Kanion Colca 2dni

Program wyprawy

Trekking Kanion Colca 2 dni

Jest to klasyczny trekking, wiodący nas do stóp kanionu Colca. Jest to trekking na poziomie trudności łatwo-średnim. W kanionie jest bardzo ciepło, więc trzeba być przygotowanym na upały, które mogą nam utrudniać marsz. W pierwszy dzień, po 7 godzinnym marszu dochodzimy do Oazy Sangalle, gdzie czeka na nas zimny basen. Poranek drugiego dnia jest dość ciężki, ponieważ bez śniadania trzeba wyjść około 1100m w górę kanionu. Będziemy wtedy podziwiać przepiękny wschód słońca.

Dzień 1: Arequipa – Chivay – Pampa San Miguel – Trekking Oasis Sangalle

Wyruszamy o 4 nad ranem autobusem z Arequipy. Trzy godzinna podróż aż do wioski Chivay, stolicy regionu Colci, gdzie zjemy śniadanie. Następnie kontynuujemy naszą trasę aż do Krzyża Kondorów (Cruz del Condor), gdzie zatrzymamy sie na 40 minut w celu podziwiania kondorów. Po tej przerwie, dojeżdżamy (około 10 minut od Krzyża Kondorów) do miejsca zwanego Pampa San Miguel (3400m), skąd rozpoczynamy nasz trekking po kanionie Colca. Przez około 3 godziny będziemy schodzili w dół kanionu (zmiana wysokości: -900 m n.p.m.), aż do miejscowości San Juan de Chuccho (2500m, gdzie zjemy obiad. Po jedzeniu kontynuujemy nasz marsz w stronę Oazy Sangalle (2300). Ten marsz będzie trwał koło 2 godzin. W oazie będziemy mogli skorzystać z basenu oraz podziwiać piękno kanionu. Kolacja w oazie koło godziny 19. Po kolacji można podziwiać niezwykle gwiazdziste niebo. Noc w bungalowach.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Zmiana wysokości: -1300m, +200m , czas marszu : 5 godzin

Dzień 2 : Sangalle – Cabanaconde – Chivay – Arequipa

Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100m, zaczniemy trekking o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy do szczytu kanionu, przepyszne śniadanie będzie na nas czekało w wiosce zwanej Cabanaconde. Następnie wyruszmy prywatnym transportem w stronę Chivay. Podczas tej podrózy zatrzymamy się w paru miejscach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy, które mają więcej niż 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w ciepłych wodach (Aguas Calientes), a następnie kontynuujemy naszą podróż w kierunku Chivay, gdzie zatrzymamy się na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wyruszymy do Arequipy lecz jeszcze przed dojazdem do naszego celu po drodze zatrzymamy się w najwyższym punkcie na naszej trasie mającym- 4910m- w celu zrobienia godzinnego marszu, który nam pomoże w zaaklimatyzowaniu się.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Zmiana wysokości: + 1100 m , czas marszu : 3 godziny

 

Cena obejmuje :

– transport

– lokalny przewodnik

– noc w bungalowach (pokoje dwu- osobowe, małżeńskie, trzy-cztero osobowe)

– korzystanie z basenu w Oazie Sangalle

– wyżywienie podczas trekkingu (2x śniadanie, 1x obiad, 1x kolacja)- wyżywienie bardz bogate w węglowodany ( omlet, zupa, owoce, avokado, mięsco z alpaki, ryż, spaghetti)

– ciepłe napoje (herbata z liści koki)

Cena nie obejmuje :

– woda mineralna, czekolada, przekąski

– bilet turystyczny (wejściówka na teran kanionu : 70 soles)

– wejście do gorących wód w Chivay (15 soles)

– buffet w Chivay

– sprzęt turystyczny (ciepłe ubrania : czapka, rękawiczki ; krem przeciwsłoneczny)

Polecamy zabrać ze sobą :

Należy zabrać ze sobą wodę, istnieje także możliwość zakupienia napojów we wsiach, które będziemy mijali. Ważne, aby wziąć ze sobą: krem do opalania, kapelusz, okulary, solidne obuwie, ciepłą odzież, szorty /długie spodnie, latarkę, baterie, aparat, mały plecak, pieniądze

Ważne : Na ten trekking radzimy zabrać ze sobą mały, dobrze załadowany plecak. Nie ma potrzeby zabierać ze soba śpiwora, ponieważ pokoje( bungalow) są wyposażone w koce. Proszę nie zapomieć zabrać ze sobą jakichś słodkich przękąsek (batony energetyczne etc.) w celu utrzymania energii.

 

od 220$

Galeria zdjęć z wyprawy

  • kondory-nad-kanionem-colca-wycieczki-do-peru
  • kondory-w-kanionie-colca-wycieczki-do-peru
  • kanion-colca-wycieczka-peru
  • kanion-colca-wycieczka-3Peru
  • kanion-colca-wycieczka-2
  • kanion-colca-kondor-3Peru-2
  • kanion-colca-peru-wycieczka