Choquequirao +Machu Picchu 9dni

Program wyprawy

Choquequirao z Machu Picchu 9 dni

To trekking dla podróżników chcących przeżyć niesamowitą przygodę. W ciągu ośmiu dni dojdą Państwo do Machu Picchu, przemierzając przez niezwykłe pejzaże oraz andyjskie tradycyjne wioski. Z pełną satysfakcją dojdą Państwo do wyczekanego momentu jakim jest Machu Picchu. Choquequirao jest to trekking jeszcze nieznany turystom, nie zobaczycie tutaj masy turystów tak jak na trekkingu Salkantay. Dodatkowo, Choquequirao to także ruiny inkaskie, które są miejscem bardzo magicznym. Dla niektórych jest to miejsca o wiele bardziej niezwykłe niż ruiny Machu Picchu. W tym trekkingu zobaczycie i ruiny Choquequirao jak i Machu Picchu.

Dzień 1: Cusco – Cachora – Chiquiska

Wyjazd z Cusco o godzinie 7 rano prywatnym autobusem. Po czterech godzinach jazdy dojeżdżamy do miasteczka San Pedro de Cachora. Po śniadaniu maszerujemy przez 2 godziny, aż do punktu widokowego Capuliyoc (2915m), skąd będziemy mieli magiczną panoramę na kanion Apurimac oraz kordylierę Vilcabamca.

Czas marszu: około 6 godzin

Kemping: Chiquiska 1950m

Dzień 2: Chiquiska – Choquekiraw

Wcześnie rano po śniadaniu schodzimy około godziny, aż do rzeki Apurimac (1550m). Od tego miejsca czeka na nas wchodzenie pod górę, trwające około 4 godzin. Będziemy omijać wioski takie jak Santa Rosa, Marampata – gdzie zjemy nasz obiad. Popołudniu maszerujemy około 2 godzin do kompleksu archeologicznego, skąd będziemy podziwiali zachód słońca oraz może nam się uda zobaczyć kondory!.

Czas marszu: 7 godzin

Kemping: Choquekiraw 3100m (13km)

Dzień 3: Choquekiraw- Pinchayunuyon (2850m)

Rankiem będziemy mieli możliwość zwiedzenia kompleksu archeologicznego. Popołudniu podchodzimy w górę i następnie schodzimy aż do kolejnego zabytku zwanego PINCHAYUNUYOC. Dzisiejszy dzień należu do dni relaksujących.

Czas marszu: 4 godziny

Kemping: Pinchayunuyoc 2850m

Dzień 4: Pinchayunuyoc – Maizal

Maszerujemy dwie godziny, aż do doliny rzecznej zwanej Rio Blanco (1990m), gdzie odpoczniemy. Następnie ostre podejście, aż do naszego obozowiska. Z tego miejsca będziemy podziwiać majestatyczny lodowiec Victoria.

Czas marszu: 6 godzin

Kemping: Maizal (3200)

Dzień 5: Maizal – Yanama

Zaczynamy maszerować o 7 rano. Przechodzimy przez Las Chmur, gdzie możemy zobaczyć różnorodność andyjskiej flory. Następnie zwiedzamy antyczne kopalnie. Kontynuujemy nasz trekking sławną Królewską Drogą Inków, gdzie do tej pory można zobaczyć pozostałości królestwa Inków. Kolejne wyzwanie to przejście przez przełęcz Victorii (4200m), gdzie zjemy nasz obiad oraz będziemy obserwować kondory oraz kordylierę Vilcabamba. Popołudniu maszerujemy w dół przez 2 godziny, gdzie znajdziemy andyjską społeczność Yanama. Wieczorem czeka na nas niespodzianka- spróbujemy PACHAMANKI! Jest to tradycyjny sposób przyrządzania jedzenia (zazwyczaj różnego rodzaju mięs).

Czas marszu 7 godzin

Kemping: Yanama (3650)

Dzień 6: Yanama – Totora

Dzisiaj będziemy mieli szansę obserwować dużą ilość ośnieżonych szczytów górskich, dlatego też jest zalecane wczesne wstawanie 🙂 Maszerujemy pod górę, w stronę drugiej przełęczy zwanej Yanama (4800m). Następnie schodzimy około 3 godzin, aż do lokalnej społeczności Totora.

Czas marszu: 7 godzin

Kemping: Totora (3610m)

Dzień 7: Totora – Ciepłe Wody – La Playa

Dzisiaj będziemy podziwiać zmianę klimatu, ponieważ będziemy obserwować niezwykle bujną roślinność, typową dla tego klimatu. Będziemy również podziwiać niesamowicie duże motyle, kolorowe ptaki, orchidee etc…Mamy również możliwość skorzystania z naturalnych ciepłych zródeł!

Dzień 8: La Playa – Llactapata – Hidroelectrica- Aguas Calientes

Dzisiaj kierujemy się w stronę kompleksu archeologicznego Llactapata. Z tego miejsca maszerujemy około 5 godzin, aż do miejsca zwanego Hidroelectrica, gdzie zjemy obiad oraz skąd bierzemy pociąg w stronę Aguas Calientes – wioski Machu Picchu. Wieczorem możemy skorzystać z ciepłych zródeł.

Czas marszu: 5 godzin

Hostel w Aguas Calientes.

Dzień 9: Machu Picchu – Ollantaytambo – Cusco

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwany z dni podczas Państwa podróży. Najpierw udamy się pociągiem w kierunku Aguas Calientes, które jest położone u stóp Machu Picchu. Następnie autobus zabierze nas aż do bram Zaginionego Miasta Inków. Będziemy mieli okazję zwiedzać jeden z cudów świata przez około trzy godziny wraz z naszym przewodnikiem, który będzie nam przybliżał historię tego tajemniczego miasta pośród magicznej scenerii. Popołudniowy pociąg do Ollantaytambo. Transfer z Ollantaytambo do Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Cena obejmuje :

– Cały transport

– Pociąg z Aguas Calientes do Ollantaytambo oraz z Hidroelectrica do Aguas Calientes

– Lokalny przewodnik (w języku angielskim)

– Spanie w namiotach podczas trekkingu

– Hostel w Aguas Calientes

– Wyżywienie podczas całego trekkingu (codziennie : śniadanie, obiad, kolacja)

– ciepłe napoje (herbata z liści koki)

– Bilet do Machu Picchu

– Namioty oraz materace

Cena nie obejmuje :

– woda mineralna, czekolada, przekąski

– wejście do gorących wód w niektórych wioskach (5 soles)

– sprzęt turystyczny (ciepłe ubrania : czapka, rękawiczki ; krem przeciwsłoneczny)

– śpiwór

Co trzeba zabrać ze sobą ?

Należy zabrać ze sobą wodę (minimum 8l),śpiwór (obowiązkowo) krem do opalania, kapelusz, okulary, solidne obuwie do trekingów, bardzo ciepłą odzież, szorty /długie spodnie, latarkę, baterie, aparat, plecak, pieniądze, dokumenty, kurtkę przeciwdeszczową

Trudność trekingu : umiarkowany

 

 

od 1400$

Galeria zdjęć z wyprawy