Wycieczka do Peru – 3 Peru – 17 dni

Program wyprawy

WYCIECZKA DO PERU – 3 PERU

Chciałbyś zobaczyć wszystkie najpiękniejsze miejsca w Peru? Ta wycieczka do Peru jest właśnie dla Ciebie. Odwiedzisz trzy najważniejsze regiony w tym kraju. Czeka na Ciebie pustynne wybrzeże, klimatyczne góry oraz niezwykła dżungla. Cały program jest bardzo komfortowy z hotelami trzy gwiazdkowymi. W dżungli będziemy spać w tak zwanych bungalowach, pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką. Jeśli interesuje Cię ta wycieczka do Peru, skontaktuj się z nami.

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do naszego hotelu. Przyloty są zazwyczaj wieczorami, dlatego od razu po przylocie przejazd do hotelu i jak będą jeszcze mieli Państwo siłę, to można pójść na kolację do restauracji blisko hotelu. Nasze hotele wybieramy tylko w bezpiecznych dzielnicach.

Dzień 2: Zwiedzanie Limy – przejazd do Paracas

Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na odkrywanie stolicy Peru – Limy. Jest to miasta bardzo ciekawe, które trzeba odkryć z dwóch różnych stron – tej bogatszej oraz tej biedniejszej. Pierwsze udamy się do Parque del Amor czyli Parku Miłości, który mieści się w dzielnicy Miraflores (tej samej co nasz hotel). Stąd będziemy podziwiać Ocean Spokojny i dowiemy się pierwszych ciekawostek o Peru. Następnie przejedziemy do centrum historycznego, gdzie zaczniemy zwiedzanie od Plaza San Martin, później Plaza de armas czyli rynek, katedrę oraz katakumby i katedrę Św. Franciszka. Nie zabraknie również wizyty w Muzeum Pisco, gdzie posmakujemy tradycyjnego peruwiańskiego koktajlu – Pisco Sour. Na zakończenie pójdziemy do przepysznej restauracji, gdzie podają najlepsze ceviche. O 13 odjazd w stronę Paracas, gdzie dzisiaj jeszcze zwiedzimy wydmy oraz peruwiańską pustynię. Kolacja zaraz obok oceanu w jednej z restauracji Paracas. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 3: Wyspy Ballestas – Nazca

Pobudka wcześnie rano, ponieważ czeka nas długi dzień. Od razu po śniadaniu wybieramy się w stronę portu, gdzie czekać na nas będzie łódź, którą popłyniemy w stronę wysp Ballestas. Podróż łodzią zajmie nam około godziny i już w czasie tej podróży, będziemy podziwiać kormorany, pelikany oraz zatrzymamy się w miejscu – El Candelabro, gdzie przewodnik nam wyjaśni dlaczego to miejsce jest tak ważne. Wyspy Ballestas będziemy zwiedzać z naszej łódki. Będziemy mieli możliwość zobaczyć lwy morskie, pingwiny Humbolta, kraby pelikany, kormorany, czy głuptaki. Wycieczka potrwa około 3 godzin. Powrót do portu oraz przejazd w stronę Oazy Huacachina, gdzie jest możliwość przejazdu specjalnym samochodem zwanym “buggy” po wydmach Huacachiny. Po tej atrakcji kierujemy się w stronę Nazca i dzisiaj jeszcze będziemy w awionetce oglądać niesamowite dzieła ludu Nazca. Kolacja oraz nocleg w Nazca.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 4: Przejazd Nazca – Arequipa

Dzisiaj czeka nas bardzo długi przejazd z Nazca do kolonialnego miasta Arequipy. Przejazd będzie trwał około 10 godzin. Po drodze będziemy robić przystanki oczywiście. Dojazd do Arequipy około godziny 18.00. Zakwaterowanie w hotelu oraz spacer po tym pięknym, białym mieście. Kolacja. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 5: Arequipa – zwiedzanie miasta

