Ausangate 5 dni

Program wyprawy

Nieturystyczny trekking AUSANGATE 5 dni

Ten 5-dniowy trekking jest przeznaczony dla osób, które uwielbiają trekkingi. Ten trekking dla niektórych może okazać się wyzwaniem, a dla osób, które często chodzą po górach, może być łatwy 🙂  Spanie jest w namiotach oraz w tzw. małych schronach pasterskich. W ciągu tych pięciu dni  zobaczą Państwo kolorowe laguny, stada zabawnych alpag oraz lam, ośnieżone szczyty oraz lokalną ludność. Jest to trekking jak najbardziej autentyczny i nieturystyczny. Przed wyborem tego trekkingu bardzo proszę o przeczytanie wszystkich poniższych informacji.

Dzień 1 : Cusco – Tinqui – Upis

Wcześnie rano opuszczamy Cusco. Po dojechaniu do Tinqui (3850m), poznamy naszych porterów, kucharzy wraz z ich mulami oraz będziemy przygotowywać nasze rzeczy potrzebne do trekkingu. Zaczynamy nasz pierwszy dzień marszu, w trakcie którego dotrzemy aż do wioski Upis (4400m). Wieczorem możemy skorzystać oraz zrelaksować się w naturalnych ciepłych zródłach Upis.

Czas transportu: 3 godziny

Czas marszu: 4 godziny

Zmiana wysokości: +550m

Dzień 2: Upis – Col d’Arapa – Col Extrême Ausangate – Laguna Ausangate

Rozpoczynamy nasz marsz ze wspaniałym widokiem na górę Ausangate. Mijamy przełęcz Arapa (4730m), a następnie schodzimy w stronę miejsca, gdzie będziemy mieli niesamowitą panoramę na kilka turkusowych lagun.Po chwili odpoczynku, wespniemy się aż do przełęczy zwanej Extreme Ausangate (4850m), skąd pomaszerujemy w stronę laguny Ausangate gdzie zjemy obiad. Po południe czasem odpoczynku i relaksu dla Państwa.

Czas marszu: 6 godzin

Zmiana wysokości: +600m, -400m

Dzień 3: Lagunaa Ausangate – Soraypata

Dzisiaj mamy do zmierzenia się z najwyższym punktem naszego trekkingu- przełęczy zwanej Palomami (5200m) skąd rozpościera się niecodzienny widok na lodowce oraz na najwyższą góre Ausangate zwaną w języku keczua Apu. Następnie schodzimy w stronę doliny Pampa Finaya, gdzie mieści się malutka wioska Jampa (4700m)- miejsce naszego obozu.

Czas marszu: 4 godziny

Zmiana wysokości: +600m, -500m

Dzień 4: Soraypata – Col de Campa – Pacchanta

Dzisiejsze wyzwanie to przełęcz Campa (5100m), gdzie dojedziemy po 3-4 godzinach marszu. Miniemy kilka zdumiewających lagun przed dotarciem do naszego punktu docelowego Pacchanta (4350m), gdzie rozbijemy nasz obóz oraz mamy czas na odpoczynek i relaks w gorących zródłach.

Czas marszu : 8 godzin

Zmiana wysokości : +400m, -750m

Dzień 5 : Pacchanta – Tinqui – Cusco

Po śniadaniu kontynuujemy nasz trekking w stronę wioski Tinqui (3900m), do której dotrzemy po 3 godzinach. Koniec naszego trekkingu. Powrót do Cusco naszym samochodem.

Czas marszu : 3 godziny.

Czas transportu : 3 godziny

Zmiana wysokości : -450m.

Cena obejmuje :

– transport

– lokalny przewodnik

– 4 noce w tzw. malutkich schronach

– wyżywienie podczas całego trekkingu (codziennie : śniadanie, obiad, kolacja)

– ciepłe napoje (herbata z liści koki)

– mule do niesienia naszego całego bagażu (także naszych plecaków) wraz z naszymi śpiworami

Cena nie obejmuje :

– woda mineralna, czekolada, przekąski

– wejście do gorących wód w niektórych wioskach (5 soles)

– sprzęt turystyczny (ciepłe ubrania : czapka, rękawiczki ; krem przeciwsłoneczny)

– śpiwór (polecamy na temperatury -20 stopni), w nocy temperatura nie przekracza -7 stopni, ale trzeba mieć ciepły śpiwór, żeby się spało komfortowo

Co trzeba zabrać ze sobą ?

Należy zabrać ze sobą wodę (minimum 8l),śpiwór (obowiązkowo) krem do opalania, kapelusz, okulary, solidne obuwie do trekingów, bardzo ciepłą odzież, szorty /długie spodnie, latarkę, baterie, aparat, plecak, pieniądze, dokumenty, kurtkę przeciwdeszczową

Trudność trekingu : umiarkowany

WARTO WZIAĆ ZE SOBĄ WSZELAKIEGO RODZAJU PRZYBORY SZKOLNE DLA DZIECIAKÓW, KTÓRE BARDZO POTRZEBUJĄ TAKICH RZECZY W TYM REGIONIE.

