WYCIECZKA PERU BOLIWIA 21 DNI

Program wyprawy

Wycieczka do Peru – Boliwia – 21 dni

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do naszego hotelu. Przyloty są zazwyczaj wieczorami, dlatego od razu po przylocie przejazd do hotelu i jak będą jeszcze mieli Państwo siłę, to można pójść na kolację do restauracji blisko hotelu. Nasze hotele wybieramy tylko w bezpiecznych dzielnicach.

Dzień 2: Zwiedzanie Limy – przejazd do Paracas

Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na odkrywanie stolicy Peru – Limy. Jest to miasta bardzo ciekawe, które trzeba odkryć z dwóch różnych stron – tej bogatszej oraz tej biedniejszej. Pierwsze udamy się do Parque del Amor czyli Parku Miłości, który mieści się w dzielnicy Miraflores (tej samej co nasz hotel). Stąd będziemy podziwiać Ocean Spokojny i dowiemy się pierwszych ciekawostek o Peru. Następnie przejedziemy do centrum historycznego, gdzie zaczniemy zwiedzanie od Plaza San Martin, później Plaza de armas czyli rynek, katedrę oraz katakumby i katedrę Św. Franciszka. Nie zabraknie również wizyty w Muzeum Pisco, gdzie posmakujemy tradycyjnego peruwiańskiego koktajlu – Pisco Sour. Na zakończenie pójdziemy do przepysznej restauracji, gdzie podają najlepsze ceviche. O 13 odjazd w stronę Paracas, gdzie dzisiaj jeszcze zwiedzimy wydmy oraz peruwiańską pustynię. Kolacja zaraz obok oceanu w jednej z restauracji Paracas. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 3: Paracas- Wyspy Ballestas – Nazca

Pobudka wcześnie rano, ponieważ czeka nas długi dzień. Od razu po śniadaniu wybieramy się w stronę portu, gdzie czekać na nas będzie łódź, którą popłyniemy w stronę wysp Ballestas. Podróż łodzią zajmie nam około godziny i już w czasie tej podróży, będziemy podziwiać kormorany, pelikany oraz zatrzymamy się w miejscu – El Candelabro, gdzie przewodnik nam wyjaśni dlaczego to miejsce jest tak ważne. Wyspy Ballestas będziemy zwiedzać z naszej łódki. Będziemy mieli możliwość zobaczyć lwy morskie, pingwiny Humbolta, kraby pelikany, kormorany, czy głuptaki. Wycieczka potrwa około 3 godzin. Powrót do portu oraz przejazd w stronę Oazy Huacachina, gdzie jest możliwość przejazdu specjalnym samochodem zwanym “buggy” po wydmach Huacachiny. Po tej atrakcji kierujemy się w stronę Nazca i dzisiaj jeszcze będziemy w awionetce oglądać niesamowite dzieła ludu Nazca. Nocny autobus do Arequipy.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 4 : Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Rozpoczynamy zwiedzanie Arequipy spacerem do lokalnego targu San Camilo, gdzie można kupić wszystko, ale najsmaczniejsze są tam owoce oraz naturalne soki, których dzisiaj spróbujemy. Po targu przechodzimy do centrum Arequipy czyli Plaza de Armas, gdzie zwiedzimy pierwszy kościół jezuicki, krużganki oraz katedrę. Będzie również czas na kawę na jednym z dachów restauracji, skąd jest najlepsze widok na wulkany Misti oraz Chachani. Nie możemy zapomnieć, że Arequipa to miasta wulkanów, skąd widać bardzo dobrze trzy wulkany: Misti, Chachani oraz Pichu Picchu. Po kawie pójdziemy do klasztory św. Kateliny. Zwiedzanie zajmie nam około godziny, jest to jedno z najładniejszych miejsc w Arequipie. Na koniec pójdziemy do muzeum, gdzie znajduje się mumia Juanita. Reszta czasu wolna.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 5: Arequipa- Chivay – Kanion Colca

