Wycieczka Peru Trekking + 24 dni

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do naszego hotelu. Przyloty są zazwyczaj wieczorami, dlatego od razu po przylocie przejazd do hotelu i jak będą jeszcze mieli Państwo siłę, to można pójść na kolację do restauracji blisko hotelu. Nasze hotele wybieramy tylko w bezpiecznych dzielnicach.

Dzień 2: Lima – City Tour – Arequipa

Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na odkrywanie stolicy Peru – Limy. Jest to miasta bardzo ciekawe, które trzeba odkryć z dwóch różnych stron – tej bogatszej oraz tej biedniejszej. Pierwsze udamy się do Parque del Amor czyli Parku Miłości, który mieści się w dzielnicy Miraflores (tej samej co nasz hotel). Stąd będziemy podziwiać Ocean Spokojny i dowiemy się pierwszych ciekawostek o Peru. Następnie przejedziemy do centrum historycznego, gdzie zaczniemy zwiedzanie od Plaza San Martin, później Plaza de armas czyli rynek, katedrę oraz katakumby i katedrę Św. Franciszka. Nie zabraknie również wizyty w Muzeum Pisco, gdzie posmakujemy tradycyjnego peruwiańskiego koktajlu – Pisco Sour. Wieczorny samolot do Arequipy.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 3: Arequipa- Kanion Colca trekking – Oaza Sangalle

O czwartej rano wyruszamy w stronę Kaniony Colca – jednego z najgłębszych kanionów na świecie, który został odkryty przez naszych rodaków. Podróż do stolicy Kaniony Colca – miasteczka Chivay – zajmie nam około czterech godzin. Po drodze zjemy śniadanie w lokalnej restauracji, a następnie zatrzymamy się w punkcie widokowym Krzyż Kondorów, skąd będziemy podziwiać jedne z największych ptaków na całym świecie. O 9 rano zaczynamy nasz trekking w dół kanionu. Będziemy maszerować około siedmiu godzin, aż dojdziemy do oazy Sangalle czyli lokalnego raju, gdzie będzie na nas czekał basen. Noc w Oazie Sangalle.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 4: Oaza Sangalle – Cabanaconde – przejazd Chivay – Arequipa

Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100m, zaczniemy trekking o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy do szczytu kanionu, przepyszne śniadanie będzie na nas czekało w wiosce zwanej Cabanaconde. Następnie wyruszymy prywatnym transportem w stronę Chivay. Podczas tej podróży zatrzymamy się w paru miejscach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy, które mają więcej niż 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w ciepłych wodach (Aguas Calientes), a następnie kontynuujemy naszą podróż w kierunku Chivay, gdzie zatrzymamy się na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wyruszymy do Arequipy lecz jeszcze przed dojazdem do naszego celu po drodze zatrzymamy się w najwyższym punkcie na naszej trasie mającym- 4910m- w celu zrobienia godzinnego marszu, który nam pomoże w zaaklimatyzowaniu się. Po śniadaniu wyruszamy w stronę krzyża Kondorów, miejsca, gdzie rano można zobaczyć dużo kondorów. Zrobimy sobie tutaj krótki trekking, ponieważ pejzaże są powalające. Następnie przejazd do wiosek Maca oraz Yanque, gdzie będzie czas na zakup pamiątek oraz krótkie zwiedzanie. Lunch w lokalnej restauracji oraz przejazd z Chivay w stronę jeziora Titicaca. Sam przejazd będzie trwał około pięciu godzin – po drodze będą przerwy. Nocleg w Puno.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 5: Arequipa – City Tour – wypoczynek przed nocnym wyjściem na wulkan

Śniadanie w hotelu. Rozpoczynamy zwiedzanie Arequipy spacerem do lokalnego targu San Camilo, gdzie można kupić wszystko, ale najsmaczniejsze są tam owoce oraz naturalne soki, których dzisiaj spróbujemy. Po targu przechodzimy do centrum Arequipy czyli Plaza de Armas, gdzie zwiedzimy pierwszy kościół jezuicki, krużganki oraz katedrę. Będzie również czas na kawę na jednym z dachów restauracji, skąd jest najlepsze widok na wulkany Misti oraz Chachani. Nie możemy zapomnieć, że Arequipa to miasta wulkanów, skąd widać bardzo dobrze trzy wulkany: Misti, Chachani oraz Pichu Picchu. Po kawie pójdziemy do klasztory św. Kateliny. Zwiedzanie zajmie nam około godziny, jest to jedno z najładniejszych miejsc w Arequipie. Na koniec pójdziemy do muzeum, gdzie znajduje się mumia Juanita. Reszta czasu wolna. Następnie, o północy nasz transport prywatny zabierze nas do stóp wulkanu Chachani (4900m) oraz z tego miejsca zaczniemy jednodniową wspinaczkę na szczyt tego wulkanu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 6: Wspinaczka na wulkan Chachani

