Wycieczka do Peru – 3 Peru – 18 dni

Program wyprawy

WYCIECZKA DO PERU – 3 PERU

Chciałbyś zobaczyć wszystkie najpiękniejsze miejsca w Peru? Ta wyprawa jest właśnie dla Ciebie. Odwiedzisz trzy najważniejsze regiony w tym kraju. Czeka na Ciebie pustynne wybrzeże, klimatyczne góry oraz niezwykła dżungla. Cały program jest bardzo komfortowy z hotelami trzy gwiazdkowymi. W dżungli będziemy spać w tak zwanych bungalowach, pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką. Jeśli interesuję Cię ta wycieczka do Peru, skontaktuj się z nami.

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do Naszego hotelu. W zależności od godziny przylotu, będziemy mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej części Limy, która mieści się zaraz obok wybrzeża Pacyfiku, oraz spróbujemy niektórych typowych, peruwiańskich dań w wybranych restauracjach.

Dzień 2: Lima – City Tour – Paracas

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj będziemy zwiedzać Limę- stolicę Peru. Poznamy takie miejsca jak: Place San Martin, Plaza Mayor (główny plac), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco oraz Plaza Murillo. Następnie ruszymy w stronę południa, słynna autostradą Panamericana, gdzie mieści się miejscowość Paracas. Podczas tej podróży będzięmy mogli podziwiać niezwykłe krajobrazy, które są częścią tej legendarnej drogi. Przyjazd do hotelu w Paracas. Końcówka dnia to czas wolny dla Państwa, można odpoczywać lub pospacerować po plaży Paracas.

Wyżywienie w cenie: Śniadanie

Dzień 3: Paracas- Wyspy Ballestas – Nazca

Dzisiaj zwiedzimy Wyspy Ballestas do których popłyniemy łodzią. Te wyspy są często nazywane małym Galapagos, ponieważ bardzo je przypominają. Ballestas są domem dla wielu lwów morskich, pelikanów, kormoranów czy pingwinów. Niewątpliwie podczas zwiedzania tych wysp, będziemy się znajdować w jednym z napiękniejszych miejsc peruwiańskiego wybrzeża. W południe, będziemy kontynuować naszą podróż w kierunku miejscowości Nazca. Podczas tej podróży będziemy mieli możliwość zwiedzenia Oazy Huacachina, która znajduję się w pobliżu miasta Ica. Następnie rozpoczniemy nasz przelot nad tajemniczymi liniami Nazca, w przypadku późnego przyjazdu do Nazca lot odbędzie się dnia następnego.

Wyżywienie w cenie: Śniadanie

Dzień 4: Nazca – Arequipa

Po śniadaniu w hotelu będziemy kontynuować naszą podróż w kierunku kolonialnego miasta Arequipa. Jeśli lot nad liniami Nazca nie odbył się dnia poprzedniego, w tym wypadku po śniadaniu odbędzie się lot. Podróż z Nazca do Arequipy będzie trwała mniej więcej dziesięć godzin oraz w dalszym ciągu będziemy kontynować jazdę autostradą Panamericana. Przyjazd do Arequipa oraz zakwaterowanie w hotelu.

Wyżywienie w cenie: Śniadanie

Dzień 5: Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Dzień poświęcony na zwiedzanie miasta. Arequipa jest etapem podróży bardzo przyjemnym oraz relaksującym dla turystów. Położona na wysokości 2325 m n.p.m. jest także etapem, podczas którego mamy możliwość zaaklimatyzowania się przed podróżą w wyższe partie Peru. Arequipa jest również drugim największy miastem w Peru, zaraz obok Limy. Z Arequipy mamy możliwość podziwiać trzy wulkany: El Misti, Chachani oraz Pichu Pichu ( 5825m, 6075m oraz 5664m odpowiednio). Widok na te trzy wulkany jest po prostu niezwykły. Arequipa została założona w 1540, jest to miasto kolonialne, którego głowne budynki są zbudowane z białej skały pochodzenia wulkanicznego. Dzisiaj będziemy zwiedzać między innymi: Katedrę, Klasztor Św. Katarzyny, kościół de la Compania oraz krużganki, Casona Tristan del Pozo, Plaza San Francisco, główny plac oraz typowy targ San Camilo.

