Tęczowa góra+AUSANGATE 5 DNI

Program wyprawy

Trekking AUSANGATE 5 dni + Tęczowa Góra

Ten 5-dniowy trekking jest przeznaczony dla osób, które uwielbiają trekkingi. Ten trekking dla niektórych może okazać się wyzwaniem, a dla osób, które często chodzą po górach, może być umiarkowany 🙂  Spanie jest w namiotach oraz w tzw. małych schronach pasterskich. W ciągu tych pięciu dni  zobaczą Państwo kolorowe laguny, stada zabawnych alpag oraz lam, ośnieżone szczyty, sławną Tęczową Górę oraz lokalną ludność. Jest to trekking jak najbardziej autentyczny i nieturystyczny. Przed wyborem tego trekkingu bardzo proszę o przeczytanie wszystkich poniższych informacji.

Dzień 1: Cusco – Tinqui (3800m)– Upis – Laguna Pucacucha (4600m)

Wcześnie rano bierzemy 3-godzinny lokalny autobus z Cusco do Tinqui. Kolacja w Tinqui. Śniadanie. Poznamy naszych porterów, kucharzy wraz z ich mulami oraz będziemy przygotowywać nasze rzeczy potrzebne do trekkingu. Zaczynamy nasz pierwszy dzień marszu, w trakcie którego dotrzemy aż do wioski Upis (4400m). Następnie miajmy przełęcz Arapa (4730m), skąd maszerujemy w stronę naszego obozowiska – Laguny Pucacucha. Kolacja. Noc w namiotach.

Czas marszu: 8 godzin.

Dzień 2: Laguna Pucacucha – Tęczowa Góra

Rozpoczynamy nasz marsz ze wspaniałym widokiem na górę Ausangate. Pomału wspinamy się na przełęcz (4850m), z której będziemy mieli niecodzienny widok na kolorowe góry. Przed nami druga przełęcz (4985m), przed zdobyciem Tęczowej Góry. Z tej przełęczy będziemy już widzieli nasz cel – Tęczową Górę, ale pozostaje nam jeszcze do przejścia około 2 godzin (-200, +250). Dochodzimy do punktu widokowego Tęczowej Góry (5100m), skąd mamy niecodzienny widok na kolorowe góry oraz ośnieżone szczyty. Schodzimy do obozu. Kolacja. Na lunch dostaniemy kanapki.

Czas marszu: 7-8 godzin.

Dzień 3: Tęczowa Góra – Kemping Soraypata (4630m)

Dzisiejszy dzień zaczynamy od godzinnego zejścia w stronę wioski Chillca. Następnie maszerujemy około 2,5 godziny aż do dzisiejszego, pierwszego podejścia. Maszerujemy w górę około godziny, a następnie kierujemy się w stronę naszego obozowiska, skąd mamy super widok na ośnieżone góry.

Czas marszu : 6 godzin

Dzień 4: Obozowisko Soraypata – Przełęcz Campo (5100m) – Pacchanta

Dzisiejsze wyzwanie to przełęcz Campa (5100m), gdzie dojedziemy po 2 godzinach marszu. Miniemy kilka zdumiewających lagun przed dotarciem do naszego punktu docelowego Pacchanta (4350m), gdzie rozbijemy nasz obóz oraz mamy czas na odpoczynek i relaks w gorących źródłach.

Czas marszu : 7 godzin

Dzień 5: Pacchanta – Tinqui – Cusco

Po śniadaniu kontynuujemy nasz trekking w stronę wioski Tinqui (3800m), do której dotrzemy po 3 godzinach. Koniec naszego trekkingu. Powrót do Cusco naszym autobusem.

Czas marszu : 3 godziny.

Czas transportu : 3 godziny.

Zmiana wysokości : -450m.

Cena obejmuje :

– transport

– lokalny przewodnik

– 5 nocy w tzw. malutkich schronach

– wyżywienie podczas całego trekkingu (codziennie : śniadanie, obiad, kolacja)

– ciepłe napoje (herbata z liści koki)

– mule do niesienia naszego całego bagażu (także naszych plecaków) wraz z naszymi śpiworami

Cena nie obejmuje :

– woda mineralna, czekolada, przekąski

– wejście do gorących wód w niektórych wioskach (5 soles)

– sprzęt turystyczny (ciepłe ubrania : czapka, rękawiczki ; krem przeciwsłoneczny)

– śpiwór (najlepiej -20), temperatury w nocy nie przekraczają -7 stopni, ale żeby móc się komfortowo i ciepło wyspać trzeba mieć śpiwór na minimum -10. Najlepiej – 20.

Co trzeba zabrać ze sobą ?

Należy zabrać ze sobą wodę (minimum 3l),śpiwór (obowiązkowo; -20) krem do opalania, kapelusz, okulary, solidne obuwie do trekingów, bardzo ciepłą odzież, szorty /długie spodnie, latarkę, baterie, aparat, plecak, pieniądze, dokumenty, kurtkę przeciwdeszczową

Trudność trekkingu : umiarkowany

WARTO WZIAĆ ZE SOBĄ WSZELAKIEGO RODZAJU PRZYBORY SZKOLNE DLA DZIECIAKÓW, KTÓRE BARDZO POTRZEBUJĄ TAKICH RZECZY W TYM REGIONIE.

