PERU BOLIWIA TREK 23 DNI

Program wyprawy

Wycieczka Peru – Boliwia Trekking – 23 dni

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do Naszego hotelu. W zależności od godziny przylotu, będziemy mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej częśći Limy, która mieści się zaraz obok wybrzeża Pacyfiku. Również spróbujemy niektórych typowych, peruwiańskich dań w wybranych restauracjach.

Dzień 2: Lima- Arequipa

Po śniadaniu zwiedzimy historyczne centrum Limy. Po południu wezmiemy samolot w kierunku Arequipy, tak zwanego ‘białego miasta’.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 3: Arequipa – Kanion Colca –Oasis Sangalle

Dzisiaj opuścimy Arequipe bardzo wcześnie rano (około czwartej nad ranem) oraz będziemy kontynuować naszą wycieczkę w kierunku Kanionu Colca. Około godziny 9 dojedziemy do Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na kanion. Również będziemy podziwiać Kondory, które występują najczęsciej w tej części kanionu. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż wzdłuż kanionu Colca, aż do punktu Pampa San Miguel skąd zaczniemy schodzić w dół kanionu. Będziemy iść około pięciu godzin przez cały dzień z przerwą na obiad koło południa. Po zakończonym trekkingu będziemy mieli zasłużony odpoczynek wraz z kolacją w Oazie Sangalle, gdzie również bedzie na nas czekał basen wraz z barem na odświeżenie.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 4: Trekking z Oazy Sangalle do Cabanaconde – Chivay – Arequipa

Dzisiaj będziemy musieli wspiąć się 1100m, zaczniemy trekking o godzinie 5 rano, aby uniknąć porannych upałów. Gdy już dotrzemy do szczytu kanionu, przepyszne śniadanie będzie na nas czekało w wiosce zwanej Cabanaconde. Następnie wyruszmy prywatnym transportem w stronę Chivay. Podczas tej podrózy zatrzymamy się w paru miejscach widokowych, aby podziwiać niezwykłe pre-inkaskie tarasy, które mają więcej niż 1500 lat. Będziemy mieli również możliwość zrelaksowania się w ciepłych wodach (Aguas Calientes), a następnie kontynuujemy naszą podróż w kierunku Chivay, gdzie zatrzymamy się na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wyruszymy do Arequipy lecz jeszcze przed dojazdem do naszego celu po drodze zatrzymamy się w najwyższym punkcie na naszej trasie mającym- 4910m- w celu zrobienia godzinnego marszu, który nam pomoże w zaaklimatyzowaniu się.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 5: Arequipa City Tour – Wspinaczka na wulkan Chachani (6075m)

Śniadanie w hotelu. Dzień poświęcony na zwiedzanie miasta. Arequipa jest etapem podróży bardzo przyjemnym oraz relaksującym dla turystów. Położona na wysokości 2325 m n.p.m. jest także etapem, podczas którego mamy możliwość zaaklimatyzowania się przed podróżą w wyższe partie Peru. Arequipa jest również drugim największy miastem w Peru, zaraz obok Limy. Z Arequipy mamy możliwość podziwiać trzech wulkanów : El Misti, Chachani oraz Pichu Pichu ( 5825m, 6075m oraz 5664m odpowiednio). Widok na te trzy wulkany jest, po prostu, niezwykły.

Arequipa została założona w 1540r., jest to miasto kolonialne, którego głowne budynki są zbudowane z białej skały pochodzenia wulkanicznego. Dzisiaj będziemy zwiedzać między innymi : Katedrę, Klasztor Św. Katarzyny, kościół de la Compania oraz krużganki, Casona Tristan del Pozo, Plaza San Francisco, główny plac oraz typowy targ San Camilo. Następnie, o północy nasz transport prywatny zabierze nas do stóp wulkanu Chachani (4900m) oraz z tego miejsca zaczniemy jednodniową wspinaczkę na szczyt tego wulkanu.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 6: Wspinaczka Wulkan Chachani (6075m)

