INCA JUNGLE TREK – BEST SELLER

Program wyprawy

Dzień 1: Cusco – Maranura

Wcześnie rano czeka nas około 3-godzinny przejazd z hotelu w Cusco do przełęczy Abra Malaga położonej na wysokości 4316 m n.p.m., gdzie rozpoczniemy nasz inca jungle trek. Jest to najwyższy punkt na naszej trasie, z widokami zapierającymi dech w piersiach. Tam wsiadamy na rowery i zjeżdżamy nimi aż 2000 m. Prawie 60-kilometrowy zjazd zajmie nam około 4–5 godzin z przystankami, podczas których będziemy mogli podziwiać piękne krajobrazy, zmianę pejzaży z gór na dżunglę oraz doświadczymy zmiany temperatury z zimnej na ciepłą. Dojedziemy do małej wioski Maranura. Tam spędzimy noc w hostelu Don Pepe. Jeszcze tego samego dnia czeka nas 2-godzinna wycieczka „Odkryj sekrety pysznej czekolady”, w czasie której dowiemy się, jak wygląda plantacja kakaowców i jak przebiega proces powstawania czekolady. Podobno najlepsza peruwiańska czekolada pochodzi z tego regionu. Przekonamy się o tym podczas degustacji.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 2: Maranura – Llaqtapata

Po śniadaniu pojedziemy samochodem w stronę wodospadu Mandor, gdzie będziemy spacerować około 2 godzin. Następnie ruszymy w stronę wioski Lucmabamba, gdzie czeka na nas 3-godzinne wejście do Llactapaty położonej na wysokości 2800 m n.p.m, skąd rozpościera się niesamowity widok na Machu Picchu. Tam będziemy spali w namiotach.

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 3: Lucmabamba – Llactapata – Aguas Calientes

Po śniadaniu czekają nas około 2 godziny schodzenia do Hidroelectricki położonej na wysokości 1900 m n.p.m. Stamtąd przez 3 godziny będziemy szli, głównie po płaskim terenie, aż do wioski Aguas Calientes na 2000 m n.p.m. Jest to baza wypadowa do Machu Picchu. Obiadokolację zjemy w hotelu, w którym jest zaplanowany nocleg.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad

Zmiana wysokości: +800 m, –900 m

Czas marszu: 8–9 godzin

Dzień 4: Aguas Calientes – Machu Picchu – Cusco

O godzinie 6.00 wsiadamy do autobusu i jedziemy około 30 minut do ruin Machu Picchu – najlepiej zachowanego miasta inkaskiego będącego 1 z 7 cudów świata. Zostało ono zbudowane za czasów panowania ostatniego władcy Inków. Na miejscu czeka nas około 2-godzinne zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem, który opowie nam historię tego tajemniczego miasta położonego w magicznej scenerii. Następnie jedziemy do Cusco, gdzie mamy zaplanowany nocleg.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

od 600$

Cena obejmuje:

– jeden nocleg w hostelu w maranurze
– jeden nocleg w namiocie na kempingu (tam skąd widać machu picchu z oddali)
– jeden nocleg w hostelu w aguas calientes
– transport prywatny
– rowery wraz z kaskiem oraz ochraniczami
– wstęp na machu picchu
– pociąg powrotny z aguas calientes do ollantaytambo + transfer do cusco
– autobus tam i z powrotem do machu picchu z aguas calientes
– przewodnik anglojęzyczny
-jedzenie: pierwszy dzień: obiad, kolacja, drugi dzień: śniadanie, obiad, kolacja 3 dzień: śniadanie, obiad, 4 dzień: śniadanie

Cena nie obejmuje:

  • ubezpieczenie podróżne
  • wydatki własne
  • napiwki

Galeria zdjęć z wyprawy