WYCIECZKA PERU BOLIWIA STANDARD 16 DNI

Program wyprawy

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do naszego hotelu. Przyloty są zazwyczaj wieczorami, dlatego od razu po przylocie przejazd do hotelu i jak będą jeszcze mieli Państwo siłę, to można pójść na kolację do restauracji blisko hotelu. Nasze hotele wybieramy tylko w bezpiecznych dzielnicach.

Dzień 2: Lima – City Tour – Arequipa

Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na odkrywanie stolicy Peru – Limy. Jest to miasta bardzo ciekawe, które trzeba odkryć z dwóch różnych stron – tej bogatszej oraz tej biedniejszej. Pierwsze udamy się do Parque del Amor czyli Parku Miłości, który mieści się w dzielnicy Miraflores (tej samej co nasz hotel). Stąd będziemy podziwiać Ocean Spokojny i dowiemy się pierwszych ciekawostek o Peru. Następnie przejedziemy do centrum historycznego, gdzie zaczniemy zwiedzanie od Plaza San Martin, później Plaza de armas czyli rynek, katedrę oraz katakumby i katedrę Św. Franciszka. Nie zabraknie również wizyty w Muzeum Pisco, gdzie posmakujemy tradycyjnego peruwiańskiego koktajlu – Pisco Sour. Wieczorny samolot do Arequipy.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 3 : Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Rozpoczynamy zwiedzanie Arequipy spacerem do lokalnego targu San Camilo, gdzie można kupić wszystko, ale najsmaczniejsze są tam owoce oraz naturalne soki, których dzisiaj spróbujemy. Po targu przechodzimy do centrum Arequipy czyli Plaza de Armas, gdzie zwiedzimy pierwszy kościół jezuicki, krużganki oraz katedrę. Będzie również czas na kawę na jednym z dachów restauracji, skąd jest najlepsze widok na wulkany Misti oraz Chachani. Nie możemy zapomnieć, że Arequipa to miasta wulkanów, skąd widać bardzo dobrze trzy wulkany: Misti, Chachani oraz Pichu Picchu. Po kawie pójdziemy do klasztory św. Kateliny. Zwiedzanie zajmie nam około godziny, jest to jedno z najładniejszych miejsc w Arequipie. Na koniec pójdziemy do muzeum, gdzie znajduje się mumia Juanita. Reszta czasu wolna.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 4: Arequipa- Kanion Colca – Chivay 

Dzisiaj rano wyruszamy w stronę Kaniony Colca – jednego z najgłębszych kanionów na świecie, który został odkryty przez naszych rodaków. Podróż do stolicy Kaniony Colca – miasteczka Chivay – zajmie nam około czterech godzin. Po drodze nie będziemy się nudzić, ponieważ widoki będą zapierały dech w piersiach. Zatrzymamy się tam gdzie będą siedliska lam, alpak oraz wikunii. Najwyższy punkt dzisiejszego dnia to 4910 m n.p.m, stąd będą Państwo mogli podziwiać różne wulkany. Po południu pójdziemy na lunch do tradycyjnej restauracji. Resztę dnia spędzimy w naturalnych, gorących źródłach, skąd rozpościerają się niesamowite widoki. Wieczór to kolacja połączona z muzyką, śpiewem oraz tradycyjnymi tańcami z kanionu Colca.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 5: Chivay – Cruz del Condor – Chivay

Po śniadaniu wyruszamy w stronę krzyża Kondorów, miejsca, gdzie rano można zobaczyć dużo kondorów. Zrobimy sobie tutaj krótki trekking, ponieważ pejzaże są powalające. Następnie przejazd do wiosek Maca oraz Yanque, gdzie będzie czas na zakup pamiątek oraz krótkie zwiedzanie. Lunch w lokalnej restauracji oraz przejazd z Chivay w stronę jeziora Titicaca. Sam przejazd będzie trwał około pięciu godzin – po drodze będą przerwy. Nocleg w Puno.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 6: Puno – Copacabana – Isla del Sol

Po śniadaniu wyruszamy w stronę przystanku autobusowego, skąd weźmiemy autobus turystyczny w stronę granicy boliwijskiej. Po trzech godzinach jazdy dotrzemy do małego miasteczka Copacabana, gdzie będzie na nas czekać łódź, którą popłyniemy do niezwykłej Wyspy Słońca (Isla del Sol). Pierwsze pójdziemy do naszego hotelu, a następnie będziemy zwiedzać wyspę. Na wyspue znajduje się bardzo dużo punktów widokowych, które będziemy mieli okazję odkrywać. Wieczorem spróbujemy najlepszego pstrąga na wyspie. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 7 : Isla del Sol – Copacabana – La Paz

O ósmej rano popłyniemy łodzią w stronę Copacabany, skąd weźmiemy autobus w stronę stolicy Boliwii – La Paz. Czeka nas przepiękny przejazd z widokami na Kordylierę Królewską oraz jezioro Titicaca. Około 14.00 dojedziemy do La Paz i tam będzie czas wolny. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 8 : La Paz – zwiedzanie miasta – Dolina Księżyca

