WYCIECZKA PERU BOLIWIA KOMFORT 22 DNI

Program wyprawy

Wycieczka do Peru – Boliwia Komfort – 22 dni

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do naszego hotelu. Przyloty są zazwyczaj wieczorami, dlatego od razu po przylocie przejazd do hotelu i jak będą jeszcze mieli Państwo siłę, to można pójść na kolację do restauracji blisko hotelu. Nasze hotele wybieramy tylko w bezpiecznych dzielnicach.

Dzień 2: Zwiedzanie Limy – przejazd do Paracas

Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na odkrywanie stolicy Peru – Limy. Jest to miasta bardzo ciekawe, które trzeba odkryć z dwóch różnych stron – tej bogatszej oraz tej biedniejszej. Pierwsze udamy się do Parque del Amor czyli Parku Miłości, który mieści się w dzielnicy Miraflores (tej samej co nasz hotel). Stąd będziemy podziwiać Ocean Spokojny i dowiemy się pierwszych ciekawostek o Peru. Następnie przejedziemy do centrum historycznego, gdzie zaczniemy zwiedzanie od Plaza San Martin, później Plaza de armas czyli rynek, katedrę oraz katakumby i katedrę Św. Franciszka. Nie zabraknie również wizyty w Muzeum Pisco, gdzie posmakujemy tradycyjnego peruwiańskiego koktajlu – Pisco Sour. Na zakończenie pójdziemy do przepysznej restauracji, gdzie podają najlepsze ceviche. O 13 odjazd w stronę Paracas, gdzie dzisiaj jeszcze zwiedzimy wydmy oraz peruwiańską pustynię. Kolacja zaraz obok oceanu w jednej z restauracji Paracas. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 3: Paracas- Wyspy Ballestas – Nazca

Pobudka wcześnie rano, ponieważ czeka nas długi dzień. Od razu po śniadaniu wybieramy się w stronę portu, gdzie czekać na nas będzie łódź, którą popłyniemy w stronę wysp Ballestas. Podróż łodzią zajmie nam około godziny i już w czasie tej podróży, będziemy podziwiać kormorany, pelikany oraz zatrzymamy się w miejscu – El Candelabro, gdzie przewodnik nam wyjaśni dlaczego to miejsce jest tak ważne. Wyspy Ballestas będziemy zwiedzać z naszej łódki. Będziemy mieli możliwość zobaczyć lwy morskie, pingwiny Humbolta, kraby pelikany, kormorany, czy głuptaki. Wycieczka potrwa około 3 godzin. Powrót do portu oraz przejazd w stronę Oazy Huacachina, gdzie jest możliwość przejazdu specjalnym samochodem zwanym “buggy” po wydmach Huacachiny. Po tej atrakcji kierujemy się w stronę Nazca i dzisiaj jeszcze będziemy w awionetce oglądać niesamowite dzieła ludu Nazca. Kolacja oraz nocleg w Nazca.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 4: Nazca – Arequipa

Dzisiaj czeka nas bardzo długi przejazd z Nazca do kolonialnego miasta Arequipy. Przejazd będzie trwał około 10 godzin. Po drodze będziemy robić przystanki oczywiście. Dojazd do Arequipy około godziny 18.00. Zakwaterowanie w hotelu oraz spacer po tym pięknym, białym mieście. Kolacja. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 5 : Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Rozpoczynamy zwiedzanie Arequipy spacerem do lokalnego targu San Camilo, gdzie można kupić wszystko, ale najsmaczniejsze są tam owoce oraz naturalne soki, których dzisiaj spróbujemy. Po targu przechodzimy do centrum Arequipy czyli Plaza de Armas, gdzie zwiedzimy pierwszy kościół jezuicki, krużganki oraz katedrę. Będzie również czas na kawę na jednym z dachów restauracji, skąd jest najlepsze widok na wulkany Misti oraz Chachani. Nie możemy zapomnieć, że Arequipa to miasta wulkanów, skąd widać bardzo dobrze trzy wulkany: Misti, Chachani oraz Pichu Picchu. Po kawie pójdziemy do klasztory św. Kateliny. Zwiedzanie zajmie nam około godziny, jest to jedno z najładniejszych miejsc w Arequipie. Na koniec pójdziemy do muzeum, gdzie znajduje się mumia Juanita. Reszta czasu wolna.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 6: Arequipa- Chivay – Kanion Colca