Wyżywienie w cenie: Śniadanie

Dzień 6: Arequipa- Chivay (transport prywatny)

Wcześnie rano wyruszymy w krajobrazową podróż, która będzie trwała mniej więcej 4 godziny, w kierunku Kanionu Colca, drugiego najgłębszego kanionu na świecie (3400m). Po drodze miniemy kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, lam oraz alpaki. Najwyższym punktem podczas naszej podróży będzie 4910 m n.p.m, gdzie zatrzymamy się, żeby podziwiać widoki na wulkany oraz góry. Noc spędzimy w miasteczku Chivay, będziemy mieli również możliwość skorzystania z ciepłych wód (Aguas Calientes).

Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch

Dzień 7: Chivay – Cruz del Condor – transfer Chivay- Puno

Wcześnie rano wyruszymy w kierunku Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na kanion. Również będziemy podziwiać kondory, które występują najczęsciej w tej części kanionu. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż wzdłuż kanionu Colca oraz zwiedzimy tradycyjne wioski, takie jak Maca czy Yanque. Popołudniu wyruszymy w kierunku miasta Puno, które jest bazą wypadową Jeziora Titicaca.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 8: Puno- Wyspy Uros – Wyspa Taquile – Puno

Po śniadaniu udamy się w niezapomnianą wycieczkę w kierunku pływających wysp Uros, zbudowanych z trzciny. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż w stronę wysp Taquile, które są znane z umiejętnych technik tkania materiałów. Przespacerujemy się kilka kilometrów w celu podziwiania niezwykłych widoków na jezioro Titicaca oraz na pasmo ośnieżonych gór. Popołudniu wrócimy do Puno.

Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch

Dzień 9: Puno – Cusco

Dzień poświęcony na transfer autobusem turystycznym w kierunku Cusco. Podczas tej podróży zatrzymamy się w kilku miejscach takich jak Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. Następnie zatrzymamy się w la Raya (4335m): najwyższym z przystanków podczas naszej podróży. Kolejne z przystanków to miasto Andahuaylillas gdzie zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską.

Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch

Dzień 10: Cusco – City Tour

Poranek wolny dla Państwa dyspozycji w celu zaaklimatyzowania się oraz rozpoczęcia zwiedzania poprzedniej stolicy imperium Inków. Następnie razem będziemy poznawać Cusco, gdzie zwiedzimy między innymi: główny plac, katedrę oraz świątynię Słońca. Będziemy kontynuować nasz tour wyjeżdżając z miasta w kierunku sanktuariów Inków- Kenko, Tambomachay, Puca Pucara oraz imponującej fortecy Sacsayhuman wybudowanej w strategicznym miejscu na wzgórzu z widokiem na Cusco. Po zwiedzaniu miasta wrócimy do hotelu, gdzie mają Państwo wieczór wolny.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 11: Cusco – Ollamtaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków)

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wieś Pisac ze swoimi kolorowymi, indiańskimi rynkami. Po południu zwiedzimy Ollantaytambo, bardzo czarującego kompleksu inkaskiego, który pełni funkcje administracyją, rolniczą oraz religijną. Noc spędzimy w jednej z wiosek w Świętej Dolinie.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 12: Święta Dolina Inków – Machu Picchu

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwany z dni podczas Państwa podróży. Najpierw udamy się pociągiem w kierunku Aguas Calientes, które jest położone u stóp Machu Picchu. Następnie autobus zabierze nas aż do bram Zaginionego Miasta Inków. Będziemy mieli okazję zwiedzać jeden z cudów świata przez około trzy godziny wraz z naszym przewodnikiem, który będzie nam przybliżał historię tego tajemniczego miasta pośród magicznej scenerii. Nocleg w Aguas Calientes.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 13: Machu Picchu – Cusco

Dzisiaj będziemy mieli czas na małą wyprawę do wodospadów Mandor (opcjonalnie). Jest to krótki trekking, ktory nam zajmie około 1,5 godz. (4km). W czasie tej wyprawy będziemy mieli możliwość zobaczenia plantacji kawy, papai, bananów, awokado czy różnych ziół.Jeżeli zdecydujemy się na tą wyprawę to wezmiemy popołudniowy pociąg w stronę Ollantaytambo, a następnie autobus w stronę Cusco, gdzie planujemy przyjechać w godzinach wieczornych. Nocleg w Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 14: Cusco wolny dzień albo możliwość zrobienia trekkingu do tęczowej góry

Dzisiaj mają Państwo dzień wolny w tym imperialnym mieście, aby cieszyć się z przedostatniego dnia w Peru oraz spokojnie zrobić zakupy pamiątek etc. Jeżeli chcieliby Państwo wykorzystać ten dzień na zwiedzanie innych zabytków możemy Państwu zaproponować odwiedzenie takich miejsc kulturalnych jak: La Casa Inca Garcilaso de la Vega albo kopalnię solną Maras. Ostatni nocleg w Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 15: Cuzco – Puerto Maldonado – Cayman Lodge