Śniadanie w hotelu. Rozpoczynamy zwiedzanie Arequipy spacerem do lokalnego targu San Camilo, gdzie można kupić wszystko, ale najsmaczniejsze są tam owoce oraz naturalne soki, których dzisiaj spróbujemy. Po targu przechodzimy do centrum Arequipy czyli Plaza de Armas, gdzie zwiedzimy pierwszy kościół jezuicki, krużganki oraz katedrę. Będzie również czas na kawę na jednym z dachów restauracji, skąd jest najlepsze widok na wulkany Misti oraz Chachani. Nie możemy zapomnieć, że Arequipa to miasta wulkanów, skąd widać bardzo dobrze trzy wulkany: Misti, Chachani oraz Pichu Picchu. Po kawie pójdziemy do klasztory św. Kateliny. Zwiedzanie zajmie nam około godziny, jest to jedno z najładniejszych miejsc w Arequipie. Na koniec pójdziemy do muzeum, gdzie znajduje się mumia Juanita. Reszta czasu wolna.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 6: Arequipa- Kanion Colca – Chivay

Dzisiaj rano wyruszamy w stronę Kaniony Colca – jednego z najgłębszych kanionów na świecie, który został odkryty przez naszych rodaków. Podróż do stolicy Kaniony Colca – miasteczka Chivay – zajmie nam około czterech godzin. Po drodze nie będziemy się nudzić, ponieważ widoki będą zapierały dech w piersiach. Zatrzymamy się tam gdzie będą siedliska lam, alpak oraz wikunii. Najwyższy punkt dzisiejszego dnia to 4910 m n.p.m, stąd będą Państwo mogli podziwiać różne wulkany. Po południu pójdziemy na lunch do tradycyjnej restauracji. Resztę dnia spędzimy w naturalnych, gorących źródłach, skąd rozpościerają się niesamowite widoki. Wieczór to kolacja połączona z muzyką, śpiewem oraz tradycyjnymi tańcami z kanionu Colca.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 7: Chivay – Krzyż Kondorów – przejazd Chivay – Puno

Po śniadaniu wyruszamy w stronę krzyża Kondorów, miejsca, gdzie rano można zobaczyć dużo kondorów. Zrobimy sobie tutaj krótki trekking, ponieważ pejzaże są powalające. Następnie przejazd do wiosek Maca oraz Yanque, gdzie będzie czas na zakup pamiątek oraz krótkie zwiedzanie. Lunch w lokalnej restauracji oraz przejazd z Chivay w stronę jeziora Titicaca. Sam przejazd będzie trwał około pięciu godzin – po drodze będą przerwy. Nocleg w Puno.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 8: Puno- Wyspy Uros – Wyspa Taquile – Puno

Dzisiaj będziemy odkrywać tajemnicze jezioro Titicaca, które leży na granicy Peru z Boliwią. Pierwsze udamy się na wyspy Uros. Są to sztuczne wyspy zbudowane z trzciny totora. Na miejscu, szef wyspy wyjaśni nam jak buduje się takie wyspy. Kolejna wyspa jaką zwiedzimy to Taquile. Jest to dość duża wyspa, na której żyje społeczność Taquile. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, noszą tradycyjne stroje. Podczas lunchu dowiemy się czym zajmują się na co dzień mieszkańcy tej wyspy. Spróbujemy również pstrąga z jeziora oraz lokalnej zupy quinoa. Na wyspie Taquile warto sobie zakupić rękodzieło, ponieważ wytwarzają je tylko mieszkańcy tej wyspy i nie da się tego kupić w innym miejscu, niż tylko na wyspie. 