Dzisiaj rano wyruszamy w stronę Kaniony Colca – jednego z najgłębszych kanionów na świecie, który został odkryty przez naszych rodaków. Podróż do stolicy Kaniony Colca – miasteczka Chivay – zajmie nam około czterech godzin. Po drodze nie będziemy się nudzić, ponieważ widoki będą zapierały dech w piersiach. Zatrzymamy się tam gdzie będą siedliska lam, alpak oraz wikunii. Najwyższy punkt dzisiejszego dnia to 4910 m n.p.m, stąd będą Państwo mogli podziwiać różne wulkany. Po południu pójdziemy na lunch do tradycyjnej restauracji. Resztę dnia spędzimy w naturalnych, gorących źródłach, skąd rozpościerają się niesamowite widoki. Wieczór to kolacja połączona z muzyką, śpiewem oraz tradycyjnymi tańcami z kanionu Colca.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 7: Chivay – Krzyż Kondorów – przejazd Chivay- Puno

Po śniadaniu wyruszamy w stronę krzyża Kondorów, miejsca, gdzie rano można zobaczyć dużo kondorów. Zrobimy sobie tutaj krótki trekking, ponieważ pejzaże są powalające. Następnie przejazd do wiosek Maca oraz Yanque, gdzie będzie czas na zakup pamiątek oraz krótkie zwiedzanie. Lunch w lokalnej restauracji oraz przejazd z Chivay w stronę jeziora Titicaca. Sam przejazd będzie trwał około pięciu godzin – po drodze będą przerwy. Nocleg w Puno.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 8: Puno- Wyspy Uros – Wyspa Taquile – Puno

Dzisiaj będziemy odkrywać tajemnicze jezioro Titicaca, które leży na granicy Peru z Boliwią. Pierwsze udamy się na wyspy Uros. Są to sztuczne wyspy zbudowane z trzciny totora. Na miejscu, szef wyspy wyjaśni nam jak buduje się takie wyspy. Kolejna wyspa jaką zwiedzimy to Taquile. Jest to dość duża wyspa, na której żyje społeczność Taquile. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, noszą tradycyjne stroje. Podczas lunchu dowiemy się czym zajmują się na co dzień mieszkańcy tej wyspy. Spróbujemy również pstrąga z jeziora oraz lokalnej zupy quinoa. Na wyspie Taquile warto sobie zakupić rękodzieło, ponieważ wytwarzają je tylko mieszkańcy tej wyspy i nie da się tego kupić w innym miejscu, niż tylko na wyspie. 

Wyżywienie: śniadanie oraz lunch

Dzień 9: Puno – Tiahuanaco – La Paz

Po śniadaniu wyruszamy w stronę miejscowości Desaguadero, która jest punktem granicznym między Peru i Boliwią. Następnie bierzemy bus i po półgodzinnej trasie docieramy do kompleksu archeologicznego zwanego Tiahuanaco który, według niektórych archeologów oraz ostatnich badań archeologicznych, może być najstarszym miastem na świecie (około 15 000 lat). Po dwugodzinnym zwiedzaniu Tiahuanaco mamy czas na obiad oraz kontynuujemy naszą podróż w kierunku La Paz.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 10 : La Paz – zwiedzanie miasta – Dolina Księżyca

La Paz to jedno z najbardziej niesamowitych miast w Ameryce Południowej. Leży ono na 3600m n.p.m i jest to jedna z najwyżej położonych stolic na świecie. Dzisiaj będziemy zwiedzać katedrę św. Franciszka, targ czarownic, plaza de armas oraz parę punktów widokowych. Na targu czarownic będą Państwo mogli zakupić sobie różne medyczne zioła oraz lokalne talizmany. Po zwiedzaniu centrum przejedziemy się gondolami, które są jedną z atrakcji tego miasta. Czas na lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Doliny Księżyca, czyli do miejsca, gdzie będziemy podziwiać formacje piaskowca. Wieczorem czas wolny i możliwość zrobienia zakupów. Pamiątki są tutaj bardziej oryginalne oraz tańsze niż w Peru. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 11: La Paz – Uyuni

Rano jedziemy na lotnisko i lecimy do Uyuni. Następnie wyruszamy jeepem 4×4 w celu zobaczenia nierealnych krajobrazów, które nam oferuje Salar de Uyuni. Zatrzymujemy się w różnych miejscach, między innymi, na cmentarzysku pociągów czy we wsi Colchani skąd możemy obserwować proces ekstrakcja soli. Następnie, przejeżdżamy kilkanaście kilometrów trasą Dakar, aż do wyspy Incahuasi, gdzie zrobimy mały spacer, aż do szczytu tej wysepki. Cała wyspa jest pokryta kaktusami i rozpościerają się z niej niesamowite widoki na cały salar. Dzisiejszy zachód słońca będziemy podziwiać z salaru i będzie to jeden z najbardziej magicznych momentów podczas tej wyprawy. Wieczorem dojazd do naszego hotelu z soli, gdzie czeka na nas wyśmienita kolacja!

