PERU TREKKING 18 DNI – BEST SELLER!

Program wyprawy

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do naszego hotelu. Przyloty są zazwyczaj wieczorami, dlatego od razu po przylocie przejazd do hotelu i jak będą jeszcze mieli Państwo siłę, to można pójść na kolację do restauracji blisko hotelu. Nasze hotele wybieramy tylko w bezpiecznych dzielnicach.

Dzień 2: Lima – City Tour – Arequipa

Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na odkrywanie stolicy Peru – Limy. Jest to miasta bardzo ciekawe, które trzeba odkryć z dwóch różnych stron – tej bogatszej oraz tej biedniejszej. Pierwsze udamy się do Parque del Amor czyli Parku Miłości, który mieści się w dzielnicy Miraflores (tej samej co nasz hotel). Stąd będziemy podziwiać Ocean Spokojny i dowiemy się pierwszych ciekawostek o Peru. Następnie przejedziemy do centrum historycznego, gdzie zaczniemy zwiedzanie od Plaza San Martin, później Plaza de armas czyli rynek, katedrę oraz katakumby i katedrę Św. Franciszka. Nie zabraknie również wizyty w Muzeum Pisco, gdzie posmakujemy tradycyjnego peruwiańskiego koktajlu – Pisco Sour. Wieczorny samolot do Arequipy.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 3: Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Rozpoczynamy zwiedzanie Arequipy spacerem do lokalnego targu San Camilo, gdzie można kupić wszystko, ale najsmaczniejsze są tam owoce oraz naturalne soki, których dzisiaj spróbujemy. Po targu przechodzimy do centrum Arequipy czyli Plaza de Armas, gdzie zwiedzimy pierwszy kościół jezuicki, krużganki oraz katedrę. Będzie również czas na kawę na jednym z dachów restauracji, skąd jest najlepsze widok na wulkany Misti oraz Chachani. Nie możemy zapomnieć, że Arequipa to miasta wulkanów, skąd widać bardzo dobrze trzy wulkany: Misti, Chachani oraz Pichu Picchu. Po kawie pójdziemy do klasztory św. Kateliny. Zwiedzanie zajmie nam około godziny, jest to jedno z najładniejszych miejsc w Arequipie. Na koniec pójdziemy do muzeum, gdzie znajduje się mumia Juanita. Reszta czasu wolna. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 4: Arequipa- Kanion Colca trekking – Oaza Sangalle

O czwartej rano wyruszamy w stronę Kaniony Colca – jednego z najgłębszych kanionów na świecie, który został odkryty przez naszych rodaków. Podróż do stolicy Kaniony Colca – miasteczka Chivay – zajmie nam około czterech godzin. Po drodze zjemy śniadanie w lokalnej restauracji, a następnie zatrzymamy się w punkcie widokowym Krzyż Kondorów, skąd będziemy podziwiać jedne z największych ptaków na całym świecie. O 9 rano zaczynamy nasz trekking w dół kanionu. Będziemy maszerować około siedmiu godzin, aż dojdziemy do oazy Sangalle czyli lokalnego raju, gdzie będzie na nas czekał basen. Noc w Oazie Sangalle.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 5: Oaza Sangalle – Cabanaconde – przejazd Chivay – Puno

Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100m, zaczniemy trekking o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy do szczytu kanionu, przepyszne śniadanie będzie na nas czekało w wiosce zwanej Cabanaconde. Następnie wyruszymy prywatnym transportem w stronę Chivay. Podczas tej podróży zatrzymamy się w paru miejscach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy, które mają więcej niż 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w ciepłych wodach (Aguas Calientes), a następnie kontynuujemy naszą podróż w kierunku Chivay, gdzie zatrzymamy się na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wyruszymy do Puno, lecz jeszcze przed dojazdem do naszego celu po drodze zatrzymamy się w najwyższym punkcie na naszej trasie mającym 4910m nad poziomem morza.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 6: Puno – Llachon – trekking na półwyspie Llachon

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Capachica (1,15 godz. od Puno), gdzie zaczynamy nasz trekking. Będziemy maszerować około 4 godzin do wyspy Llachon przemierzając niesamowite pejzaże. Będziemy mogli wypocząć na plaży , zamoczyć nogi w zimnym jeziorze Titicaca i czekać na nasz posiłek. Po obiedzie pomaszerujemy na szczyt wyspy (około 4100m), w celu podziwianiu przepięknej panoramy rozpościerającej się na całe jezioro Titicaca. Spanie u mieszkańców wyspy.

