Llachon- Titicaca 2dni

Program wyprawy

Trekking po półwyspie Llachon to jeden z takich trekkingów, gdzie poznaje się codzienne życie mieszkańców wiosek położonych wokół jeziora Titicaca. W ciągu dwóch dni zobaczymy lokalnych mieszkańców zajmujących się swoimi zwierzętami, wiodących spokojne życie. Trekking ten jest totalnie nieturystyczny, przeznaczony dla osób lubiących maszerować i poznawać nowe kultury.

Dzień 1: Puno – Llachon

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Capachica (1,15 godz. od Puno), gdzie zaczynamy nasz trekking. Będziemy maszerować około 4 godzin do wyspy Llachon przemierzając niesamowite pejzaże. Będziemy mogli wypocząć na plaży , zamoczyć nogi w zimnym jeziorze Titicaca i czekać na nasz posiłek. Po obiedzie pomaszerujemy na szczyt wyspy (około 4100m), w celu podziwianiu przepięknej panoramy rozpościerającej się na całe jezioro Titicaca. Spanie u mieszkańców wyspy.

Czas marszu: 6 godzin

Zmiana wysokości: +400, – 400

Dzień 2: Llachon – Capachica – Puno/Juliaca

Dzisiejszy dzień przeznaczony na różne aktywności. Można wybrać kajak, żaglówkę czy pływające wyspy Uros Titino oraz Taquile, bardzo sławne ze swoich technik szycia. Powrót do Capachica, skąd bierzemy lokalny autobus do Puno.

Cena obejmuje:

  • Transport publiczny
  • Zakwaterowanie u mieszkańców półwyspu Llachon
  • Wyżywienie (obiad, kolacja, śniadanie)

Cena nie obejmuje:

  • Przekąski, woda etc.
  • Wycieczka do wysp Uros & Taquile
  • Wycieczka żaglówką/ kajakiem po jeziorze

od 300$

Galeria zdjęć z wyprawy