BARDZO PROSZĘ PRZECZYTAĆ PONIŻSZĄ INFORMACJĘ, PRZED ZDECYDOWANIEM SIĘ NA TEN TREKKING 🙂

TO NIE JEST LEKKI, KOMFORTOWY TREKKING. PRZEZ 5 DNI NIE BĘDĄ MIELI PAŃSTWO BIEŻĄCEJ WODY, PRYSZNICA ANI NORMALNEJ TOALETY. JEDZENIE PRZYGOTOWYWANE PRZEZ NASZYCH LOKALNYCH KUCHARZY NIE BĘDZIE SMAKOWAŁO JAK POSIŁEK Z DOBREJ RESTAURACJI. 90% NASZEGO TREKKINGU ODBYWA SIĘ NA WYSOKOŚCI POWYŻEJ 4500m n.p.m, GDZIE NIE MA MIEJSC KEMPINGOWYCH SPECJALNIE ZROBIONYCH DLA TURYSTÓW, RÓWNIEŻ NIE MA BIEŻĄCEJ WODY. NASI KUCHARZE BIORĄ WODĘ Z LOKALNYCH LAGUN, DLATEGO PROSZĘ NIE NARZEKAĆ JEŚLI KUCHARZE MAJĄ BRUDNE RĘCĘ, KIEDY PRZYGOTOWUJĄ POSIŁEK. NA TYM TREKKINGU PRACUJEMY   T Y L K O   Z  LOKALNĄ LUDNOŚCIĄ, KTÓRA DZIĘKI NAM PODNOSI STANDARDY SWOJEGO ŻYCIA. NASI LOKALNI PRZEWODNICY/ KUCHARZE/ POMOCNICY NIE MIESZKAJĄ W DOMACH PODOBNYCH DO NASZYCH. MIESZKAJĄ W BARDZO BIEDNYCH DOMACH, NIE TAK CZYSTYCH JAK NASZE, WIĘC BARDZO PROSZĘ TO USZANOWAĆ I LICZYĆ SIĘ Z TYM NA TYM TREKKINGU. BARDZO PROSZĘ ZROZUMIEĆ, ŻE PRACUJEMY BEZPOŚREDNIO Z LOKALNĄ LUDNOŚCIĄ Z REGIONU AUSANGATE I PŁACIMY IM O WIELE WIĘCEJ, NIŻ AGENCJE Z CUSCO.  TEN TREKKING JEST NAJPIĘKNIEJSZYM TREKKINGIEM W PERU, ALE PROSZE WZIAĆ POD UWAGĘ TO, ŻE PRZEZ 5 DNI SĄ PAŃSTWO W INNYM ŚWIECIE, BEZ KOMFORTU, BEZ PRYSZNICA, BEZ CIEPŁEGO ŁOŻKA, BEZ INTERNETU. BARDZO RÓWNIEŻ PROSZĘ O NIEPORÓWNYWANIE TEGO TREKKINGU Z TREKKINGIEM SALKANTAY, KTÓRY PROWADZI DO MACHU PICCHU. SĄ TO TOTALNIE DWA INNE TREKKINGI, W DWÓCH INNYCH REGIONACH. NA TREKKINGU SALKANTAY WSZYSTKO JEST PODPORZĄDKOWANE POD TURYSTÓW, JEST BIEŻĄCA WODA, IDEALNE MIEJSCA KEMPINGOWE, BARDZO DOBRA KUCHNIA CZY NORMALNA TOALETA. TREKKING AUSANGATE LEŻY W REGIONIE BARDZO BIEDNYM, GDZIE NIC NIE JEST ZROBIONE POD TURYSTÓW. DLATEGO TEŻ JEST ON TAK AUTENTYCZNY I NIETURYSTYCZNY.

od 550$

Galeria zdjęć z wyprawy

 • teczowa-gora-w-peru
 • wycieczki-do-peru_
 • trekkingi-peru-region-ausangate
 • teczowe-gory-w-peru
 • teczowa-gora-peru-1
 • peru-teczowa-gora
 • peru-teczowa-gora-wycieczki
 • peru-alpaki-wycieczki-peru
 • wyprawy-do-peru-trekking-ausangate
 • wycieczki-do-peru
 • wycieczki-do-peru-ludzie-z-cusco
 • wycieczki-do-peru-alpinca-2
 • wycieczki-do-peru
 • polskie-biuro-podrozy-w-peru
 • trekking-ausangate-peru-tinki
 • peruwianskie-dzieci-wycieczki-do-peru
 • peru-wycieczki-polskie-biuro-podrozy
 • trekking-ausangate-peru
 • trekking-ausangate-wycieczki-do-peru
 • trekking-teczowa-gora-peru
 • wycieczka-peru-alpinca
 • trekkingi-w-peru-wycieczki-do-peru