Kanion Colca + Mismi 3 dni

Program wyprawy

Trekking KANION COLCA + WULKAN MISMI

Dzień 1: Arequipa – Kanion Colca – Pampa San Miguel – San Juan de Chuccho – Oasis Sangalle

Dzisiaj opuścimy Arequipe bardzo wcześnie rano (około czwartej nad ranem) oraz będziemy kontynuować naszą wycieczkę w kierunku Kanionu Colca. Około godziny 9 dojedziemy do Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na kanion. Również będziemy podziwiać Kondory, które występują najczęsciej w tej części kanionu. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż wzdłuż kanionu Colca, aż do punktu Pampa San Miguel (3400m), skąd zaczniemy schodzić w dół kanionu. Będziemy iść około pięciu godzin przez cały dzień z przerwą na obiad koło południa w wiosce San Juan de Chuccho (2500m). Po zakończonym trekkingu będziemy mieli zasłużony odpoczynek wraz z kolacją w Oazie Sangalle (2300m), gdzie również bedzie na nas czekał basen wraz z barem na odświeżenie. Nocleg w bungalowach.

Czas marszu: 5 godzin

Zmiana wysokości: – 1300m, +200m

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 2: Trekking z Oazy Sangalle do Cabanaconde – Chivay

Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100m, zaczniemy trekking o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy do szczytu kanionu, przepyszne śniadanie będzie na nas czekało w wiosce zwanej Cabanaconde. Następnie wyruszmy prywatnym transportem w stronę Chivay. Podczas tej podrózy zatrzymamy się w paru miejscach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy, które mają więcej niż 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w ciepłych wodach (Aguas Calientes), a następnie kontynuujemy naszą podróż w kierunku Chivay, gdzie zatrzymamy się na obiad w formie bufetu. Popołudnie mamy wolne na odpoczynek przed jutrzejszą wspinaczką. Nocleg w Chivay.

Czas marszu: 3 godziny

Zmiana wysokości: +1100m

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 3: Chivay – Wspinaczka na Wulkan Mismi (5597m)- Zródło Amazonki

Bardzo wcześnie rano wyruszamy z Chivay naszym jeepem mijając wioskę Tuti. Następnie zaczynamy nasz marsz aż do stóp wulkanu Mismi (5100m), skąd zaczniemy wspinaczkę na szczyt. Ścieżka prowadząca na szczyt ma niezwykłe widoki, które będziemy mieli możliwość podziwiać. Po trzechgodzinach wspinaczki docieramy do szczytu i zaczynamy nasze zejście, aż do laguny McIntyre- zródło najdłuższej rzeki na świecie- Amazonki. Zostaje nam tylko 2 godziny do dojścia do naszego jeep’a, który nas zawiezie do Arequipy. Przybycie do Arequipy w godzinanch pożnego popołudnia.

Czas marszu: 6 godzin

Zmiana wysokości: +500 m, – 500m

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad

Cena obejmuje :

– transport 4×4

– sprzęt do gotowania

– nocleg w bungalowach

– wyżywienie kompletne podczas trekingu Colca oraz wspinaczki

– lokalny przewodnik

– sprzęt techniczny (raki, czekany, jeśli potrzebne, plecak, śpiwór etc.)

Cena nie obejmuje :

– woda mineralna (około 4 litrów), czekolada, przekąski

– lampa frontalna oraz kijki do trekingów

Co trzeba zabrać ze sobą:

Ważne, aby wziąć ze sobą:

krem do opalania, kapelusz, okulary, solidne obuwie, bardzo ciepłą odzież, szorty /długie spodnie, latarkę, baterie, aparat, mały plecak, pieniądze, dokumenty, rękawiczki czapka

od 450$

Galeria zdjęć z wyprawy