La Paz to jedno z najbardziej niesamowitych miast w Ameryce Południowej. Leży ono na 3600m n.p.m i jest to jedna z najwyżej położonych stolic na świecie. Dzisiaj będziemy zwiedzać katedrę św. Franciszka, targ czarownic, plaza de armas oraz parę punktów widokowych. Na targu czarownic będą Państwo mogli zakupić sobie różne medyczne zioła oraz lokalne talizmany. Po zwiedzaniu centrum przejedziemy się gondolami, które są jedną z atrakcji tego miasta. Czas na lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Doliny Księżyca, czyli do miejsca, gdzie będziemy podziwiać formacje piaskowca. Wieczorem czas wolny i możliwość zrobienia zakupów. Pamiątki są tutaj bardziej oryginalne oraz tańsze niż w Peru. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 9 : La Paz – Uyuni – Chuivica

Rano jedziemy na lotnisko i lecimy do Uyuni. Następnie wyruszamy jeepem 4×4 w celu zobaczenia nierealnych krajobrazów, które nam oferuje Salar de Uyuni. Zatrzymujemy się w różnych miejscach, między innymi, na cmentarzysku pociągów czy we wsi Colchani skąd możemy obserwować proces ekstrakcja soli. Następnie, przejeżdżamy kilkanaście kilometrów trasą Dakar, aż do wyspy Incahuasi, gdzie zrobimy mały spacer, aż do szczytu tej wysepki. Cała wyspa jest pokryta kaktusami i rozpościerają się z niej niesamowite widoki na cały salar. Dzisiejszy zachód słońca będziemy podziwiać z salaru i będzie to jeden z najbardziej magicznych momentów podczas tej wyprawy. Wieczorem dojazd do naszego hotelu z soli, gdzie czeka na nas wyśmienita kolacja!

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja

Dzień 10: Chuivica – Laguna Colorada

Kontynuujemy naszą podróż jeepem 4×4 w stronę Laguny Colorada. Po drodze mijamy przepiękne krajobrazy mijając między innymi Kamienny Las, aktywne wulkany oraz kilka lagun, przy których możemy obserwować na przykład różowe flamingi. Zjemy nasz lunch przy niezwykłej lagunie Honda, gdzie będzie można zobaczyć flamingi z bardzo bliska. Krajobraz przy tej lagunie jest naprawdę bajeczny. Następnie docieramy do Laguny Colorada, która jest położona na 4300 m n.p.m. Tutaj będziemy dzisiaj nocować. Noclegi są bardzo podstawowe w tym miejscu. Nie ma tutaj prysznica, ani ciepłej wody. 

Wyżywienie w cenie: komplet

Dzień 11: Laguna Colorada – Laguna Blanca/Verde – Uyuni – La Paz

Pobudka o czwartej rano. O wschodzie słońca dojedziemy do słynnych gejzerów ‘Sol de la Mañana’ położonych na 5000 m n.p.m. Następnie skorzystamy z ciepłych źródeł termalnych po których udamy się do granicy z Chile, gdzie znajdują się Laguna Biała oraz Zielona. Również z tego miejsca będziemy podziwiali magiczny wulkan Licancabur. Po południu wracamy do Uyuni. Po drodze zrobimy przystanek na lunch w małej wiosce oraz zobaczymy Czarną Lagunę. Dojazd do Uyuni około 6.00, skąd bierzemy samolot do La Paz.

Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad

Dzień 12: La Paz – Cusco

Najpiękniejsze miasto w Peru to bez wątpienia Cusco. Kiedyś dawna stolica Inków, dzisiaj baza wypadowa na wycieczki do Machu Picchu. Cusco to miasto kolonialne, ale również inkaskie. Do dzisiaj pozostało dużo inkaskich elementów w mieście. Dzisiaj będziemy zwiedzać katedrę położoną na Plaza de Armas, a następnie Qoricanchę czyli świątynię słońca. Kolejnymi punktami będą cztery kompleksy archeologiczne: Kenko, Puca Pucara, Sacsayhuaman oraz Tambomachay. Nie zabraknie czasu na obiad w jednej z najładniejszych dzielnic Cusco – San Blas. Stąd właśnie rozpościerają się najpiękniejsze widoki na całe Cusco oraz można tutaj zakupić bardzo ładne pamiątki.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 13: Cusco – Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków) – Machu Picchu