Dotrzemy koło 1.30 nad ranem do miejsca, skąd zaczniemy wspinaczkę (4900m). Mamy do przejścia około +200m, aby dojść do basecamp’u położonego na 5100m n.p.m, gdzie zjemy nasze śniadanie. Stąd również rozpoczniemy wspinaczkę na szczyt wulkanu Chachani. Wspinaczka absolutnie nie jest techniczna i nie wymaga profesjonalnego sprzętu wspinaczkowego, ponieważ jego wschodnia strona praktycznie nigdy nie jest ośnieżona. To sprawia, że wulkan Chachani jest najłatwiejszą górą w Peru do wspięcia się mającą 6000m nad poziomem morza. Na szczyt powinniśmy dość około szóstej rano. Zejście z wulkanu jest dość szybkie. W Arequipie powinniśmy być około 16.00.  

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 7: Arequipa – Puno

Dzisiejszy poranek będziemy dla Państwa wolny w celu regeneracji. Po południu bierzemy turystyczny autobus do Puno, skąd jutro będziemy zwiedzać jezioro Titicaca. Dojazd do Puno wieczorem.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 8: Puno- Wyspy Uros – Wyspa Taquile – Puno

Dzisiaj będziemy odkrywać tajemnicze jezioro Titicaca, które leży na granicy Peru z Boliwią. Pierwsze udamy się na wyspy Uros. Są to sztuczne wyspy zbudowane z trzciny totora. Na miejscu, szef wyspy wyjaśni nam jak buduje się takie wyspy. Kolejna wyspa jaką zwiedzimy to Taquile. Jest to dość duża wyspa, na której żyje społeczność Taquile. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, noszą tradycyjne stroje. Podczas lunchu dowiemy się czym zajmują się na co dzień mieszkańcy tej wyspy. Spróbujemy również pstrąga z jeziora oraz lokalnej zupy quinoa. Na wyspie Taquile warto sobie zakupić rękodzieło, ponieważ wytwarzają je tylko mieszkańcy tej wyspy i nie da się tego kupić w innym miejscu, niż tylko na wyspie. 

Wyżywienie: śniadanie oraz lunch

Dzień 9: Przejazd Puno – Cusco

Dzisiejszy dzień to transfer z Puno do dawnej stolicy Inków – Cusco. Przejazd będzie długi, ale bardzo ciekawy, ponieważ po drodze będziemy zatrzymywali się w oryginalnych miejscach. Pierwszy przystanek to świątynia Pukara oraz wioska Pukara znana z wyroby ceramiki. Kolejny, najwyższy przystanek podczas tej podróży to przełęcz La Raya (4335m), gdzie zatrzymamy się w celu zrobienia zdjęć. Następne dwa przystanki to największa świątynia boga Wiracochy oraz kościół w Andahuaylillas znany ze swojej kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się w tradycyjnej restauracji, gdzie będziemy mogli spróbować lokalnych przysmaków. Dojazd do Cusco około godziny 17.00. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch

Dzień 10: Cusco – zwiedzanie miasta 

Najpiękniejsze miasto w Peru to bez wątpienia Cusco. Kiedyś dawna stolica Inków, dzisiaj baza wypadowa na wycieczki do Machu Picchu. Cusco to miasto kolonialne, ale również inkaskie. Do dzisiaj pozostało dużo inkaskich elementów w mieście. Dzisiaj będziemy zwiedzać katedrę położoną na Plaza de Armas, a następnie Qoricanchę czyli świątynię słońca. Kolejnymi punktami będą cztery kompleksy archeologiczne: Kenko, Puca Pucara, Sacsayhuaman oraz Tambomachay. Nie zabraknie czasu na obiad w jednej z najładniejszych dzielnic Cusco – San Blas. Stąd właśnie rozpościerają się najpiękniejsze widoki na całe Cusco oraz można tutaj zakupić bardzo ładne pamiątki.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 11: Cusco – Pisac – Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków) – wioska Machu Picchu

