Wycieczki do Peru – jaką wycieczkę wybrać z nami?

Alpinca oferuje Wam bardzo dużo zróżnicowanych wycieczek do Peru. Mogą być one w formie klasycznej, w formie trekkingu czy wycieczki totalnie poza utartym szlakiem. Jeśli mają Państwo problem z wyborem, to nadchodzę z pomocą. Wyjaśnię tutaj Państwu jak wygląda każda z naszych wycieczek.

1. Wycieczka do Peru – Magiczne Peru 15 dni

Jest to najbardziej klasyczna z wycieczek do Peru. Jeśli chcą Państwo zobaczyć najbardziej turystyczne zakątki Peru, to właśnie tą opcję powinniście wybrać. Na tej wycieczce zobaczycie peruwiańskie wybrzeże, Andy oraz wysoką dżunglę. Jest to wyprawa, gdzie zwiedzają Państwo Peru dość wolno i mają naprawdę czas na poznanie tego niesamowitego kraju. W tej wyciecze nie ma trekkingów, ale to nie oznacza, że nie mogą ich Państwo dodać. Zamiast klasycznego zwiedzania Kanionu Colca, mogą Państwo zrobić trekking w dół kanionu. Jest to opcja dla osób bardzo aktywnych fizycznie. Trekking nie należy do łatwych, trzeba mieć bardzo dobrą kondycję fizyczną. Również w tej wycieczce mają Państwo możliwość zrobienia trekkingu do tęczowej góry. Jest to trekking dość łatwy. Jedyna trudność to wysokość. Wchodzą Państwo na 5000m nad poziomem morza co równa się z mniejszą energią, mniejszą ilością tlenu oraz większym wysiłkiem dla naszego organizmu. Ale jest to trekking, który trwa maximum 2,5h (tam i z powrotem) i jeszcze nie zdarzyło mi się mieć osoby, która by nie weszła na tą górę. Jeśli nie czują się Państwo na siłach, to wtedy w programie jest dzień wolny, przeznaczony na zwiedzanie Cusco według Państwa woli. Jeśli chcą Państwo mieć inne zmiany w tym programie, też nie ma z tym problemu. My organizujemy wycieczki szyte na miarę, więc ułożymy je według Państwa upodobań.

2. Wycieczka Peru – Boliwia – Chile – (19 dni & 21 dni)

Jest to jeden z naszych best-sellerów. Sprzedajemy tą wycieczkę najwięcej, ponieważ w ciągu trzech tygodni zwiedzają Państwo trzy przepiękne kraje, które są całkowicie inne od siebie. W każdym z tych krajów odkryją Państwo najpiękniejsze miejsca. Najwięcej czasu spędzą Państwo w Peru, ponieważ jest to kraj, gdzie nie można zostać mniej niż tydzień, w końcu tyle ma do zaoferowania! W Boliwii zobaczycie jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Ameryce Południowej, mianowicie: Salar de Uyuni. Spędzcie trzy dni na totalnym bezludziu, gdzie będziecie obcować z nieskazitelną naturą tego miejsca. Towarzyszyć Wam będzie uczucie takie jakbyście się przenieśli na inna planetę. Natomiast w Chile poznacie pustynię Atacama ze swoim magicznym miasteczkiem San Pedro de Atacama.

Ta wycieczka nie wymaga sprawności fizycznej. Muszą być Państwo zdrowi, ponieważ będziemy praktycznie cały czas na wysokości (2500-5100). Nie ma tutaj żadnych trekkingów, ale jeśli są Państwo chętni, to oczywiście możemy dodać. Jeśli chcą Państwo zwiedzić jak najwięcej w ciągu trzech tygodni, to ta wycieczka jest właśnie dla Was.

Czym różnią się te dwie wycieczki? Różnią się tylko czasem jaki spędzicie w Peru. Wycieczka 19-dniowa to 2 dni krócej w Peru. Jeśli chcą Państwo mieć inne zmiany w tym programie, też nie ma z tym problemu. My organizujemy wycieczki szyte na miarę, więc ułożymy je według Państwa upodobań.

