przez tropikalny las, gdzie znajdziemy bardzo dużo wodospadów. Można również spróbować sportów ekstremalnych dla chętnych!Canopy, bungee jumping, skoki z wodospadów… Po wycieczce rowerowej, która nam zajmie około połowy dnia, wrócimy do Baños, gdzie będą nas nas czekać gorące zródła. Nocleg w Banos.
http://www.hoteldondeivan.com/ albo coś podobnego

Wyżywienie : śniadanie

Dzień 10: Podróż z Baños do Cuenca

Rano wyruszamy do Cuenca prywatnym transportem (około 6 godzin). Zwiedzamy Ingapirca, najstarsze ruiny Inków w Ekwadorze oraz podziwiamy przepiękne widoki podczas całej drogi z Baños do Cuenca. Nocleg w Cuenca.
http://forumhotel.ec/ lub coś podobnego

Wyżywienie : śniadanie

Dzień 11 : Cuenca City Tour

Śniadanie z rana, a następnie zwiedzamy miasto Cuenca, które jest nazywane Atenami Ekwadoru. Zwiedzimy Calderon park, katedry, Park Kwiatów, Plaza San Sebastian, a również słynną fabrykę kapeluszy. Reszta dnia poświęcona na odpoczynek. Nocleg w Cuenca.

Wyżywienie : śniadanie

Dzień 12: Cuenca – Narodowy Park Cajas – Puerto Lopez 

Po śniadaniu będziemy zmierzać do Puerto Lopez przez piękny Park Narodowy Cajas. Słynie on ze swojego górzystego krajobrazu oraz licznych małych lagun oraz bagien. W rezerwacie przyrody jest ponad 230 jezior, które zajmują minimum 10 hektarów oraz które są połączone z mniejszymi systemami rzecznymi. Będziemy również zwiedzać Lagunę Llaviuco, gdzie możemy podziwiać różne gatunki ptaków oraz korzystać z niesamowitej atmosfery typowego andyjskiego lasu. Następnie pójdziemy do najwyższyego z punktów parku, skąd będziemy szli do Laguny Torreadora, aż do lasu zwanego Polylepis. Następnie kontynuujemy naszą podróż w stronę Puerto Lopez, gdzie zatrzymamy się na nocleg.

Wyżywienie : śniadanie

Dzień 13: Puerto Lopez – Isla de la Plata

Dzisiaj będziemy mieli okazję dotrzeć do tzw. ‚małych Galapagos’. Na tej wyspie będziemy obserwować uroczą faunę oraz florę. Od czerca do września można obserwować wieloryby! Dlatego najlepiej się tam wybrać w tym sezonie. Następnie nasz przewodnik opowie nam o wyspie, zaprowadzi nas do najlepszych miejsc oraz będziemy mogli się wykąpać oraz ponurkować. Nocleg na wyspie.

Wyżywienie : śniadanie

Dzień 14: Isla de la Plata – Quito

Po śniadaniu wracamy łodzią (około godziny) do Puerto Lopez. Stamtąd udajemy się do Quito (około 8 godzin jazdy). Nocleg w Quito.

Wyżywienie : śniadanie

Dzień 15: Powrót do kraju

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń.

Wyżywienie : śniadanie

od 2200$

Cena obejmuje:
– prywatny transport podczas drogi z Quito
– caly wypoczynek w dżungli, wraz z wyżywieniem
– hotele 3* wraz ze śniadaniami
– rejs lódką do Isla de La Plata
– transport turystyczny do Lago Agrio oraz z Lago Agrio
– Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki
– Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie wycieczki
– Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych
– Polski pilot
– Transfery lotnisko – hotel – lotnisko
– Podatki lokalne
– Podatki lotniskowe

ZAKWATEROWANIE:

– Zakwaterowanie w pokojach dwu-osobowych
– W razie potrzeby pokoju jedno-osobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 690 USD do podanej ceny wycieczki

CENA NIE OBEJMUJE:

– Napoje, telefon, pranie etc.
– Napiwki dla kierowców, przewondików lub innych członków ekipy
– Obiado-kolacje ( cena za posiłek w dobrej restauracji : 5$)
– Samolotów międzynarodowych z Polski do Quito oraz z Quito do Polski

Galeria zdjęć z wyprawy

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/rednelo/domains/alpinca.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 310
 • park-cotopaxi-tambopaxi-lodge-ekwador
 • park-cotopaxi-ekwador-trekking
 • laguna-quilotoa-ekwador-wycieczki
 • laguna-cuicocha-ekwador
 • ludzie-ekwador-biuro-podrozy-ekwador
 • park-narodowy-cotopaxi-ekwador
 • puerto-lopez-wycieczki-do-ekwadoru
 • gluptaki-niebieskonogie-wyspy-galapagos
 • ekwador-wycieczki-laguna-quilotoa-dzieci
 • biuro-podrozy-ekwador-wycieczki-ekwador
 • gluptaki-niebieskonogie-wyspy-galapagos-ekwador
 • guayaquil-wycieczki-ekwador
 • wulkan-cotopaxi-ekwador
 • wulkan-cotopaxi-ekwador-wycieczki
 • trekking-laguna-quilotoa-ekwador
 • targ-w-otavalo-wycieczki-ekwador
 • targ-w-otavalo-ekwador
 • swinka-morska-ekwador
 • wycieczki-do-ekwadoru-laguna-quilotoa
 • wybrzeze-ekwador-wycieczki-ekwador
 • wulkan-cotopaxi-ekwador-wycieczki-1
 • wycieczki-do-ekwadoru-quilotoa
 • wycieczki-ekwador-wulkan-tungurahua
 • wycieczki-ekwador-lokalni-ludzie
 • wyprawy-ekwador-targ-w-otavalo
 • wyspy-galapagos-wycieczki-ekwador