Dzisiaj rano wyruszamy w stronę Kaniony Colca – jednego z najgłębszych kanionów na świecie, który został odkryty przez naszych rodaków. Podróż do stolicy Kaniony Colca – miasteczka Chivay – zajmie nam około czterech godzin. Po drodze nie będziemy się nudzić, ponieważ widoki będą zapierały dech w piersiach. Zatrzymamy się tam gdzie będą siedliska lam, alpak oraz wikunii. Najwyższy punkt dzisiejszego dnia to 4910 m n.p.m, stąd będą Państwo mogli podziwiać różne wulkany. Po południu pójdziemy na lunch do tradycyjnej restauracji. Resztę dnia spędzimy w naturalnych, gorących źródłach, skąd rozpościerają się niesamowite widoki. Wieczór to kolacja połączona z muzyką, śpiewem oraz tradycyjnymi tańcami z kanionu Colca.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 6: Chivay – Krzyż Kondorów – przejazd Chivay- Arequipa

Po śniadaniu wyruszamy w stronę krzyża Kondorów, miejsca, gdzie rano można zobaczyć dużo kondorów. Zrobimy sobie tutaj krótki trekking, ponieważ pejzaże są powalające. Następnie przejazd do wiosek Maca oraz Yanque, gdzie będzie czas na zakup pamiątek oraz krótkie zwiedzanie. Lunch w lokalnej restauracji oraz przejazd z Chivay w stronę Arequipy.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 7: Arequipa – Cusco, Cusco City Tour 

Po śniadaniu bierzemy samolot do Cusco. Dzisiaj zwiedzimy dwa bardzo ciekawe kompleksy archeologiczne: Kenko oraz Sacsayhuaman. Następnie pójdziemy do Qoricancha czyli dawnej świątyni Słońca. Na koniec zwiedzimy Plaza de Armas.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 8: Cusco – Pisac – Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków) – wioska Machu Picchu

Wyjeżdżamy wcześnie z Cusco w stronę Świętej Doliny. Pierwszy przystanek to sanktuarium lam, alpak oraz wikunii. Tutaj będziemy mogli z bardzo bliska podziwiać te niesamowite zwierzęta. Kolejnym punktem w programie będzie malownicza wioska Pisac, słynna ze swojego targu z rękodziełem. Tutaj właśnie będą Państwo mieli czas na większe zakupy. Pisac to również jeden z inkaskich kompleksów archeologicznych, który zachował się w bardzo dobrym stanie. Będziemy mieli możliwość zrobić krótki spacer na sam szczyt kompleksu, skąd będą widoki na tarasy rolnicze. Następnie przejazd do Ollantaytambo – kolejnego niesamowitego miejsca. Tutaj będziemy głównie podziwiać świątynię słońca oraz tarasy wybudowane przez Inków. Po południu bierzemy pociąg do wioski Machu Picchu, gdzie będzie czas na pyszną kolację oraz wypoczynek. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 9: Machu Picchu – Ollantaytambo

Pobudka wcześnie rano. Po śniadaniu idziemy w stronę przystanku autobusowego, skąd bierzemy autobus, który zawiezie nas aż do bram ruin Machu Picchu. Tam czekać będzie na nas przewodnik, który przez trzy godziny będzie opowiadał nam o tym tajemniczym, święty miejscu. Na pewno pójdziemy do mostu inkaskiego oraz, dla chętnych, do bramy słońca. Jest również możiwość wyjścia na jedną z dwóch gór, skąd rozpościera się niesamowity widok na ruiny Machu Picchu. Góry te nazywają się Huayna Picchu (tutaj potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja) oraz Machu Picchu. W obydwu przypadkach, trzeba wcześniej dać znać, jeśli ktoś chce wyjść na jedną z tych gór. Po zwiedzaniu bierzemy autobus do wioski Machu Picchu. Czas na obiad oraz powrót pociągiem do Ollantaytambo, gdzie dzisiaj będziemy nocować. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 10: Ollantaytambo – Maras – Moray – Chinchero – Cusco

Po śniadaniu wybieramy się w stronę dwóch bardzo ciekawych miejsc. Pierwsze odwiedzimy kopalnię soli w Maras, a następnie laboratorium inkaskie Moray. Po drodze zatrzymamy się w małej wiosce Chinchero, która słynie ze swoich niesamowitych rękodzieł z wełny alpaki. Dowiemy się również jak są robione takie wyroby. Po południu powrót do Cusco i w końcu czas wolny. 

