Wulkan Pichu Pichu 2 dni

Program wyprawy

Wspinaczka na wulkan Pichu Pichu (5664m) – 2 dni

Dzień 1 : Arequipa – Laguna de Salinas
Wyruszamy z Arequipy o 8 rano naszym jeepem 4×4. Po 3 godzinach dojeżdżamy do Laguny Salinas, położonej na 4300m n.p.m. , która jest naturalnym zamieszkaniem dla różowych flamingów. Również mamy okazję obserwować lamy, alpaki oraz wikunie. W niektóre pory roku Laguna de Salinas zamienia się w solnisko. Panorama z tego miejsca jest niesamowita, możemy obserwować wulkany takie jak Misti (5825m), Pichu Pichu (5664m) czy Ubinas (5672m), który jest wciąż aktywny. Rozkładamy nasz obóz na wysokości 4400m n.p.m, bardzo blisko wód termalnych, skąd bedziemy mieli niezwykły widok na zachód słońca!

—————————-
Dzień 2 : Pichu Pichu – Arequipa
Po śniadaniu wyruszamy w kierunku base camp’u wulkanu Pichu Pichu, który znajduje się na wysokości 4700m, skąd zaczynamy naszą wspinaczkę na szczyt. Wejście na szczyt oraz zejście zajmie nam około 7-8 godzin. Panorama ze szczytu wulkanu jest zaskakująca. Będziemy mieć niezwykłe widoki i na Arequipę oraz jej wulkany (Misti i Chachani). Również będzziemy moglli zobaczyć całą Lagunę Salinas oraz wulkan Ubinas. Zejscie ze szczytu jest dosyć przyjemne, można ślizgać sie po zboczach wulkanu. Powrót do Arequipy wczesnym popołudniem. W Arequipie będziemy koło godziny 17.

—————————-
Cena obejmuje :
– transport
– lokalny przewodnik
– śniadanie, obiad, kolacja w base camp
– sprzęt techniczny (raki jeśli potrzebne, plecak, śpiwór etc.)

Cena nie obejmuje :
– woda mineralna (około 4 litrów), czekolada, przekąski
– lampa frontalna oraz kijki do trekingów

Co trzeba zabrać ze sobą:
Ważne, aby wziąć ze sobą: krem do opalania, kapelusz, okulary, solidne obuwie, bardzo ciepłą odzież, szorty /długie spodnie, latarkę, baterie, aparat, mały plecak, pieniądze, dokumenty

od 250$

Galeria zdjęć z wyprawy

  • chachani-wspinaczka-peru-trekking-1
  • misti-wspinaczka-4
  • wulkan-misti-wspinaczka-peru
  • wulkan-misti-peru-wspinaczka