Dzień 7: Llachon – Wyspy Uros Titino – Puno

Dzisiejszy dzień przeznaczony na różne aktywności. Można wybrać kajak, żaglówkę czy pływające wyspy Uros Titino oraz Taquile, bardzo sławne ze swoich technik szycia. Powrót do Capachica, skąd bierzemy lokalny autobus do Puno.

Dzień 8: Przejazd Puno – Cusco

Dzisiejszy dzień to transfer z Puno do dawnej stolicy Inków – Cusco. Przejazd będzie długi, ale bardzo ciekawy, ponieważ po drodze będziemy zatrzymywali się w oryginalnych miejscach. Pierwszy przystanek to świątynia Pukara oraz wioska Pukara znana z wyroby ceramiki. Kolejny, najwyższy przystanek podczas tej podróży to przełęcz La Raya (4335m), gdzie zatrzymamy się w celu zrobienia zdjęć. Następne dwa przystanki to największa świątynia boga Wiracochy oraz kościół w Andahuaylillas znany ze swojej kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się w tradycyjnej restauracji, gdzie będziemy mogli spróbować lokalnych przysmaków. Dojazd do Cusco około godziny 17.00. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch

Dzień 9: Cusco – zwiedzanie miasta 

Najpiękniejsze miasto w Peru to bez wątpienia Cusco. Kiedyś dawna stolica Inków, dzisiaj baza wypadowa na wycieczki do Machu Picchu. Cusco to miasto kolonialne, ale również inkaskie. Do dzisiaj pozostało dużo inkaskich elementów w mieście. Dzisiaj będziemy zwiedzać katedrę położoną na Plaza de Armas, a następnie Qoricanchę czyli świątynię słońca. Kolejnymi punktami będą cztery kompleksy archeologiczne: Kenko, Puca Pucara, Sacsayhuaman oraz Tambomachay. Nie zabraknie czasu na obiad w jednej z najładniejszych dzielnic Cusco – San Blas. Stąd właśnie rozpościerają się najpiękniejsze widoki na całe Cusco oraz można tutaj zakupić bardzo ładne pamiątki.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 10: Trekking Salkantay do Machu Picchu – Cusco – Soraypampa – El Paso (4600m) – Chaullay (2900m)

Wyruszamy o godzinie 5 rano, aby dojechać do wioski Soraypampa około godziny 7, skąd zaczniemy nasz trekking. Z tej wioski będziemy mieli niecodzienny widok na ośnieżone szczyty należące do górskiego łańcucha Salkantay. Po śniadaniu wyruszymy na 7- 8 godzinny marsz (zmiana n.p.m. + 1100m),następnie dotrzemy do Chaullay, gdzie będziemy nocować. Nocleg w namiotach.

Dzień 11: Chaullay – La Playa – Lucmabamba

Dzisiaj również będziemy mieli około 6-7 godzin marszu. Zobaczymy jak szybko będzie się zmieniał krajobraz. Z wysokich gór przeniesiemy się do dżungli wysokiej. Następnie będziemy szli do wioski Lucmabamba (2900), gdzie spędzimy noc. Nocleg w namiotach.

Dzień 12: Lucmabamba – Llactapata – Aguas Calientes

Dzisiaj dotrzemy do kompleksu archeologicznego zwanego Llactapata. Już z tego miejsca będziemy mogli podziwiać Machu Picchu! Schodzimy do miejsca zwanego hidroelectrica, gdzie przez dwie godziny będziemy podążać do wioski Machu Picchu – Aguas Calientes. Czas na obiad oraz nocleg w tej miejscowości.

Dzień 13: Machu Picchu – Ollantaytambo

Pobudka wcześnie rano. Po śniadaniu idziemy w stronę przystanku autobusowego, skąd bierzemy autobus, który zawiezie nas aż do bram ruin Machu Picchu. Tam czekać będzie na nas przewodnik, który przez trzy godziny będzie opowiadał nam o tym tajemniczym, święty miejscu. Na pewno pójdziemy do mostu inkaskiego oraz, dla chętnych, do bramy słońca. Jest również możiwość wyjścia na jedną z dwóch gór, skąd rozpościera się niesamowity widok na ruiny Machu Picchu. Góry te nazywają się Huayna Picchu (tutaj potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja) oraz Machu Picchu. W obydwu przypadkach, trzeba wcześniej dać znać, jeśli ktoś chce wyjść na jedną z tych gór. Po zwiedzaniu bierzemy autobus do wioski Machu Picchu. Czas na obiad oraz powrót pociągiem do Ollantaytambo, gdzie dzisiaj będziemy nocować. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 14: Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków) – Cusco