Wyjeżdżamy wcześnie z Cusco w stronę Świętej Doliny. Pierwszy przystanek to sanktuarium lam, alpak oraz wikunii. Tutaj będziemy mogli z bardzo bliska podziwiać te niesamowite zwierzęta. Kolejnym punktem w programie będzie malownicza wioska Pisac, słynna ze swojego targu z rękodziełem. Tutaj właśnie będą Państwo mieli czas na większe zakupy. Pisac to również jeden z inkaskich kompleksów archeologicznych, który zachował się w bardzo dobrym stanie. Będziemy mieli możliwość zrobić krótki spacer na sam szczyt kompleksu, skąd będą widoki na tarasy rolnicze. Następnie przejazd do Ollantaytambo – kolejnego niesamowitego miejsca. Tutaj będziemy głównie podziwiać świątynię słońca oraz tarasy wybudowane przez Inków. Po południu bierzemy pociąg do wioski Machu Picchu, gdzie będzie czas na pyszną kolację oraz wypoczynek. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 12: Machu Picchu – Ollantaytambo

Pobudka wcześnie rano. Po śniadaniu idziemy w stronę przystanku autobusowego, skąd bierzemy autobus, który zawiezie nas aż do bram ruin Machu Picchu. Tam czekać będzie na nas przewodnik, który przez trzy godziny będzie opowiadał nam o tym tajemniczym, święty miejscu. Na pewno pójdziemy do mostu inkaskiego oraz, dla chętnych, do bramy słońca. Jest również możiwość wyjścia na jedną z dwóch gór, skąd rozpościera się niesamowity widok na ruiny Machu Picchu. Góry te nazywają się Huayna Picchu (tutaj potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja) oraz Machu Picchu. W obydwu przypadkach, trzeba wcześniej dać znać, jeśli ktoś chce wyjść na jedną z tych gór. Po zwiedzaniu bierzemy autobus do wioski Machu Picchu. Czas na obiad oraz powrót pociągiem do Ollantaytambo, gdzie dzisiaj będziemy nocować. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 13: Trekking Ausangate 5 dniowy – Tinqui – Upis

Wcześnie rano bierzemy 3-godzinny lokalny autobus z Cusco do Tinqui. Kolacja w Tinqui. Śniadanie. Poznamy naszych porterów, kucharzy wraz z ich mułami oraz będziemy przygotowywać nasze rzeczy potrzebne do trekkingu. Zaczynamy nasz pierwszy dzień marszu, w trakcie którego dotrzemy aż do wioski Upis (4400m). Następnie mijamy przełęcz Arapa (4730m), skąd maszerujemy w stronę naszego obozowiska – Laguny Pucacucha. Kolacja. Noc w namiotach.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 14: Laguna Pucacucha – Tęczowa Góra

Rozpoczynamy nasz marsz ze wspaniałym widokiem na górę Ausangate. Pomału wspinamy się na przełęcz (4850m), z której będziemy mieli niecodzienny widok na kolorowe góry. Przed nami druga przełęcz (4985m), przed zdobyciem Tęczowej Góry. Z tej przełęczy będziemy już widzieli nasz cel – Tęczową Górę, ale pozostaje nam jeszcze do przejścia około 2 godzin (-200, +250). Dochodzimy do punktu widokowego Tęczowej Góry (5100m), skąd mamy niecodzienny widok na kolorowe góry oraz ośnieżone szczyty. Schodzimy do obozu. Kolacja. Na lunch dostaniemy kanapki.

Dzień 15: Tęczowa Góra – Kemping Soraypata

Dzisiejszy dzień zaczynamy od godzinnego zejścia w stronę wioski Chillca. Następnie maszerujemy około 2,5 godziny aż do dzisiejszego, pierwszego podejścia. Maszerujemy w górę około godziny, a następnie kierujemy się w stronę naszego obozowiska, skąd mamy super widok na ośnieżone góry

Dzień 16: Obozowisko Soraypata – przełęcz Campa (5100m) – Pacchanta

Dzisiejsze wyzwanie to przełęcz Campa (5100m), gdzie dojedziemy po 2 godzinach marszu. Miniemy kilka zdumiewających lagun przed dotarciem do naszego punktu docelowego Pacchanta (4350m), gdzie rozbijemy nasz obóz oraz mamy czas na odpoczynek i relaks w gorących źródłach.

Dzień 17: Pacchanta – Tinki – Cusco

Po śniadaniu kontynuujemy nasz trekking w stronę wioski Tinqui (3800m), do której dotrzemy po 3 godzinach. Koniec naszego trekkingu. Powrót do Cusco naszym autobusem.

Dzień 18: Cusco – Lima

Dzisiaj bierzemy samolot do Limy, a wieczorem nocny autobus do Huaraz. 

Dzień 19: Huaraz – trekking Santa Cruz

Prywatny transport zabierze nas do miasta Yungay – Caraz. Stąd odbijemy na tak zwaną bramę wprowadzającą nas do Kordyliery Białej. W wiosce Cashpampa będą już na nas czekali nasi przewodnicy oraz kucharz. Z tego miejsca zaczynamy trekking, aż do Llamacorra (3760m).

