PERU TREKKING 20 DNI – BEST SELLER!

Program wyprawy

Wycieczka Peru Trekking 20 dni

 

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do Naszego hotelu. W zależności od godziny przylotu, będziemy mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej częśći Limy, która mieści się zaraz obok wybrzeża Pacyfiku, oraz spróbujemy niektórych typowych, peruwiańskich dań w wybranych restauracjach.

Dzień 2: Lima- Arequipa

Po śniadaniu ziwedzimy historyczne centrum Limy. Po południu wezmiemy samolot w kierunku Arequipy, tak zwanego ‘białego miasta’.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 3: Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Dzień poświęcony na zwiedzanie miasta. Arequipa jest etapem podróży bardzo przyjemnym oraz relaksującym dla turystów. Położona na wysokości 2325 m n.p.m. jest także etapem, podczas którego mamy możliwość zaaklimatyzowania się przed podróżą w wyższe partie Peru. Arequipa jest również drugim największy miastem w Peru, zaraz obok Limy. Z Arequipy mamy możliwość podziwiać trzy wulkany : El Misti, Chachani oraz Pichu Pichu ( 5825m, 6075m oraz 5664m odpowiednio). Widok na te trzy wulkany jest po prostu niezwykły. Arequipa została założona w 1540, jest to miasto kolonialne, którego głowne budynki są zbudowane z białej skały pochodzenia wulkanicznego. Dzisiaj będziemy zwiedzać między innymi : Katedrę, Klasztor Św. Katarzyny, kościół de la Compania oraz krużganki, Casona Tristan del Pozo, Plaza San Francisco, główny plac oraz typowy targ San Camilo.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 4: Arequipa – Kanion Colca –Oasis Sangalle

Dzisiaj opuścimy Arequipe bardzo wcześnie rano (około czwartej nad ranem) oraz będziemy kontynuować naszą wycieczkę w kierunku Kanionu Colca. Około godziny 9 dojedziemy do Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na kanion. Również będziemy podziwiać Kondory, które występują najczęsciej w tej części kanionu. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż wzdłuż kanionu Colca, aż do punktu Pampa San Miguel skąd zaczniemy schodzić w dół kanionu. Będziemy iść około pięciu godzin przez cały dzień z przerwą na obiad koło południa. Po zakończonym trekingu będziemy mieli zasłużony odpoczynek wraz z kolacją w Oazie Sangalle, gdzie również bedzie na nas czekał basen wraz z barem na odświeżenie.

Wyżywienie: Śniadanie, lunch

Dzień 5: Cabanaconde – Chivay – Puno

Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100m, zaczniemy trekking o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy do szczytu kanionu, przepyszne śniadanie będzie na nas czekało w wiosce zwanej Cabanaconde. Następnie wyruszmy prywatnym transportem w stronę Chivay, podczas tej podrózy zatrzymamy się w pary miejscach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy, które mają więcej niż 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w ciepłych wodach (Aguas Calientes), a następnie kontynuujemy naszą odróż w kierunku Chivay gdzie zatrzymamy się na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wyruszymy w kierunku miasta Puno, które jest bazą wypadową Jeziora Titicaca.

Wyżywienie: Śniadanie, lunch

Dzień 6 : Puno – Jezioro Titicaca

Dzisiejszy dzień będzie poświęcony na relaks po trekkingu w Kanionie Colca. Będziemy podziwiać niezwykłe krajobrazy jeziora Titicaca. Następnie będziemy kontynować naszą podróż w stronę wysp Uros oraz Taquile, które są położone na 3800 m n.p.m.

Wyżywienie: Śniadanie, lunch, kolacja

Dzień 7: Puno – Cusco

Dzień poświęcony na transfer autobusem turystycznym w kierunku Cusco. Podczas tej podróży zatrzymamy się w kilku miejscach takich jak Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. Następnie zatrzymamy się w la Raya (4335m); najwyższym z przystanków podczas naszej podróży. Kolejne z przystanków to miasto Andahuaylillas gdzie zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Nocleg w Cusco.

Wyżywienie: śniadanie oraz lunch

Dzień 8: Święta Dolina Inków

Rankiem zaczniemy zwiedzanie imperialnego miasta cywilizacji Inków,a następnie wyruszym w kierunku Świętej Doliny, aby podziwiać stanowiska archeologiczne takie jak wieś Pisac. Po południu dojedziemy do Ollantaytambo, bardzo czarującego kompleksu inkaskiego, który jest również niezwykłym początkowym punktem rozpoczęcia trekkingu Salkantay. Powrót do Cusco. Nocleg w Cusco.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 9: Cusco – Mollepata – Soraypampa

Wyruszamy o godzinie 5 rano, aby dojechać do wsi Mollepata około godziny 7, skąd zaczniemy nasz trekking. Mollepata to mała wioska położona na wysokości 2850 m n.p.m. w klimacie umiarkowanym. Z tej wioski będziemy mieli niecodzienny widok na ośnieżone szczyty należące do górskiego łańcucha Salkantay. Po śniadaniu wyruszymy na 7- 8 godzinny marsz (zmiana n.p.m. + 1100m),następnie dotrzemy do Soraypampy, gdzie bedziemy nocować. Nocleg w namiotach.

Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 10: Soraypampa – Chaullay

Dzisiaj również będziemy mieli około 7-8 godzin marszu, po wspinaczce (600m) dotrzemy do słynnej przełęczy Salkantay (4600m), która leży u stóp góry Salkantay (6264m). Następnie będziemy schodzić do wioski Chaullay (2900), gdzie spędzimy noc. Nocleg w namiotach.

Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 11: Chaullay – La Playa – Santa Teresa- Aguas Calientes

Wcześnie rano rozpoczynamy nasz trekking. Krajobraz oraz klimat będzie się bardzo różnił od dnia poprzedniego, również dzisiaj bedziemy schodzić aż do wysokości 1950m. W istocie dotrzemy do regionu gdzie klimat umiarkowany jest bardzo podobny do klimatu w dżungli. W sumie dzisiaj bedziemy maszerować koło 6-7 godzin. W końcówce dnia dotrzemy do miejscowości Aguas Calientes, która mieści się zaraz u stóp Machu Picchu. Czas na obiad oraz nocleg w tej miejscowości.

Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 12: Aguas Calientes – Machu Picchu – Cusco

Dzisiaj będziemy odkrywać zabytkowe sanktuarium Machu Picchu. O godzinie 6 rano będziemy maszerować aż do zaginionego miasta około 30 minut. Będziemy mieli okazję zwiedzać jeden z cudóz Świata przez około trzy godziy wraz z naszym przewodnikiem, który będzie nam przybliżał historię tego tajemicznego miasta pośród magicznej scenerii. Po południu powrót do Cusco.

Wyżywienie w cenie : śniadanie

Dzień 13: Cusco City Tour

Poranek wolny dla Państwa dyspozycji w celu zaaklimatyzowania się oraz rozpoczęcia zwiedzania poprzedniej stolicy imperium Inków. Następnie razem będziemy poznawać Cusco, gdzie zwiedzimy między innymi: główny plac, katedrę oraz świątynię Słońca. Będziemy kontynuować nasz tour wyjeżdżając z miasta w kierunku sanktuariów Inków- Kenko, Tambomachay, Puca Pucara oraz imponującej fortecy Sacsayhuman wybudowanej w strategicznym miejscu na wzgórzu z widokiem na Cusco. Po zwiedzaniu miasta wrócimy do hotelu oraz mają Państwo wieczór wolny.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 14: Cusco – Tinqui (3900m)

Po poludniu bierzemy 3-godzinny lokalny autobus z Cusco do Tinqui. Kolacja w Tinqui. Śpimy w domu naszego przewodnika w Tinqui.

Dzień 15: Tinqui – Upis – Laguna Pucacucha (4600m)

Śniadanie. Poznamy naszych porterów, kucharzy wraz z ich mulami oraz będziemy przygotowywać nasze rzeczy potrzebne do trekkingu. Zaczynamy nasz pierwszy dzień marszu, w trakcie którego dotrzemy aż do wioski Upis (4400m). Następnie miajmy przelęcz Arapa (4730m), skąd maszerujemy w stronę naszego obozowiska – Laguny Pucacucha. Wieczorem możemy skorzystać oraz zrelaksować się w naturalnych ciepłych zródłach Upis.

Czas marszu: 8 godzin.

Dzień 16: Laguna Pucacucha – Tęczowa Góra

Rozpoczynamy nasz marsz ze wspaniałym widokiem na górę Ausangate. Pomalu wspinamy się na przelęcz (4850m), z której będziemy mieli niecodzienny widok na kolorowe góry. Stamtąd schodzimy okolo 2,5 godziny, aż do miejsca, gdzie zaczyna się wejście na Tęczową Górę. Maszerujemy okolo 2 godzin, aż do stóp Tęczowej góry (4500m). Tutaj zjemy nasz lunch, a następnie wspinamy się na Tęczową górę,zajmie nam to okolo 2 godzin. Dochodzimy do punktu widokowego (5100m), skąd mamy niecodzienny widok na kolorowe góry oraz różne ośnieżone szczyty. Schodzimy do obozu. Kolacja.

Czas marszu: 8 godzin.

