Pobyt w peruwiańskiej dżungli

Zastanawiacie się nad pobytem w dżungli? Warto tam spędzić 3 czy 4 dni?

Proponujemy Wam pobyt w peruwiańskiej dżungli na 3 albo 4 dni. Jeśli jesteście zauroczeni dżunglą i jej mieszkańcami to warto wybrać się na cztery dni. Zobaczycie wtedy pełny program jaki oferujemy na pobyt w dżungli. Jeśli chodzi o oglądanie fauny i flory, to zobaczycie głównie:

Lodge z którym współpracujemy w dżungli nazywa się Cayman Lodge. Zawiera on około 30 bungalowów. Każdy pokój ma swoją własną łazienkę, każde łóżko ma moskitierę. W lodge nie ma elektryczności, ale każdy pokój jest wyposażony w lampę słoneczną, która będzie Wam potrzebna wieczorami. Można ładować komórki czy aparaty fotograficzne od godziny 17 do 21 w salonie oraz kuchni lodge’a. Wtedy tylko jest elektryczność. Ciepłej wody również nie ma pod prysznicem, jest tylko zimna, ale tego się nie trzeba obawiać, ponieważ w dżungli jest gorąco (około 35 stopni) i ciepła woda nie jest nam potrzebna do wykąpania się.

Jak tylko przyjedziecie do Puerto Maldonado to pojedziecie pierwsze do biura, gdzie się przepakujecie. Nie bierzecie ze sobą dużych walizek. W biurze dadzą Wam specjalne torby, do których się spakujecie na 3-4 dni. Wasze duże walizki zostaną w biurze.

Dojazd z Puerto Maldonado do Cayman lodge zajmuje około trzech godzin. Pierwsza godzina to przejazd z lotniska do portu, gdzie wsiądą Państwo na łódkę. Następnie to 2 godziny dryfowania na wodzie do lodge’a.

Co trzeba wziąć ze sobą do dżungli?