Wyjeżdżamy wcześnie z Cusco w stronę Świętej Doliny. Pierwszy przystanek to sanktuarium lam, alpak oraz wikunii. Tutaj będziemy mogli z bardzo bliska podziwiać te niesamowite zwierzęta. Kolejnym punktem w programie będzie malownicza wioska Pisac, słynna ze swojego targu z rękodziełem. Tutaj właśnie będą Państwo mieli czas na większe zakupy. Pisac to również jeden z inkaskich kompleksów archeologicznych, który zachował się w bardzo dobrym stanie. Będziemy mieli możliwość zrobić krótki spacer na sam szczyt kompleksu, skąd będą widoki na tarasy rolnicze. Następnie przejazd do Ollantaytambo – kolejnego niesamowitego miejsca. Tutaj będziemy głównie podziwiać świątynię słońca oraz tarasy wybudowane przez Inków. Po południu bierzemy pociąg do wioski Machu Picchu, gdzie będzie czas na pyszną kolację oraz wypoczynek. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 14: Machu Picchu – Cusco

Pobudka wcześnie rano. Po śniadaniu idziemy w stronę przystanku autobusowego, skąd bierzemy autobus, który zawiezie nas aż do bram ruin Machu Picchu. Tam czekać będzie na nas przewodnik, który przez trzy godziny będzie opowiadał nam o tym tajemniczym, święty miejscu. Na pewno pójdziemy do mostu inkaskiego oraz, dla chętnych, do bramy słońca. Jest również możiwość wyjścia na jedną z dwóch gór, skąd rozpościera się niesamowity widok na ruiny Machu Picchu. Góry te nazywają się Huayna Picchu (tutaj potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja) oraz Machu Picchu. W obydwu przypadkach, trzeba wcześniej dać znać, jeśli ktoś chce wyjść na jedną z tych gór. Po zwiedzaniu bierzemy autobus do wioski Machu Picchu. Czas na obiad oraz powrót pociągiem do Ollantaytambo, gdzie dzisiaj będziemy nocować. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 15: Trekking na tęczową górę

Dzisiaj rano wybierzemy się na trekking na tęczową górę. Pobudka o godzinie 6 rano. Na początku będziemy musieli przejechać około 3 godzin do punktu, skąd będziemy mogli zacząć nasz marsz. Następnie idziemy w górę przez godzinę, dochodzimy do punktu widokowego tęczowej góry, skąd będziemy podziwiać piękne kolory tego niesamowitego miejsca. Powrót do Cusco w godzinach wieczornych.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

 Dzień 16: Cusco – Lima – Powrót do kraju

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń dzięki naszej wycieczce po Peru. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

od 3290$

Cena obejmuje:

– Samolot Cusco – Lima, La Paz – Uyuni –  La Paz, Lima- Arequipa
– Transport prywatny podczas drogi z Arequipa – Canyon Colca
– Transport turystyczny podczas drogi Chivay do Puno oraz z Puno do Copacabana
– Transport 4×4 w Uyuni
– Transport t. Isla del Sol – La Paz
– Transport wodny Lago Titicaca.
– Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
– Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Racchi, Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
– Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych
– Polski pilot
– Hotele 3* wraz ze śniadaniami
– Wyżywienie podczas pobytu w Salar de Uyuni
– Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki
– Transfery lotnisko – hotel – lotnisko

ZAKWATEROWANIE:

– Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
– W razie potrzeby pokoju jednoosobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 490 USD do podanej ceny wycieczki

 

Cena nie obejmuje:

– Napoje, telefon, pranie etc.
– Napiwki dla kierowców, przewondników lub innych członków ekipy
– Obiado-kolacje ( cena za posiłek w dobrej restauracji : 5$)
– Samolotów międzynarodowych z Polski do Limy oraz z Limy do Polski
– Komisję za przelew międzynarodowy

 

Galeria zdjęć z wyprawy

 • wycieczki-do-boliwii
 • wycieczki-do-salar-de-uyuni
 • laguna-colorada-boliwia-wyprawy
 • wyprawa-boliwia-flamingi-laguny-uyuni
 • wyprawy-do-boliwii-sud-lipez-laguna-czarna
 • wycieczki-boliwia-laguny-sud-lipez
 • wycieczki-boliwia-laguny-flamingi-uyuni
 • wycieczki-boliwia-sud-lipez
 • wycieczki-do-boliwii-uyuni
 • boliwia-wyprawy-salar-de-uyuni
 • boliwia-wyprawy-sud-lipez
 • boliwia-wycieczki-viscacha-sud-lipez
 • boliwia-wycieczki-uyuni-
 • wycieczki-do-peru_
 • peru-alpaki-wycieczki-peru
 • wyspy-ballestas-peru
 • wyprawy-do-peru-ludzie-peru
 • wycieczki-nad-jezioro-titicaca
 • wycieczki-do-peru
 • wyprawy-peru-trekkingi-w-peru
 • wycieczki-do-peru-ludzie-z-cusco
 • trekking-teczowa-gora-peru
 • rezerwat-paracas-peru
 • rezerwat-paracas-wycieczki-peru
 • pustynia-w-peru-paracas
 • kondory-nad-kanionem-colca-wycieczki-do-peru
 • kondory-w-kanionie-colca-wycieczki-do-peru
 • jezioro-titicaca-peru
 • biuro-podrozy-w-peru