Dzień 17: Tęczowa Góra – Kemping Campo (4555m)

Dzisijeszy dzień zaczynamy od godzinnego zejścia w stronę wioski Chillca. Następnie maszerujemy okolo 2,5 godziny aż do dzisiejszego, pierwszego podejścia. Maszerujemy w górę okolo godziny, a następnie kierujemy się w stronę naszego obozowiska, skąd mamy super widok na ośnieżone góry.

Czas marszu : 6 godzin

Dzień 18: Obozowisko Campo – Przelęcz Campo (5100m) – Pacchanta

Dzisiejsze wyzwanie to przełęcz Campa (5100m), gdzie dojedziemy po 2 godzinach marszu. Miniemy kilka zdumiewających lagun przed dotarciem do naszego punktu docelowego Pacchanta (4350m), gdzie rozbijemy nasz obóz oraz mamy czas na odpoczynek i relaks w gorących zródłach.

Czas marszu : 7 godzin.

Dzień 19: Pacchanta – Tinqui – Cusco

Po śniadaniu kontynuujemy nasz trekking w stronę wioski Tinqui (3900m), do której dotrzemy po 3 godzinach. Koniec naszego trekkingu. Powrót do Cusco naszym samochodem.

Czas marszu : 3 godziny.

Czas transportu : 3 godziny.

Zmiana wysokości : -450m.

Dzień 20: Powrót do Polski

Przyjazd do Limy. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń.

Wyżywienie: Śniadanie

od 2600$

CENA OBEJMUJE :

SAMOLOTY/TRANSPORT
– Cały transport (samochodowy, wodny, lotniczy lokalny)
– Wszystkie samoloty lokalne (Lima-Arequipa, Cusco-Lima)
– Transport turystyczny podczas drogi z Arequipa do Puno
– Transport t. podczas drogi z Cusco do Mollepata (start trekkingu Salkantay)
– Transport wodny Lago Titicaca.
– Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
– Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Rcchi,  Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
– Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie  wycieczki (na przykład Machupicchu, Cañon del Colca).
– Bilety wstępu do Klasztorów a Monasterios, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak –  Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, entre otros).
– Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych
– Hotele 3* wraz ze śniadaniami
– Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki
– Transfery lotnisko – hotel – lotnisko
– Podatki lokalne
– Podatki lotniskowe
– Polski pilot w zależności ile Państwa będzie
– Autobus turystyczny Lima-Huaraz-Lima
– Jedzenie/spanie/porterzy podczas trekkingu Szlak Inków oraz trekkingu w Huaraz
– Sprzęt techniczny potrzebny do wspinaczki (oprócz lampy frontalnej oraz kijków do chodzenia)

ZAKWATEROWANIE
– Zakwaterowanie w pokojach dwu-osobowych
– W razie potrzeby pokoju jedno-osobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 590 USD do podanej ceny wycieczki

CENA NIE OBEJMUJE:

– Napoje, telefon, pranie etc.
– Napiwki dla kierowców, przewondików lub innych członków ekipy
– Obiado-kolacje ( cena za posiłek w dobrej restauracji : 5$)
– Przelotów z Polski do Peru i z Peru do Polski

Co trzeba ze sobą wziąć?

-buty trekkingowe, lampę frontalną, kapelusz, krem przeciwsloneczny, ubrania na każdą porę

Galeria zdjęć z wyprawy

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/rednelo/domains/alpinca.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 310
 • trekking-ausangate-wycieczki-do-peru
 • trekking-ausangate-peru-tinki
 • trekking-ausangate-peru
 • trekkingi-w-peru-wycieczki-do-peru
 • trekking-teczowa-gora-peru
 • wycieczka-do-peru-2
 • wycieczki-do-peru-alpinca-2
 • wycieczka-peru-alpinca
 • wyprawy-do-peru-ludzie-peru
 • wyprawy-do-peru-trekking-ausangate
 • peru-teczowa-gora
 • peru-teczowa-gora-wycieczki
 • andy-w-peru-pacchanta
 • peru-alpaki-wycieczki-peru
 • teczowa-gora-w-peru
 • teczowe-gory-w-peru
 • trekkingi-peru-region-ausangate
 • wyprawy-peru-trekkingi-w-peru
 • wycieczki-do-peru_
 • polskie-biuro-podrozy-w-peru
 • teczowa-gora-peru-1
 • peru-wycieczki-polskie-biuro-podrozy
 • peruwianskie-dzieci-wycieczki-do-peru
 • szlak-inków-trekking-peru
 • salkantay-trekking-wycieczka
 • machu-picchu-trekking-peru
 • salkantay-trekking-machu-picchu
 • machu-picchu-wycieczka-3peru
 • machu-picchu-lama-trekking-peru