SZLAK INKOW 4 DNI

Program wyprawy

Trekking Szlak Inków – droga do MACHU PICCHU

Dzień 1: Cusco – Piscacucho – Huallabamba

Wyruszamy z naszego hotelu koło godziny 7 rano w kierunku Świętej Doliny Inków. Dojeżdżamy do wioski Ollantaytambo, gdzie zatrzymujemy się poł godziny na śniadanie oraz możemy podziwiać impresjonujące ruiny Inków. Następnie wyruszamy w kierunku Piscachuco (2600m), gdzie zaczynamy nasz trekking. Po dwóch godzinachmarszy zatrzymamy się na chwilę w kompleksie archeologicznym zwanym Llactapata- jest to zaginione miasto w pośrodku peruwiańskiej dżungli. Następnie kontynuujemy nasz marsz w stronę doliny Cuscichaca, Llactapata oraz Huayllabamba (3100m), gdzie zatrzymamy się na nocleg.

Czas marszu: 6 godzin

Zmiana wysokości: +500m

Dzień 2: Huallabamba – Przełęcz Warmiwanusca – Pacaymayo

Po naszym śniadaniu zaczyna się najcięższa część naszego trekkingu. Wspinamy się około 3-4 godzin aż do przełęczy Warmiwañusca, która jest położona na wysokości 4215m n.p.m. Z przełęczy możemy podziwiać niesamowitą panoramę. Następnie schodzimy około 2 godzin aż do doliny Pacaymayo (3600m), gdzie spędziemy noc.

Czas marszu : 6 godzin

Zmiana wysokości : +1100m, – 600m

Dzień 3 : Pacaymayo – Runcuracay – Sayacmarca – Phuyupatamarca – Wiñay Wayna

Po godzinie marszu docieramy do kompleksu archeologicznego Runcuracay, odkrytego w 1915 roku przez amerykańskiego podróżnika Hirama Binghan. Następnie kontynuujemy nasz marsz wspinając sie aż do przełęczy położonej na 3950 m n.p.m, skąd możemy podziwiać dolinę Pacaymayo oraz ośnieżone szczyty gór Pumasillo (6000m) oraz Veronica (5700m). Schodzimy z przełęczy i docieramy do kolejnego kompleksu archeologicznego Sayacmarca (3540m). Pół godziny pózniej ruszamy w kierunku Chaquicocha, gdzie zjemy obiad. Po krótkim odpoczynku, wyruszamy w kierunku kolejnych ruin zwanych Phuyu Patamarca (3650m), skąd możemy podziwiać niezwykłą górę Machu Picchu. Następnie schodzimy 1000m i docieramy do naszego obozu w Wiñayhuayna (2700m), gdzie zatrzymamy się na nocleg.

Czas marszu : 8 godzin

Zmiana wysokości : +500m, -1300m

Dzień 4 : Wiñay Wayna – Machu Picchu – Cusco

Budzimy się bardzo wcześnie rano, żeby być jednymi z pierwszych turystów, którzy dotrą do bram Machu Picchu. Jest to jeden z pierwszych punktów widokowych, z którego możemy obserwować zaginione miasto Machu Picchu wraz ze wschodem słońca. Następnie schodzimy, żeby dojść do głownego punktu Machu Picchu. Wizyta tego kompleksu archeologicznego odbędzie się z oficjalnym przewodnikiem i będzie trwała około 2 godzin. Potem mają Pańtwo czas wolny na odkrywanie tego niezwykłego miejsca. Powrotny bus do wioski Aguas Calientes, skąd wezmiemy pociąg w kierunku Cusco.

Cena obejmuje :

– transport z Cusco do Huallabamba

– transport z Cusco

– bilet pociągowy powrotny z Aguas Calientes do Ollantaytambo, a pozniej bus do Cusco

– lokalny przewodnik

– wyżywienie podczas całego trekkingu (codziennie : śniadanie, obiad, kolacja)

– bilet wstępu do Machu Picchu oraz na Szlak Inków

– ciepłe napoje (herbata z liści koki)

– porterzy do niesienia naszego bagażu

– zakwaterowanie podczas całego trekkingu

Cena nie obejmuje :

– woda mineralna, czekolada, przekąski

– wejście do gorących wód w niektórych wioskach (5 soles)

– sprzęt turystyczny (ciepłe ubrania : czapka, rękawiczki ; krem przeciwsłoneczny)

– pierwszego oraz ostatniego śniadania

– śpiwór

Co trzeba zabrać ze sobą ?

Należy zabrać ze sobą wodę (minimum 8l),śpiwór (obowiązkowo) krem do opalania, kapelusz, okulary, solidne obuwie do trekingów, bardzo ciepłą odzież, szorty /długie spodnie, latarkę, baterie, aparat, plecak, pieniądze, dokumenty, rękawiczki ,czapkę, kurtkę przeciwdeszczową

 

od 1100$

Galeria zdjęć z wyprawy

  • wycieczka-do-pery-machu-picchu-5
  • wycieczka-do-pery-machu-picchu-3
  • szlak-inków-trekking-peru
  • machu-picchu-wycieczka-3peru
  • machu-picchu-trekking-peru
  • machu-picchu-trekking-3PERU
  • machu-picchu-szlak-inków-trekking
  • machu-picchu-lama-trekking-peru
  • machu-picchu-mountain-3PERU
  • machu-picchu-peru-trekking