Dzień 11: Trekking do Tęczowej góry 

Dzisiaj rano bierzemy 3-godzinny autobus z Cusco do Cusipaty. Dojeżdżamy do stóp Tęczowej Góry. Maszerujemy około 2 godzin, aż do punktu widokowego (5100m), skąd mamy niecodzienny widok na kolorowe góry oraz różne ośnieżone szczyty. Schodzimy około godziny. Powrót wieczorem do Cusco. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie 

Czas marszu razem: 3 godziny 

Hotel: Monasterio San Pedro 

Dzień 12: Cusco -Puno 

Dzień poświęcony na transfer autobusem turystycznym w kierunku Puno. Podczas tej podróży zatrzymamy się w kilku miejscach takich jak Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. Następnie zatrzymamy się w La Raya (4335m): najwyższym z przystanków podczas naszej podróży. Kolejne z przystanków to miasto Andahuaylillas, gdzie zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską.

Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch 

Dzień 13 : Puno – Copacabana – Isla del Sol (Boliwia) 

Wcześnie rano wyruszamy autobusem (3 godzinna podróż) w kierunku miasteczka Copacabany w Boliwii. Podczas 2 -3 godzin zwiedzamy to niezwykłe miasteczko, które jest zarazem turystyczne jak i tradycyjne. Również możemy spróbować lokalnego przysmaku- pstrąga- którego znajdziemy praktycznie wszędzie, a najlepiej to zdegustować go na lokalnym targu. Następnie, o godzinie 13.30 (czasu boliwjskiego) wypływamy łodzią w kierunku Wyspy Słońca (Isla del Sol), która mieści się mniej więcej 1,5 godziny od Copacabany. Dopływamy do naszego celu, skąd mamy zdumiewające widoki na jezioro oraz na pasmo gór Kordylier Królewskich. Krótki spacer do punktu widokowego, skąd możemy podziwiać zachód słońca oraz skosztować przepysznego jedzenia. Noc w hotelu na wyspie. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie 

Dzień 14 : Isla del Sol – Copacabana – La Paz 

Rano wyruszamy łodzią w kierunku Copacabany, gdzie zjemy obiad oraz koło południa weźmiemy autobus do La Pa z. Droga przez którą pojedziemy jest niezwykle zaskakująca. Przez 4 godziny naszej podróży będziemy podziwiać z jednej strony jezioro Titicaca, a z drugiej pasmo górskie Kordylier Króleskich. Dojeżdżamy do La Paz i w tutaj robimy szybkie zwiedzanie miasta. Wyżywienie w cenie: śniadanie 

Dzień 15 : La Paz – zwiedzanie miasta – Dolina Księżyca

La Paz to jedno z najbardziej niesamowitych miast w Ameryce Południowej. Leży ono na 3600m n.p.m i jest to jedna z najwyżej położonych stolic na świecie. Dzisiaj będziemy zwiedzać katedrę św. Franciszka, targ czarownic, plaza de armas oraz parę punktów widokowych. Na targu czarownic będą Państwo mogli zakupić sobie różne medyczne zioła oraz lokalne talizmany. Po zwiedzaniu centrum przejedziemy się gondolami, które są jedną z atrakcji tego miasta. Czas na lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Doliny Księżyca, czyli do miejsca, gdzie będziemy podziwiać formacje piaskowca. Wieczorem czas wolny i możliwość zrobienia zakupów. Pamiątki są tutaj bardziej oryginalne oraz tańsze niż w Peru. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 16: La Paz – Uyuni

Rano jedziemy na lotnisko i lecimy do Uyuni. Następnie wyruszamy jeepem 4×4 w celu zobaczenia nierealnych krajobrazów, które nam oferuje Salar de Uyuni. Zatrzymujemy się w różnych miejscach, między innymi, na cmentarzysku pociągów czy we wsi Colchani skąd możemy obserwować proces ekstrakcja soli. Następnie, przejeżdżamy kilkanaście kilometrów trasą Dakar, aż do wyspy Incahuasi, gdzie zrobimy mały spacer, aż do szczytu tej wysepki. Cała wyspa jest pokryta kaktusami i rozpościerają się z niej niesamowite widoki na cały salar. Dzisiejszy zachód słońca będziemy podziwiać z salaru i będzie to jeden z najbardziej magicznych momentów podczas tej wyprawy. Wieczorem dojazd do naszego hotelu z soli, gdzie czeka na nas wyśmienita kolacja!

