Wulkan Hualca Hualca 5 dni

Program wyprawy

Wspinaczka na Hualca Hualca (6025m) – 5 dni

Dzień 1 : Arequipa – Cabanaconde
Wyruszamy koło 4 rano autobusem turystycznym w kierunki Kanionu Colca. Po drodze zatrzymamy się w wiosce Chivay, w której zjemy śniadanie, a następnie kontynuujemy w stronę Krzyża Kondorów (Cruz del Condor), gdzie będziemy mieli szansę podziwiać niezwykłe lot kondorów. Koło godziny 10 rano dojeżdżamy do wsi Cabanaconde, gdzie zatrzymamy się na nocleg. Całe popołudnie mamy do naszej dyspozycji. Można spacerować, podziwiać niesamowitą panoramę na Kanion, obserwować rdzennych mieszkańców tej wioski oraz oczywiście zaaklimatyzować się na tej wysokości (3300m).
Czas transportu : 5 godzin

————————
Dzień 2 : Początek trekkingu
Zaczynamy dzisiaj od marszu, podczas którego będziemy obserwować niezwykłe Inkasie oraz pre-inkaskie tarasy. Dzisiaj zaczynamy nasz trekking od wysokości 3280 m n.p.m. oraz wespniemy się aż na 4600 m. Będziemy przechodzić u stóp tzw. piramidy Hualca Hualca, skąd będziemy mieli niesamowite widoki na wulkan Swprigina (5400m) oraz na Kanion Colca. Po południu dotrzemy do naszego obozu, która mieści sie w przepięknej dolinie, otoczony wodospadami, ciepłymi żródłami oraz rzekami. Czas na obiad oraz odpoczynek.
Czas marszu :6 godzin
Zmiana wysokości : +1320m

————————
Dzień 3 : Ciąg dalszy marszu
Dzisiaj wespniemy się na przelęcz, która jest położona na 5000m. Będziemy mieli niezwykłe widoki z tego punktu. Następnie schodzimy z drugiej strony wulkanu Hualca Hualca. Mamy jeszcze do przejścia około 5- 6 godzin zanim dojdziemy do naszego obozu. W zależności od naszego tempa będzimy spali albo w pierwszym obozie (4600m) albo w drugim, położonym na 5000m.
Czas marszu : 8 godzin
Zmiana wysokości : +800m, -400m

———————–
Dzień 4 : Wspinaczka na szczyt
Dzisiejszy dzień jest poświęcony na wspinaczkę na szczyt wulkanu. Od wysokości 5800m konieczne jest użycie raków oraz czekanów. Ze szytu wulkanu rozpościera się przepiękna panorama, którą będziemy mieli możliwość podziwiać. Zejście jest dość przyjemne. Można się ślizgać czy skakać po piaskowo- kamienistych zboczach wulkanu. W końcówce dnia docieramy do naszego obozu.
Czas marszu : 8 godzin
Zmiana wysokości : +1000m, -1000m

———————–
Dzień 5 : Końcowe zejście
Dzisiaj mamy do zejścia około 4 godzin, aż do malowniczej wioski Pincchollo (3600m). Z wioski bierzemy autobus turystyczny (około południa) do Arequipy. Po drodze bedziemy mieli kilka przystanków : aby skorzystać z ciepłych wód (opcjonalnie) ; w Chivay, aby zjeść obiad oraz zatrzymamy sie w punkcie widokowym położnym na 4910m (najwyższy punkt na naszej drodze). Dojeżdżamy do Arequipy. Państwo odpoczywają mając w głowie obrazek z trekkingu, podczas którego wespięli się Państwo na 6000m n.p.m. !
Czas marszu : 4 godziny
Zmiana wysokości : -1400m

———————–
Cena obejmuje :
– transport
– lokalny przewodnik
– 4 noce w namiotach
– wyżywienie podczas całego trekkingu (codziennie : śniadanie, obiad, kolacja)
– ciepłe napoje (herbata z liści koki)
– mule do niesienia naszego całego bagażu (także naszych plecaków) wraz z naszymi śpiworami
– sprzęt techniczny (raki, czekany, śpiwór, lina)

Cena nie obejmuje :
– woda mineralna, czekolada, przekąski
– wejście do gorących wód w niektórych wioskach (5 soles)
– sprzęt turystyczny (ciepłe ubrania : czapka, rękawiczki ; krem przeciwsłoneczny)

Co trzeba zabrać ze sobą ?
Należy zabrać ze sobą wodę (minimum 8l), krem do opalania, kapelusz, okulary, solidne obuwie do trekkingów, bardzo ciepłą odzież, szorty /długie spodnie, latarkę, baterie, aparat, plecak, pieniądze, dokumenty, kurtkę przeciwdeszczową

od 450$

Galeria zdjęć z wyprawy