Rankiem bierzemy samolot w kierunku Puerto Maldonado

Tour Sachavacayoc/Colpa Chuncho

 • Dwugodzinny rejs łódkami do naszego lodge
 • Posiłek na statku
 • Powitalny drink, instalacja w pokojach
 • Nocny wypad w celu odkrycia nocnego życia mieszkańców dżungli

Dzień 16: Tour Sachavacayoc/Colpa Chuncho

 • Po śniadaniu rozpoczynamy marsz w głąb dżungli. Odkrywamy różne rośliny medyczne, przeróżne zwierzęta: małpy, ptaki, papugi, węże, leniwce etc.
 • Dochodzimy do jeziora Sachavacayoc, gdzie zjemy nasz piknik. Możliwość łowienia ryb z przewodnikiem, pływania, podziwiania przyrody.
 • Powrót do naszego Lodge, chwila na odpoczynek, podziwianie zachodu słońca
 • Polowanie na kajmany oraz węże
 • Wieczorna kolacja

Dzień 17: Puerto Maldonado – Lima

 • Śniadanie rano. Powrót do Puerto Maldonado, podziwianie wschodu słońca.
 • Transfer na lotnisko.
 • Lot do Limy

Dzień 18: Cusco – Lima – Polska

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

 

 

od 2600$

HOTELE W KTÓRYCH BĘDZIEMY SPAĆ (LUB PODOBNEJ KLASY) :

 • Lima: Hotel casa Andina Classic Miraflores.

 • Pisco: Hostal Frayler o Mar Azul.

 • Nazca: Hotel Casa Andina Classic.

 • Arequipa: Hotel Casa Andina Classic.

 • Chivay: Hotel Casa Andina Classic.

 • Puno: Hotel  Intiqa

 • Lago Titicaca: Casa Local.

 • Cusco: Monasterio de san Pedro

 • Aguas Calientes: Hotel Inka Town.

CENA OBEJMUJE :

SAMOLOTY/TRANSPORT:
– Samolot lokalny (Cusco – Lima).
– Prywatny transport podczas drogi z Lima do Arequipa
– Prywatny transport podczas drogi z Puno do Cusco
– Prywatny transport Arequipa- Canon de Colca- Puno)
– Caly pobyt w Iquitos (Amazonce)
– Transport wodny Lago Titicaca.
– Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
– Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Rcchi, Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
– Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Machupicchu, Cañon del Colca).
– Bilety wstępu do Klasztorów a Monasterios, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, entre otros).
– Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych
– Polski pilot
– Hotele 3* wraz ze śniadaniami
– Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki
– Transfery lotnisko – hotel – lotnisko
– Podatki lokalne
– Podatki lotniskowe
ZAKWATEROWANIE:
– Zakwaterowanie w pokojach dwu-osobowych
– W razie potrzeby pokoju jedno-osobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 500 USD do podanej ceny wycieczki
CENA NIE OBEJMUJE:
– Napoje, telefon, pranie etc.
– Napiwki dla kierowców, przewondików lub innych członków ekipy
– Obiado-kolacje ( cena za posiłek w dobrej restauracji : 5$)
– Samolotów międzynarodowych z Polski do Limy oraz z Limy do Polski
– Przelot awionetką nad liniami na płaskowyżu Nazca (dla chętnych)

Galeria zdjęć z wyprawy

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/rednelo/domains/alpinca.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 310
 • rezerwat-paracas-wycieczki-peru
 • biuro-podrozy-w-peru
 • pustynia-w-peru-paracas
 • rezerwat-paracas-peru
 • wyspy-ballestas-peru
 • wyspy-ballestas-paracas-peru
 • kondory-w-kanionie-colca-wycieczki-do-peru
 • kondory-nad-kanionem-colca-wycieczki-do-peru
 • jezioro-titicaca-peru
 • wycieczki-do-peru-zwiedzanie-limy
 • wycieczki-nad-jezioro-titicaca
 • wyprawy-do-peru-ludzie-peru
 • peru-alpaki-wycieczki-peru
 • trekking-teczowa-gora-peru
 • peru-teczowa-gora
 • teczowa-gora-peru-1
 • wycieczki-do-peru_
 • polskie-biuro-podrozy-w-peru
 • peruwianskie-dzieci-wycieczki-do-peru
 • peru-wycieczki-polskie-biuro-podrozy
 • wycieczki-do-amazonki
 • wycieczka-do-peru-2