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja

Dzień 12: Uyuni – Potosi

Po śniadaniu wyruszamy autobusem turystycznym z Uyuni w kierunku miasta Potosi. Po południu dojeżdżamy do Potosi. Transfer do hotelu, popołudnie wolne.

Dzień 13: Zwiedzanie kopalni złota (Cerro Rico)

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie kopalni złota Cerro Rico. Są one do dnia dzisiejszego w użytku więc w czasie wizyty będziemy zwiedzać poszczególne galerie oraz tunele, aby moć zobaczyć pracę górników. Po południu udajemy się do < Casa de la Moneda >, bez wątpienia jedna z najważniejszych budowli architektury kolonialnej w Ameryce Południowej.

Dzień 14: Potosi – Sucre

Po śniadaniu wyruszamy w stronę terminala, żeby wziąć autobus w kierunku miasta Sucre. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek oraz odkrywanie białego miasta Sucre.

Dzień 15: Sucre

Sucre jest prawdopodobnie najpiękniejszym miastem w Boliwii jak i w Ameryce Południowej. Podczas zwiedzania tego miasta będziemy odkrywać, między innymi, jego magiczne, kolonialne ulice, centrum historyczne, niesamowite kościoły oraz poznamy bardzo gościnną ludność tego miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 16: Sucre – La Paz

Po śniadaniu transfer na lotnisko, żeby wziąć samolot powrotny do La Paz. Przylot oraz transfer do hotelu. Reszta dnia wolna na odpoczynek. Nocleg w hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 17: La Paz- Cusco

Rano bierzemy samolot w kierunku antycznej stolicy Inków- Cusco. Transfer do hotelu. Najpiękniejsze miasto w Peru to bez wątpienia Cusco. Kiedyś dawna stolica Inków, dzisiaj baza wypadowa na wycieczki do Machu Picchu. Cusco to miasto kolonialne, ale również inkaskie. Do dzisiaj pozostało dużo inkaskich elementów w mieście. Dzisiaj będziemy zwiedzać katedrę położoną na Plaza de Armas, a następnie Qoricanchę czyli świątynię słońca. Kolejnymi punktami będą cztery kompleksy archeologiczne: Kenko, Puca Pucara, Sacsayhuaman oraz Tambomachay. Nie zabraknie czasu na obiad w jednej z najładniejszych dzielnic Cusco – San Blas. Stąd właśnie rozpościerają się najpiękniejsze widoki na całe Cusco oraz można tutaj zakupić bardzo ładne pamiątki.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 18: Cusco – Pisac – Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków) – wioska Machu Picchu

Wyjeżdżamy wcześnie z Cusco w stronę Świętej Doliny. Pierwszy przystanek to sanktuarium lam, alpak oraz wikunii. Tutaj będziemy mogli z bardzo bliska podziwiać te niesamowite zwierzęta. Kolejnym punktem w programie będzie malownicza wioska Pisac, słynna ze swojego targu z rękodziełem. Tutaj właśnie będą Państwo mieli czas na większe zakupy. Pisac to również jeden z inkaskich kompleksów archeologicznych, który zachował się w bardzo dobrym stanie. Będziemy mieli możliwość zrobić krótki spacer na sam szczyt kompleksu, skąd będą widoki na tarasy rolnicze. Następnie przejazd do Ollantaytambo – kolejnego niesamowitego miejsca. Tutaj będziemy głównie podziwiać świątynię słońca oraz tarasy wybudowane przez Inków. Po południu bierzemy pociąg do wioski Machu Picchu, gdzie będzie czas na pyszną kolację oraz wypoczynek. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 19: Machu Picchu – Ollantaytambo