Wyjeżdżamy wcześnie z Cusco w stronę Świętej Doliny. Pierwszy przystanek to sanktuarium lam, alpak oraz wikunii. Tutaj będziemy mogli z bardzo bliska podziwiać te niesamowite zwierzęta. Kolejnym punktem w programie będzie malownicza wioska Pisac, słynna ze swojego targu z rękodziełem. Tutaj właśnie będą Państwo mieli czas na większe zakupy. Pisac to również jeden z inkaskich kompleksów archeologicznych, który zachował się w bardzo dobrym stanie. Będziemy mieli możliwość zrobić krótki spacer na sam szczyt kompleksu, skąd będą widoki na tarasy rolnicze. Następnie przejazd do Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 15: Trekking Ausangate 3- dniowy – Tinqui – Upis

Wcześnie rano bierzemy 3-godzinny lokalny autobus z Cusco do Tinqui. Kolacja w Tinqui. Śniadanie. Poznamy naszych porterów, kucharzy wraz z ich mułami oraz będziemy przygotowywać nasze rzeczy potrzebne do trekkingu. Zaczynamy nasz pierwszy dzień marszu, w trakcie którego dotrzemy aż do wioski Upis (4400m). 

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 16: Upis – Pacchanta

Maszerujemy dzisiaj około 5-6 godzin. Przechodzimy przez niezwykłe laguny różnych kolorów. Widzimy mnóstwo ośnieżonych szczytów, podziwiamy stada zabawnych alpag oraz relaksujemy się przy turkusowych lagunach. Droga jest niezwykła.

Dzień 17: Pacchanta – Tinki – Cusco

Po śniadaniu kontynuujemy nasz trekking w stronę wioski Tinqui (3800m), do której dotrzemy po 3 godzinach. Koniec naszego trekkingu. Powrót do Cusco naszym autobusem.

Dzień 18: Cusco – Lima – Polska

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń dzięki naszej wycieczce po Peru. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

 

 

od 2600$

Cena obejmuje:

 • Samoloty lokalne (Lima – Arequipa, Cusco – Lima)
 • Transport prywatny z Limy do Arequipy oraz z Arequipa do Kanionu Colca
 • Transport turystyczny z Puno do Cusco oraz z Kanionu Colca do Chivay
 • Transport wodny na jeziorze Titicaca
 • Cały transport (autobusy, łodzie, transport prywatny)
 • Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
 • Wszystkie bilety wstępów do atrakcji wypisanych w programie
 • Hotele 3* ze śniadaniami
 • Wszystkie transfery
 • Przewodnicy w języku angielskim
 • Polski pilot
 • Wszystkie trekkingi
 • Wyżywienie podczas trekkingów
 • Wszystkie atrakcje wypisane w programie

Cena nie obejmuje:

 • Napoje, telefon, pranie etc. –
 • Napiwki dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy
 • Obiado-kolacje ( cena za posiłek w dobrej restauracji : 8$)
 • Samolotów międzynarodowych z Polski do Limy oraz z Limy do Polski-
 • Komisję za przelew międzynarodowy oraz ubezpieczenie podróżne

Galeria zdjęć z wyprawy

 • trekking-ausangate-wycieczki-do-peru
 • trekking-ausangate-peru-tinki
 • trekking-ausangate-peru
 • trekkingi-w-peru-wycieczki-do-peru
 • trekking-teczowa-gora-peru
 • wycieczka-do-peru-2
 • wycieczki-do-peru-alpinca-2
 • wycieczka-peru-alpinca
 • wyprawy-do-peru-ludzie-peru
 • wyprawy-do-peru-trekking-ausangate
 • peru-teczowa-gora
 • peru-teczowa-gora-wycieczki
 • andy-w-peru-pacchanta
 • peru-alpaki-wycieczki-peru
 • teczowa-gora-w-peru
 • teczowe-gory-w-peru
 • trekkingi-peru-region-ausangate
 • wyprawy-peru-trekkingi-w-peru
 • wycieczki-do-peru_
 • polskie-biuro-podrozy-w-peru
 • teczowa-gora-peru-1
 • peru-wycieczki-polskie-biuro-podrozy
 • peruwianskie-dzieci-wycieczki-do-peru
 • szlak-inków-trekking-peru
 • salkantay-trekking-wycieczka
 • machu-picchu-trekking-peru
 • salkantay-trekking-machu-picchu
 • machu-picchu-wycieczka-3peru
 • machu-picchu-lama-trekking-peru