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja

Dzień 17: La Paz – Uyuni – Chuvica 

Dzisiaj rano wyruszamy jeepem 4×4 w celu zobaczenia nierealnych krajobrazów, które nam oferuje Salar de Uyuni. Zatrzymujemy sie w różnych miejscach, między innymi, na cmentarzysku pociągów czy we wsi Colchani skąd możemy obserwować proces ekstratacji soli. Następnie, przejeżdżamy kilkanaście kilometrów trasą Dakar, aż do wyspy Incahuasi, która oferuje niesamowity widok na całe jezioro. Nocleg w San Juan- jednej z wiosek położonej blisko solniska. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie 

Dzień 18: Chuivica – Laguna Colorada 

Kontynuujemy naszą podróż jeepem 4×4 w stronę Laguny Colorada. Po drodze mijamy przepiękne krajobrazy mijając między innymi Kamienny Las, aktywne wulkany oraz kilka lagun, przy których możemy obserować na przykład różowe flamingi. Docieramy do niezwykłej Laguny Colorada, która jest położona na 4300 m n.p.m. 

Wyżywienie w cenie: komplet 

Dzień 19: Laguna Colorada – Laguna Blanca/Verde – Uyuni 

O wschodzie słońca zwiedzamy gejzery ‘Sol de la Mañana’ położone na 5000 m n.p.m. Następnie skorzystamy z ciepłych źródeł termalnych po których dojedziemy do granicy Chiliskiej, gdzie znajdują się Laguna Biała oraz Zielona. Również z tego miejsca, będziemy podziwiali sławny wulkan Licancabur. Po południu powrót do uyuni. Nocleg w uyuni.Wyżywienie w cenie : śniadanie 

Dzień 20: Przelot z Uyuni do Santa Cruz.

Poranny przelot z Santa cruz do Europy. Zwiedzanie Santa Cruz.

Dzień 21: Wylot z Santa Cruz do Europy.

 

 

od 3390$

Cena obejmuje:

– Samolot lokalny (Sucre- La Paz; La Paz- Cusco; Cusco- Lima, La Paz – Uyuni)
– Transport turystyczny Puno –  Tiahuanaco –  La Paz
– Prywatny transport podczas drogi z Lima do Nazca
– Transport prywatny w całym regionie Cusco
– Transport prywatny 4×4 w Uyuni (jeśli grupa ma przynajmniej 3 osoby)
– Transport turystyczny Arequipa- Canon de Colca- Puno
– Transport t. La Paz- Copacabana- Puno
– Transport wodny Lago Titicaca.
– Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
– Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Racchi, Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
– Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych
– Polski pilot lub przewodnicy anglojęzyczni (zależy od rozmiaru grupy i od Państwa preferencji)
– Hotele 3* wraz ze śniadaniami (hostele podczas dwóch nocy na Uyuni)
– Wyżywienie podczas pobytu w Salar de Uyuni
– Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki
– Transfery lotnisko – hotel – lotnisko

ZAKWATEROWANIE:

– Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
– W razie potrzeby pokoju jednoosobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 490 USD do podanej ceny wycieczki

Cena nie obejmuje:

– Napoje, telefon, pranie etc.
– Napiwki dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy
– Obiado-kolacje ( cena za posiłek w dobrej restauracji : 5$)
– Samolotów międzynarodowych z Polski do Limy oraz z Limy do Polski
– Przelot awionetką nad liniami na płaskowyżu Nazca (dla chętnych)

Galeria zdjęć z wyprawy

 • wyprawy-do-boliwii-sud-lipez-laguna-czarna
 • wycieczki-do-boliwii-uyuni
 • wycieczki-do-boliwii-salar-de-uyuni-1
 • zachod-slonca-boliwia-wyprawy
 • wyprawy-do-boliwii-sud-lipez-wikunie
 • wycieczki-boliwia-laguny-sud-lipez
 • wyprawa-boliwia-flamingi-laguny-uyuni
 • wycieczki-boliwia-laguny-flamingi-uyuni
 • wycieczki-do-salar-de-uyuni
 • laguna-colorada-boliwia-wyprawy
 • boliwia-wycieczki-uyuni-
 • boliwia-wyprawy-uyuni-baikara
 • peru-teczowa-gora
 • wyspy-ballestas-peru
 • teczowa-gora-peru-1
 • wyspy-ballestas-paracas-peru
 • wyprawy-do-peru-ludzie-peru
 • wycieczki-do-peru
 • rezerwat-paracas-wycieczki-peru
 • wycieczki-do-peru-zwiedzanie-limy
 • trekking-teczowa-gora-peru
 • rezerwat-paracas-peru
 • pustynia-w-peru-paracas
 • biuro-podrozy-w-peru
 • wycieczki-nad-jezioro-titicaca