Pobudka wcześnie rano. Po śniadaniu idziemy w stronę przystanku autobusowego, skąd bierzemy autobus, który zawiezie nas aż do bram ruin Machu Picchu. Tam czekać będzie na nas przewodnik, który przez trzy godziny będzie opowiadał nam o tym tajemniczym, święty miejscu. Na pewno pójdziemy do mostu inkaskiego oraz, dla chętnych, do bramy słońca. Jest również możiwość wyjścia na jedną z dwóch gór, skąd rozpościera się niesamowity widok na ruiny Machu Picchu. Góry te nazywają się Huayna Picchu (tutaj potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja) oraz Machu Picchu. W obydwu przypadkach, trzeba wcześniej dać znać, jeśli ktoś chce wyjść na jedną z tych gór. Po zwiedzaniu bierzemy autobus do wioski Machu Picchu. Czas na obiad oraz powrót pociągiem do Ollantaytambo, gdzie dzisiaj będziemy nocować. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 20: Ollantaytambo – Maras – Moray – Chinchero – Cusco

Po śniadaniu wybieramy się w stronę dwóch bardzo ciekawych miejsc. Pierwsze odwiedzimy kopalnię soli w Maras, a następnie laboratorium inkaskie Moray. Po drodze zatrzymamy się w małej wiosce Chinchero, która słynie ze swoich niesamowitych rękodzieł z wełny alpaki. Dowiemy się również jak są robione takie wyroby. Po południu powrót do Cusco i w końcu czas wolny. 

Dzień 21 : Cusco

Dzisiaj mają Państwo dzień wolny w tym imperialnym mieście, aby cieszyć się z przed ostatniego dnia w Peru oraz spokojnie zrobić zakupy pamiątek etc. Jeżeli chcieliby Państwo wykorzystać ten dzień na zwiedzanie innych zabytków możemy Państwu zaproponować odwiedzenie takich miejsc kulturalnych jak: La Casa Inca Garcilaso de la Vega albo kopalnię solną Maras. Ostatni nocleg w Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 22 : Cusco – Lima – Polska

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

od 3190$

Cena obejmuje:

– Samolot lokalny (Sucre- La Paz; La Paz- Cusco; Cusco- Lima, La Paz – Uyuni)
– Transport turystyczny Puno –  Tiahuanaco –  La Paz
– Prywatny transport podczas drogi z Lima do Arequipa
– Transport prywatny podczas drogi z Uyuni – Potosi; Potosi – Sucre
– Transport prywatny 4×4 w Uyuni
– Transport turystyczny Arequipa- Canon de Colca- Puno
– Transport t. La Paz- Copacabana- Puno
– Transport wodny Lago Titicaca.
– Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
– Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Racchi, Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
– Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych
– Polski pilot
– Hotele 3* wraz ze śniadaniami
– Wyżywienie podczas pobytu w Salar de Uyuni
– Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki
– Transfery lotnisko – hotel – lotnisko

ZAKWATEROWANIE:

– Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
– W razie potrzeby pokoju jednoosobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 490 USD do podanej ceny wycieczki

Cena nie obejmuje:

– Napoje, telefon, pranie etc.
– Napiwki dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy
– Obiado-kolacje ( cena za posiłek w dobrej restauracji : 5$)
– Samolotów międzynarodowych z Polski do Limy oraz z Limy do Polski
– Przelot awionetką nad liniami na płaskowyżu Nazca (dla chętnych)

Galeria zdjęć z wyprawy

 • wyprawy-do-boliwii-sud-lipez-laguna-czarna
 • wycieczki-do-boliwii-uyuni
 • wycieczki-do-boliwii-salar-de-uyuni-1
 • zachod-slonca-boliwia-wyprawy
 • wyprawy-do-boliwii-sud-lipez-wikunie
 • wycieczki-boliwia-laguny-sud-lipez
 • wyprawa-boliwia-flamingi-laguny-uyuni
 • wycieczki-boliwia-laguny-flamingi-uyuni
 • wycieczki-do-salar-de-uyuni
 • laguna-colorada-boliwia-wyprawy
 • boliwia-wycieczki-uyuni-
 • boliwia-wyprawy-uyuni-baikara
 • peru-teczowa-gora
 • wyspy-ballestas-peru
 • teczowa-gora-peru-1
 • wyspy-ballestas-paracas-peru
 • wyprawy-do-peru-ludzie-peru
 • wycieczki-do-peru
 • rezerwat-paracas-wycieczki-peru
 • wycieczki-do-peru-zwiedzanie-limy
 • trekking-teczowa-gora-peru
 • rezerwat-paracas-peru
 • pustynia-w-peru-paracas
 • biuro-podrozy-w-peru
 • wycieczki-nad-jezioro-titicaca