Wyżywienie: śniadanie oraz lunch

Dzień 9: Przejazd Puno – Cusco

Dzisiejszy dzień to transfer z Puno do dawnej stolicy Inków – Cusco. Przejazd będzie długi, ale bardzo ciekawy, ponieważ po drodze będziemy zatrzymywali się w oryginalnych miejscach. Pierwszy przystanek to świątynia Pukara oraz wioska Pukara znana z wyroby ceramiki. Kolejny, najwyższy przystanek podczas tej podróży to przełęcz La Raya (4335m), gdzie zatrzymamy się w celu zrobienia zdjęć. Następne dwa przystanki to największa świątynia boga Wiracochy oraz kościół w Andahuaylillas znany ze swojej kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się w tradycyjnej restauracji, gdzie będziemy mogli spróbować lokalnych przysmaków. Dojazd do Cusco około godziny 17.00. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch

Dzień 10: Cusco – zwiedzanie miasta 

Najpiękniejsze miasto w Peru to bez wątpienia Cusco. Kiedyś dawna stolica Inków, dzisiaj baza wypadowa na wycieczki do Machu Picchu. Cusco to miasto kolonialne, ale również inkaskie. Do dzisiaj pozostało dużo inkaskich elementów w mieście. Dzisiaj będziemy zwiedzać katedrę położoną na Plaza de Armas, a następnie Qoricanchę czyli świątynię słońca. Kolejnymi punktami będą cztery kompleksy archeologiczne: Kenko, Puca Pucara, Sacsayhuaman oraz Tambomachay. Nie zabraknie czasu na obiad w jednej z najładniejszych dzielnic Cusco – San Blas. Stąd właśnie rozpościerają się najpiękniejsze widoki na całe Cusco oraz można tutaj zakupić bardzo ładne pamiątki.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 11: Cusco – Pisac – Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków) – wioska Machu Picchu

Wyjeżdżamy wcześnie z Cusco w stronę Świętej Doliny. Pierwszy przystanek to sanktuarium lam, alpak oraz wikunii. Tutaj będziemy mogli z bardzo bliska podziwiać te niesamowite zwierzęta. Kolejnym punktem w programie będzie malownicza wioska Pisac, słynna ze swojego targu z rękodziełem. Tutaj właśnie będą Państwo mieli czas na większe zakupy. Pisac to również jeden z inkaskich kompleksów archeologicznych, który zachował się w bardzo dobrym stanie. Będziemy mieli możliwość zrobić krótki spacer na sam szczyt kompleksu, skąd będą widoki na tarasy rolnicze. Następnie przejazd do Ollantaytambo – kolejnego niesamowitego miejsca. Tutaj będziemy głównie podziwiać świątynię słońca oraz tarasy wybudowane przez Inków. Po południu bierzemy pociąg do wioski Machu Picchu, gdzie będzie czas na pyszną kolację oraz wypoczynek. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 12: Święta Dolina Inków – Machu Picchu

Pobudka wcześnie rano. Po śniadaniu idziemy w stronę przystanku autobusowego, skąd bierzemy autobus, który zawiezie nas aż do bram ruin Machu Picchu. Tam czekać będzie na nas przewodnik, który przez trzy godziny będzie opowiadał nam o tym tajemniczym, święty miejscu. Na pewno pójdziemy do mostu inkaskiego oraz, dla chętnych, do bramy słońca. Jest również możiwość wyjścia na jedną z dwóch gór, skąd rozpościera się niesamowity widok na ruiny Machu Picchu. Góry te nazywają się Huayna Picchu (tutaj potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja) oraz Machu Picchu. W obydwu przypadkach, trzeba wcześniej dać znać, jeśli ktoś chce wyjść na jedną z tych gór. Po zwiedzaniu bierzemy autobus do wioski Machu Picchu. Czas na obiad oraz powrót pociągiem do Ollantaytambo, gdzie dzisiaj będziemy nocować. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 13: Ollantaytambo – Maras – Moray – Chinchero – Cusco

Po śniadaniu wybieramy się w stronę dwóch bardzo ciekawych miejsc. Pierwsze odwiedzimy kopalnię soli w Maras, a następnie laboratorium inkaskie Moray. Po drodze zatrzymamy się w małej wiosce Chinchero, która słynie ze swoich niesamowitych rękodzieł z wełny alpaki. Dowiemy się również jak są robione takie wyroby. Po południu powrót do Cusco i w końcu czas wolny. 