Dotrzemy koło 1.30 nad ranem do miejsca skąd zaczniemy wspinaczkę (4900m). Mamy do przejścia około +200m, aby dojść do basecamp (5100m), gdzie zjemy nasze śniadanie oraz zaczniemy wspinaczkę na szczyt (+1000m). Wspinaczka na szczyt Chachani absolutnie nie jest techniczna i nie wymaga profesjonalnego sprzętu wspinaczkowego, ponieważ jego wschodnia strona (ta, z której bedziemy się wspinać) praktycznie nigdy nie jest ośnieżona. Co sprawia, że Chachani jest najłatwiejszą górą w Peru do wspięcia mającą 6000m. Powinniśmy dojść do szczytu koło godziny 7 rano (po około 5 godzinnej wspinaczce). Powrót do Arequipy.

Wyżywienie: Śniadanie

Dzień 7: Arequipa– Cusco

Po śniadaniu bierzemy samolot do Cusco. Poranek wolny dla Państwa dyspozycji w celu zaaklimatyzowania się. Następnie razem będziemy poznawać Cusco, gdzie zwiedzimy między innymi: główny plac, katedrę oraz świątynię Słońca. Będziemy kontynuować nasz tour wyjeżdżając z miasta w kierunku sanktuariów Inków- Kenko, Tambomachay, Puca Pucara oraz imponującej fortecy Sacsayhuman wybudowanej w strategicznym miejscu na wzgórzu z widokiem na Cusco. Po zwiedaniu miasta wrócimy do hotelu oraz mają Państwo wieczór wolny.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 8: Cusco – Święta Dolina Inków – Ollantaytambo – Aguas Calientes

Rankiem zaczniemy zwiedzanie imperialnego miasta cywilizacji Inków,a następnie wyruszym w kierunku Świętej Doliny, aby podziwiać stanowiska archeologiczne takie jak wieś Pisac. Po południu dojedziemy do Ollantaytambo, bardzo czarującego kompleksu inkaskiego, który pełnił funkcje administracyjne, rolnicze oraz religijne. Następnie bierzemy pociąg, który nas zawiezie do miejscowości Aguas Calientes, która jest położona u stóp Machu Picchu. Nocleg w Aguas Calientes.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 9: Aguas Calientes – Machu Picchu – Aguas Calientes – Cusco

Bardzo wcześnie rano (koło 5 godziny) wespniemy się na szczyt schodów (1800 stopni), które nas zaprowadzą aż do bram Machu Picchu. Będziemy mieli okazję zwiedzać jeden z cudów Świata przez około trzy godziny wraz z naszym przewodnikiem, który przybliży nam historię tego tajemicznego miasta pośród magicznej scenerii. Popołudniem wracamy do Cusco. Nocleg w Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 10 : Trekking Ausangate 4- dniowy ; Cusco – Tinqui – Upis

Wcześnie rano opuszczamy Cusco. Po dojechaniu do Tinqui (3850m), poznamy naszeych porterów, kucharzy wraz z ich mulami oraz będziemy przygotowywać nasze rzeczy potrzebne do trekkingu. Zaczynamy nasz pierwszy dzień marszu, w trakcie którego dotrzemy aż do wioski Upis (4400m). Wieczorem możemy skorzystać oraz zrelaksować się w naturalnych ciepłych zródłach Upis. Czas transportu: 3 godziny. Czas marszu: 4 godziny. Zmiana wysokości:+550m.

Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 11: Upis – Col d’Arapa – Col Extrême Ausangate – Col Palomani – Jampa

Rozpoczynamy nasz marsz ze wspaniałym widokiem na górę Ausangate. Mijamy przełęcz Arapa (4730m), a następnie schodzimy w stronę miejsca, gdzie będziemy mieli niesamowitą panoramę na kilka turkusowych lagun.Po chwili odpoczynku, wespniemy się aż do przełęczy zwanej Extreme Ausangate (4850m), skąd pomaszerujemy w stronę laguny Ausangate gdzie zjemy obiad. Po południu mamy do zmierzenia się z najwyższym punktem naszego trekkingu- przełęczy zwanej Palomami (5200m) skąd rozpościera się niecodzienny widok na lodowce oraz na najwyższą góre Ausangate zwaną w języku keczua Apu. Schodzimy w stronę doliny Pampa Finaya gdzie mieści się malutka wioska Jampa (4700m)- miejsce naszego obozu. Czas marszu: 8 godzin. Zmiana wysokości: +1200m, -900m

Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 12 : Jampa – Col de Campa – Pacchanta

Dzisiejsze wyzwanie to przełęcz Campa (5100m), gdzie dojedziemy po 3-4 godzinach marszu. Miniemy kilka zdumiewających lagun przed dotarciem do naszego punktu docelowego Pacchanta (4350m), gdzie rozbijemy nasz obóz oraz mamy czas na odpoczynek i relaks w gorących zródłach. Czas marszu : 8 godzin. Zmiana wysokości : +400m, -750m

Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 13 : Pacchanta – Tinqui – Cusco – Lima

Po śniadaniu kontynuujemy nasz trekking w stronę wioski Tinqui (3900m), do której dotrzemy po 3 godzinach. Koniec naszego trekkingu. Powrót do Cusco naszym samochodem. Wieczorny lot do Limy. Czas marszu : 3 godziny. Czas transportu : 3 godziny. Zmiana wysokości : -450m.

Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 14 : Cusco -Puno

Dzień poświęcony na transfer autobusem turystycznym w kierunku Puno. Podczas tej podróży zatrzymamy się w kilku miejscach takich jak Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. Następnie zatrzymamy się w la Raya (4335m); najwyższym z przystanków podczas naszej podróży. Kolejne z przystanków to miasto Andahuaylillas gdzie zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską.

Wyżywienie: śniadanie oraz lunch

Dzień 15 : Puno – Copacabana – Isla del Sol

Wcześnie rano wyruszamy autobusem (3 godzinna podróż) w kierunku miasteczka Copacabany w Boliwii. Podczas 2 -3 godzin zwiedzamy to niezwykłe miasteczko, które jest zarazem turystyczne jak i tradycyjne. Również możemy spróbować lokalnego przysmaku- pstrąga- którego znajdziemy praktycznie wszędzie, a najlepiej to zdegustować go na lokalnym targu. Następnie o godzinie 13.30 (czasu boliwiańskiego) wypływamy łodzią w kierunku Wyspy Słońca (Isla del Sol), która mieści się mniej więcej 1,5 godziny od Copacabany. Dopływamy do naszego celu, skąd mamy zdumiewające widoki na jezioro oraz na pasmo gór Korylier Królewskich. Krótki spacer do punktu widokowego skąd możemy podziwiać zachód słońca oraz kosztować przepysznego jedzenia. Noc w hotelu na wyspie.

Wyżywienie w cenie : śniadanie

Dzień 16 : Isla del Sol – Copacabana – La Paz

Rano wyruszamy łodzią w kierunku Copacabany, gdzie zjemy obiad oraz koło południa wezmiemy autobus do La Paz. Droga przez którą pojedziemy jest niezwykle zaskakujaca. Przez 4 godziny naszej podróży będziemy podziwiać z jednej strony jezioro Titicaca a z drugiej pasmo górskie Kordylier Króleskich. Dojeżdżamy do La Paz póznym popołudniem.Transfer do hotelu. Wieczór wolny.

Wyżywienie w cenie : śniadanie

Dzień 17 :La Paz – zwiedzanie miasta – Dolina Księżyca- Uyuni

Dzisiejszy dzień zaczynamy wizytą stolicy administracyjnej Boliwii- La Paz.Będziemy podziwiać bogactwo kulturowe, historyczne, archeologiczne jak i geograficzne tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy między innymi Place Murillo, Katedrę, Kościół św. Franciszka, a następnie wespniemy się do punktu widokowego zwanego Killi Killi, z którego rozpościera się przecudowna panorama na miasto oraz pasma gór, które otaczają La Paz. Po wizycie miasta kontynuujemy nasze zwiedzanie w stronę Doliny Księżyca mijając różne dzielnice miasta. Wieczorem bierzemy nocny autobus w kierunku Solniska Uyuni, gdzie dojedziemy kolejnego dnia rano.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 18: Uyuni – Chuivica