3. Wycieczka do Peru – 3 Peru – 18 dni

Chciałbyś zobaczyć wszystkie najpiękniejsze miejsca w Peru? Ta wyprawa jest właśnie dla Ciebie. Odwiedzisz trzy najważniejsze regiony w tym kraju. Czeka na Ciebie pustynne wybrzeże, klimatyczne góry oraz niezwykła dżungla. Oprócz wysokiej dżungli (czyli tej, gdzie znajduje się Machu Picchu), odwiedzisz również tą prawdziwą dżunglę, gdzie spotkasz kajmany, papugi Guacamayo, tarantule, kapibary, małpy oraz inne zwierzaki! Cały program jest bardzo komfortowy z hotelami trzy gwiazdkowymi. W dżungli będziemy spać w tak zwanych bungalowach, pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką. Ta wycieczka oferuje Ci dogłębne poznanie Peru. Jest ona idealna dla ludzi, którzy chcą bardzo dobrze poznać wszystkie regiony tego kraju.

4. Wycieczka do Peru i Boliwii (Komfort & Standard)

Te dwie wycieczki są bardzo podobne do siebie. Jedna jest dłuższą, ponieważ jest się około 3 dni dłużej w Boliwii i zwiedza się miasta takie jak Sucre oraz Potosi. Ja bardziej polecam wycieczkę Standard. Jest ona krótsza, ale spędzicie 3 dni na Uyuni, gdzie bardzo dobrze poznacie to miejsca. W wycieczce Komfort jesteście tylko jeden dzień na Uyuni. Peru i Boliwia to kraje z tą samą kulturą andyjską. Ludzie mówią w tym samym języku (quechua), mają te same tradycje i wartości. Warto połączyć Waszą wycieczkę do Peru z Boliwią, ponieważ Boliwia to niesamowity kraj, jeszcze nie tak bardzo oblegany przez turystów jak Peru. Trzeba również zaznaczyć, że ta wycieczka nie jest wycieczką komfortową. Jest ona również dość droższa od innych, ponieważ jest bardzo dużo lokalnych samolotów w programie, które są dość drogie. Logistyka w Boliwii jest bardziej skromna niż ta peruwiańska. Peru to kraj, który jest bardzo zorganizowany pod turystów, natomiast Boliwia jeszcze takim krajem nie jest i podróżowanie po tym kraju, nie należy do najbardziej komfortowych. Jeśli szukasz komfortu w podróży, to wtedy wybierz wycieczkę do samego Peru. A jeśli czujesz się na siłach, komfort nie jest Twoim priorytetem, a bardzo chcesz zwiedzić Boliwię to wtedy wybierz tą opcję 🙂 Dlaczego Boliwia nie należy do wycieczek komfortowych? Wycieczka do Boliwii zawiera trzy dni przemieszczania się jeepem 4×4 po Salar de Uyuni oraz rezerwacie Eduardo Avaroa. Przez 3 dni jest off-road, spanie jest bardzo prostych hostelach, gdzie w drugi dzień nie ma ciepłej wody ani pryszniców. Nie ma również tam ogrzewania (na 4700m), ponieważ są to miejsca na bezludziu. Jest opcja spania w hotelach 4* (są tam tylko dwa takie hotele), ale cena ich jest dość wysoka, więc trzeba się z tym liczyć. Po informację o cenę tych hoteli, proszę się kontaktować ze mną (Alpinką) mailowo.

4. Wycieczki trekkingowe do Peru  (Peru trekking 23 dni+, Peru Trekking 20 dni)

Są to programy skierowane dla osób, które chcą zwiedzić Peru w formie trekkingu. Wszystkie te programy wymagają bardzo dużej sprawności fizycznej. W tych programach są zawarte jedne z najpiękniejszych trekkingów jakie oferuje Peru. Peru Trekking 20 dni to dwa dość ciężkie trekkingi. Jeden do Machu Picchu (słynny trekking Salkantay), a drugi to perełka Peru – trekking Ausangate. Kanion Colca również zwiedza się w formie trekkingu. Jeśli jesteście fanami tego sportu, to jest to idealna opcja dla Was. Poza tym, zwiedzacie Peru poza szlakiem. Zobaczycie najbardziej autentyczne miejsca w tym kraju, których nie da się zobaczyć jeżdżąc autobusem.

Program Peru trekking 23 dni+ oferuje również wspinaczkę na wulkan Chachani. Jest to najłatwiejszy sześcio-tysięcznik do wspięcia się. Wspinaczka na niego zajmuje dwa dni, jest ona robiona w formie trekkingu. Nie są tutaj potrzebne liny ani czekan.