BARDZO PROSZĘ PRZECZYTAĆ PONIŻSZĄ INFORMACJĘ, PRZED ZDECYDOWANIEM SIĘ NA TEN TREKKING 🙂

TO NIE JEST LEKKI, KOMFORTOWY TREKKING. PRZEZ 5 DNI NIE BĘDĄ MIELI PAŃSTWO BIEŻĄCEJ WODY, PRYSZNICA ANI NORMALNEJ TOALETY. JEDZENIE PRZYGOTOWYWANE PRZEZ NASZYCH LOKALNYCH KUCHARZY NIE BĘDZIE SMAKOWAŁO JAK POSIŁEK Z DOBREJ RESTAURACJI. 90% NASZEGO TREKKINGU ODBYWA SIĘ NA WYSOKOŚCI POWYŻEJ 4500m n.p.m, GDZIE NIE MA MIEJSC KEMPINGOWYCH SPECJALNIE ZROBIONYCH DLA TURYSTÓW, RÓWNIEŻ NIE MA BIEŻĄCEJ WODY. NASI KUCHARZE BIORĄ WODĘ Z LOKALNYCH LAGUN, DLATEGO PROSZĘ NIE NARZEKAĆ JEŚLI KUCHARZE MAJĄ BRUDNE RĘCĘ, KIEDY PRZYGOTOWUJĄ POSIŁEK. NA TYM TREKKINGU PRACUJEMY   T Y L K O   Z  LOKALNĄ LUDNOŚCIĄ, KTÓRA DZIĘKI NAM PODNOSI STANDARDY SWOJEGO ŻYCIA. NASI LOKALNI PRZEWODNICY/ KUCHARZE/ POMOCNICY NIE MIESZKAJĄ W DOMACH PODOBNYCH DO NASZYCH. MIESZKAJĄ W BARDZO BIEDNYCH DOMACH, NIE TAK CZYSTYCH JAK NASZE, WIĘC BARDZO PROSZĘ TO USZANOWAĆ I LICZYĆ SIĘ Z TYM NA TYM TREKKINGU. BARDZO PROSZĘ ZROZUMIEĆ, ŻE PRACUJEMY BEZPOŚREDNIO Z LOKALNĄ LUDNOŚCIĄ Z REGIONU AUSANGATE I PŁACIMY IM O WIELE WIĘCEJ, NIŻ AGENCJE Z CUSCO.  TEN TREKKING JEST NAJPIĘKNIEJSZYM TREKKINGIEM W PERU, ALE PROSZE WZIAĆ POD UWAGĘ TO, ŻE PRZEZ 5 DNI SĄ PAŃSTWO W INNYM ŚWIECIE, BEZ KOMFORTU, BEZ PRYSZNICA, BEZ CIEPŁEGO ŁOŻKA, BEZ INTERNETU. BARDZO RÓWNIEŻ PROSZĘ O NIEPORÓWNYWANIE TEGO TREKKINGU Z TREKKINGIEM SALKANTAY, KTÓRY PROWADZI DO MACHU PICCHU. SĄ TO TOTALNIE DWA INNE TREKKINGI, W DWÓCH INNYCH REGIONACH. NA TREKKINGU SALKANTAY WSZYSTKO JEST PODPORZĄDKOWANE POD TURYSTÓW, JEST BIEŻĄCA WODA, IDEALNE MIEJSCA KEMPINGOWE, BARDZO DOBRA KUCHNIA CZY NORMALNA TOALETA. TREKKING AUSANGATE LEŻY W REGIONIE BARDZO BIEDNYM, GDZIE NIC NIE JEST ZROBIONE POD TURYSTÓW. DLATEGO TEŻ JEST ON TAK AUTENTYCZNY I NIETURYSTYCZNY.

 

 

od 500$

Galeria zdjęć z wyprawy

 • teczowe-gory-w-peru
 • trekkingi-peru-region-ausangate
 • teczowa-gora-w-peru
 • wycieczki-do-peru_
 • peru-teczowa-gora
 • teczowa-gora-peru-1
 • peru-teczowa-gora-wycieczki
 • wyprawy-peru-trekkingi-w-peru
 • wyprawy-do-peru-trekking-ausangate
 • peru-alpaki-wycieczki-peru
 • andy-w-peru-pacchanta
 • wycieczki-do-peru
 • wycieczki-do-peru-ludzie-z-cusco
 • wycieczki-do-peru-alpinca-2
 • wycieczki-do-peru
 • wycieczka-peru-alpinca
 • trekking-ausangate-peru
 • trekking-ausangate-peru-tinki
 • trekking-teczowa-gora-peru