Dzień 14: Cusco wolny dzień albo opcjonalnie możliwość zrobienia trekkingu do tęczowej góry

Dzisiaj mają Państwo dzień wolny w tym imperialnym mieście, aby cieszyć się z przedostatniego dnia w Peru oraz spokojnie zrobić zakupy pamiątek etc. Jeśli są Państwo chętni możemy zorganizować dla Was trekking na tęczową górę.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 15: Cusco – Puerto Maldonado – Cayman Lodge

Poranny samolot do Puerto Maldonado. Trzeba przygotować się na ogromny skok temperaturowy 🙂 Przejazd dwugodzinny do portu, skąd popłyniemy łodzią do naszego lodge. Czas na rozgoszczenie się w dziczy i słuchanie odgłosów dżungli. Dzisiaj jeszcze zrobimy nocny spacer w głąb lasu, aby zobaczyć co robią nocni mieszkańcy dżungli. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 16: Tour Sachavacayoc

Po śniadaniu rozpoczynamy długi marsz w głąb dżungli. Odkryjemy przeróżne medyczne rośliny oraz dużo zwierząt takich jak: małpy, papugi, ptaki, węże, pająki…Dojdziemy do jeziora Sachavacayon, gdzie zjemy nasz piknik i będziemy korzystać z tego przepięknego miejsca. Powrót do naszego lodge oraz chwila na odpoczynek i podziwianie zachodu słońca.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 16: Puerto Maldonado – Lima

Po śniadaniu popłyniemy łodzią do portu, gdzie czekać na nas będzie autobus, który zawiezie nas na lotnisko. Powrót do Limy i powrót do Europy. 

od 2790$

Cena obejmuje:

 • Samoloty lokalne (Cusco – Puerto Maldonado – Lima)
 • Cały pobyt w Puerto Maldonado (pełne wyżywienie, zakwaterowanie, transport)
 • Transport prywatny z Limy do Arequipy oraz z Arequipa do Kanionu Colca
 • Transport turystyczny z Puno do Cusco oraz z Kanionu Colca do Chivay
 • Transport wodny na jeziorze Titicaca
 • Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
 • Wszystkie bilety wstępów do atrakcji wypisanych w programie
 • Hotele 3* ze śniadaniami
 • Wszystkie transfery
 • Przewodnicy w języku angielskim
 • Polski pilot

Cena nie obejmuje:

 • Napoje, telefon, pranie etc. –
 • Napiwki dla kierowców, przewodników lub innych członków ekipy
 • Obiado-kolacje ( cena za posiłek w dobrej restauracji : 8$)
 • Samolotów międzynarodowych z Polski do Limy oraz z Limy do Polski-
 • Przelot awionetką nad liniami na płaskowyżu Nazca (dla chętnych- 100$)
 • Komisję za przelew międzynarodowy oraz ubezpieczenie podróżne

Galeria zdjęć z wyprawy

 • rezerwat-paracas-wycieczki-peru
 • biuro-podrozy-w-peru
 • pustynia-w-peru-paracas
 • rezerwat-paracas-peru
 • wyspy-ballestas-peru
 • wyspy-ballestas-paracas-peru
 • kondory-w-kanionie-colca-wycieczki-do-peru
 • kondory-nad-kanionem-colca-wycieczki-do-peru
 • jezioro-titicaca-peru
 • wycieczki-do-peru-zwiedzanie-limy
 • wycieczki-nad-jezioro-titicaca
 • wyprawy-do-peru-ludzie-peru
 • peru-alpaki-wycieczki-peru
 • trekking-teczowa-gora-peru
 • peru-teczowa-gora
 • teczowa-gora-peru-1
 • wycieczki-do-peru_
 • polskie-biuro-podrozy-w-peru
 • peruwianskie-dzieci-wycieczki-do-peru
 • peru-wycieczki-polskie-biuro-podrozy
 • wycieczki-do-amazonki
 • wycieczka-do-peru-2