Czas marszu: 4-5 godzin

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 20: Llamacoral (3760m) – Cb Alpamayo (4600m) – Taullipampa (4250m)

Wychodząc z naszego poprzedniego obozowiska, będziemy przechodzić koło różnych lagun np. Ichiccocha, Jatuncocha. Podchodzimy w górę zygzakiem, aż do Quebrada de Ayhuaycocha i kierujemy się w stronę zamarzniętej laguny. Stąd możemy obserwować szczyty górskie takie jak Aguja, Santa Cruz, Pumapampa, Curuicachajana, Quitaraju, ALPAMAYO, Pucahirca, Rinrinjirca, Taullipampa, Artesonraju, Paria, Millishraju. Dochodzimy do naszego obozowiska w Taullipampa (4250m).

Czas marszu: 6-7 godzin

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 21: Taullipampa (4250m) – Punta Union (4750m) – Quebrada Paria (3870m)

Dzisiaj będziemy przechodzili przez przełęcz Punto Union (4750), skąd mamy nieziemskie widoki na Kordylierę Białą. Kontynuujemy trekking, aż dochodzimy do naszego obozowiska Paria (3870m).

Czas marszu: 6-7 godzin

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 22: Quebrada Paria (3870m) – Vaqueria (3850m) – Cebollapampa (3850m)

Dzisiaj przechodząc przez dolinę, będziemy obserwować malownicze wioski takie jak Yurma, Huaripampa, Colcabamba, a następnie Vaqueria. Z tej ostatniej wioski bierzemy autobus, który nas zawiezie do laguny Llanganuco, przejeżdżając przez przełęcz Portachuelo (4767m). Stąd obserwujemy ośnieżone szczyty Kordyliery Białej. Wysiadamy w Cebollapampa gdzie rozbijamy nasz obóz.

Czas marszu: 5-6 godzin

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 23: Cebollapampa (3850m) – Laguna 69 (4400m) – Huaraz

Z obozowiska Cebollapampa kierujemy się w stronę Laguny 69. Po 3 godzinnym marszu dochodzimy do Laguny 69. Mamy piękne widoki na górę Chacraraju. Po godzinnym podziwianiu, schodzimy w dół, skąd bierzemy autobus w stronę Huaraz. Transfer do hotelu. Powrót koło 4-5pm. Odpoczynek w hotelu. Nocny autobus do Limy.

Czas marszu: 5-6 godzin

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad

Dzień 24: Lima – Polska

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń dzięki naszej wycieczce po Peru. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

 

od 2800$

Cena obejmuje:

 • Samoloty lokalne (Lima – Arequipa, Cusco – Lima)
 • Transport prywatny z Limy do Arequipy oraz z Arequipa do Kanionu Colca
 • Transport turystyczny z Puno do Cusco oraz z Kanionu Colca do Chivay
 • Transport wodny na jeziorze Titicaca
 • Cały transport (autobusy, łodzie, transport prywatny)
 • Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
 • Wszystkie bilety wstępów do atrakcji wypisanych w programie
 • Hotele 3* ze śniadaniami
 • Wszystkie transfery
 • Przewodnicy w języku angielskim
 • Polski pilot
 • Wszystkie trekkingi
 • Wyżywienie podczas trekkingów
 • Wszystkie atrakcje wypisane w programie

Cena nie obejmuje:

 • Napoje, telefon, pranie etc. –
 • Napiwki dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy
 • Obiado-kolacje ( cena za posiłek w dobrej restauracji : 8$)
 • Samolotów międzynarodowych z Polski do Limy oraz z Limy do Polski-
 • Komisję za przelew międzynarodowy oraz ubezpieczenie podróżne

Galeria zdjęć z wyprawy

 • wycieczki-do-peru_
 • teczowa-gora-w-peru
 • trekkingi-peru-region-ausangate
 • wyprawy-peru-trekkingi-w-peru
 • teczowe-gory-w-peru
 • teczowa-gora-peru-1
 • peru-alpaki-wycieczki-peru
 • peru-teczowa-gora-wycieczki
 • peru-teczowa-gora
 • wyprawy-do-peru-ludzie-peru
 • wycieczki-nad-jezioro-titicaca
 • wyprawy-do-peru-trekking-ausangate
 • wycieczki-do-peru
 • wycieczki-do-peru
 • wycieczka-do-peru-2
 • wycieczki-do-peru-ludzie-z-cusco
 • wycieczki-do-peru-alpinca-2
 • wycieczka-peru-alpinca
 • trekkingi-w-peru-wycieczki-do-peru
 • trekking-teczowa-gora-peru
 • trekking-ausangate-wycieczki-do-peru
 • trekking-ausangate-peru
 • trekking-ausangate-peru-tinki