Wyruszamy jeepem 4×4 w celu zobaczenia nierealnych krajobrazów, które nam oferuje Salar de Uyuni. Zatrzymujemy sie w różnych miejscach, między innymi, na cmentarzysku pociągów czy we wsi Colchani skąd możemy obserwować proces ekstratacji soli. Następnie, przejeżdżamy kilkanaście kilometrów trasą Dakar, aż do wyspy Incahuasi, która oferuje niesamowity widok na całe solnisko.

Wyżywienie w cenie : śniadanie

Dzień 19: Chuivica – Laguna Colorada

Kontynuujemy naszą podróż jeepem 4×4 w stronę Laguny Colorada. Po drodze mijamy przepiękne krajobrazy mijając między innymi Kamienny Las, aktywne wulkany oraz kilka lagun, przy których możemy obserować na przykład różowe flamingi. Docieramy do niezwykłej Laguny Colorada, która jest położona na 4300 m n.p.m.

Wyżywienie w cenie: komplet

Dzień 20: Laguna Colorada – Laguna Blanca/Verde – Uyuni

O wschodzie słońca zwiedzamy gejzery ‘Sol de la Mañana’ położone na 5000 m n.p.m. Następnie skorzystamy z ciepłych zródeł termalnych po których dojedziemy do granicy chiliskiej, gdzie znajdują się Laguna Biała oraz Zielona. Również z tego miejsca będziemy podziwiali sławny wulkan Licancabur. Po południu wracamy do Uyuni gdzie spędziemy noc.

Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 21 : Wspinaczka na Wulkan Licancabur (5960m) – Uyuni

Wcześnie rano krótki transfer naszym jeepem 4×4, aż do ruin Inków położonych na 4550m n.p.m. Rozpoczynamy wspinaczkę na wulkan, która powinna nam zająć mniej więcej 6 godzin. Panorama ze szczytu wulkanu jest nie do opisania, po prostu magiczny ! Zejście z wulkanu zajmie nam około 3 godzin. Powrót do Uyuni.

Wyżywienie w cenie : śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 22 : Uyuni – La Paz – Lima

Dzisiejszy dzień jest poświęcony na transfer z Uyuni do La Paz, a następnie z La Paz do Limy. Nocleg w Limie

Wyżywienie w cenie : śniadanie

Dzień 23: La Paz – Lima – Powrót do kraju

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń.

Wyżywienie : śniadanie

od 2900$

Galeria zdjęć z wyprawy

 • trekking-ausangate-peru
 • wycieczki-do-peru
 • teczowa-gora-peru-1
 • teczowa-gora-w-peru
 • wycieczki-do-peru-alpinca-2
 • peru-teczowa-gora-wycieczki
 • wycieczki-do-peru_
 • wyprawy-do-peru-trekking-ausangate
 • trekking-ausangate-peru-tinki
 • wyprawy-peru-trekkingi-w-peru
 • andy-w-peru-pacchanta
 • trekkingi-peru-region-ausangate
 • wycieczki-boliwia-sud-lipez
 • wycieczki-do-boliwii-uyuni
 • wyprawy-do-boliwii-sud-lipez-wikunie
 • wyprawy-do-boliwii-sud-lipez-laguna-czarna
 • wycieczki-do-salar-de-uyuni
 • wyprawa-boliwia-flamingi-laguny-uyuni
 • laguna-colorada-boliwia-wyprawy
 • boliwia-wycieczki-viscacha-sud-lipez
 • wyprawy-do-peru-ludzie-peru
 • wyprawy-do-boliwii
 • wycieczki-nad-jezioro-titicaca
 • wycieczka-do-peru-2
 • trekkingi-w-peru-wycieczki-do-peru
 • wycieczka-peru-alpinca
 • peru-wycieczki-polskie-biuro-podrozy
 • polskie-biuro-podrozy-w-peru
 • peruwianskie-dzieci-wycieczki-do-peru