WYCIECZKA PERU – BOLIWIA – CHILE 20 DNI

Program wyprawy

Wycieczka do Peru- Boliwia- Chile

Dzień 1: Przylot do Limy

Będziemy na Państwa czekać na lotnisku w Limie, a następnie pojedziemy do Naszego hotelu. W zależności od godziny przylotu, będziemy mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej części Limy, która mieści się zaraz obok wybrzeża Pacyfiku, oraz spróbujemy niektórych typowych, peruwiańskich dań w wybranych restauracjach.

Dzień 2: Lima – City Tour – Paracas

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj będziemy zwiedzać Limę- stolicę Peru. Poznamy takie miejsca jak: Place San Martin, Plaza Mayor (główny plac), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco oraz Plaza Murillp. Następnie ruszymy w stronę południa, słynna autostradą Panamericana, gdzie mieści się miejscowość Paracas. Podczas tej podróży będziemy mogli podziwiać niezwykłe krajobrazy, które są częścią tej legendarnej drogi. Przyjazd do hotelu w Paracas. Końcówka dnia to czas wolny dla Państwa, można odpoczywać lub pospacerować po plaży Paracas.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 3: Paracas- Wyspy Ballestas – Nazca – nocny autobus do Arequipy

Dzisiaj zwiedzimy Wyspy Ballestas do których popłyniemy łodzią. Te wyspy są często nazywane małym Galapagos, ponieważ bardzo je przypominają. Ballestas są domem dla wielu lwów morskich, pelikanów, kormoranów czy pingwinów. Niewątpliwie podczas zwiedzania tych wysp, będziemy się znajdować w jednym z najpiękniejszych miejsc peruwiańskiego wybrzeża. W południe, będziemy kontynuować naszą podróż w kierunku miejscowości Nazca. Podczas tej podróży będziemy mieli możliwość zwiedzenia Oazy Huacachina, która znajduję się w pobliżu miasta Ica. Następnie rozpoczniemy nasz przelot nad tajemniczymi liniami Nazca. W nocy bierzemy autobus do Arequipy.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 4 : Arequipa – City Tour

Śniadanie w hotelu. Dzień poświęcony na zwiedzanie miasta. Arequipa jest etapem podróży bardzo przyjemnym oraz relaksującym dla turystów. Położona na wysokości 2325 m n.p.m. jest także etapem, podczas którego mamy możliwość zaaklimatyzowania się przed podróżą w wyższe partie Peru. Arequipa jest również drugim największy miastem w Peru, zaraz obok Limy. Z Arequipy mamy możliwość podziwiać trzy wulkany : El Misti, Chachani oraz Pichu Pichu ( 5825m, 6075m oraz 5664m odpowiednio). Widok na te trzy wulkany jest po prostu niezwykły. Arequipa została założona w 1540 roku, jest to miasto kolonialne, którego główne budynki są zbudowane z białej skały pochodzenia wulkanicznego. Dzisiaj będziemy zwiedzać między innymi : Katedrę, Klasztor Św. Katarzyny, kościół de la Compania oraz krużganki, Casona Tristan del Pozo, Plaza San Francisco, główny plac oraz typowy targ San Camilo.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 5: Arequipa- Chivay (transport prywatny)

Wcześnie rano wyruszymy w krajobrazową podróż, która będzie trwała mniej więcej 4 godziny, w kierunku Kanionu Colca, drugiego najgłębszego kanionu na świecie (3400m). Po drodze miniemy kilka rezerwatów przyrody, siedliska wikunii, lam oraz alpaki. Najwyższym punktem podczas naszej podróży będzie 4910 m n.p.m, gdzie zatrzymamy się, żeby podziwiać widoki na wulkany oraz góry. Noc spędzimy w miasteczku Chivay, będziemy mieli również możliwość skorzystania z ciepłych wód (Aguas Calientes).

Wyżywienie: śniadanie oraz lunch

Dzień 6: Chivay – Cruz del Condor – Arequipa

Wcześnie rano wyruszymy w kierunku Cruz del Condor (Krzyża Kondorów), skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na kanion. Również będziemy podziwiać kondory, które występują najczęsciej w tej części kanionu. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż wzdłuż kanionu Colca oraz zwiedzimy tradycyjne wioski, takie jak Maca czy Yanque. Popołudniu wracamy do Arequipy.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 7: Arequipa – Cusco

Po śniadaniu bierzemy samolot do Cusco. Poranek wolny dla Państwa dyspozycji w celu zaaklimatyzowania się. Następnie razem będziemy poznawać Cusco, gdzie zwiedzimy między innymi: główny plac, katedrę oraz świątynię Słońca. Będziemy kontynuować nasz tour wyjeżdżając z miasta w kierunku sanktuariów Inków- Kenko, Tambomachay, Puca Pucara oraz imponującej fortecy Sacsayhuman wybudowanej w strategicznym miejscu na wzgórzu z widokiem na Cusco. Po zwiedzaniu miasta wrócimy do hotelu oraz mają Państwo wieczór wolny.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 8: Cusco – Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków) – Machu Picchu.

Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Świętej Doliny Inków gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wieś Pisac ze swoimi kolorowymi, indiańskimi rynkami. Popołudniu zwiedzimy Ollantaytambo, bardzo czarującego kompleksu inkaskiego, który pełni funkcje administracyją, rolniczą oraz religijną. Popołudniu bierzemy pociąg do Machu Picchu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 9: Machu Picchu – Cusco

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwany z dni podczas Państwa podróży. Dzisiaj rano autobus zabierze nas aż do bram Zaginionego Miasta Inków. Będziemy mieli okazję zwiedzać jeden z cudów świata przez około trzy godziny wraz z naszym przewodnikiem, który będzie nam przybliżał historię tego tajemniczego miasta pośród magicznej scenerii. Popołudniu pociąg do Ollantaytambo i transfer do Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 10: Trekking do Tęczowej góry 

Dzisiaj rano bierzemy 3-godzinny autobus z Cusco do Cusipaty. Dojeżdżamy do stóp Tęczowej Góry. Maszerujemy około 2 godzin, aż do punktu widokowego (5100m), skąd mamy niecodzienny widok na kolorowe góry oraz różne ośnieżone szczyty. Schodzimy około godziny. Powrót wieczorem do Cusco. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie 

Czas marszu razem: 3 godziny 

 

Transport: prywatny 

Dzień 11: Cusco -Puno

Dzień poświęcony na transfer autobusem turystycznym w kierunku Puno. Podczas tej podróży zatrzymamy się w kilku miejscach takich jak Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. Następnie zatrzymamy się w La Raya (4335m): najwyższym z przystanków podczas naszej podróży. Kolejne z przystanków to miasto Andahuaylillas, gdzie zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Po drodze zatrzymamy się na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską.

Wyżywienie w cenie: śniadanie oraz lunch

Dzień 12: Puno – Copacabana – Isla del Sol (Boliwia)

Wcześnie rano wyruszamy autobusem (3 godzinna podróż) w kierunku miasteczka Copacabany w Boliwii. Podczas 2 -3 godzin zwiedzamy to niezwykłe miasteczko, które jest zarazem turystyczne jak i tradycyjne. Również możemy spróbować lokalnego przysmaku- pstrąga- którego znajdziemy praktycznie wszędzie, a najlepiej to zdegustować go na lokalnym targu. Następnie, o godzinie 13.30 (czasu boliwiańskiego) wypływamy łodzią w kierunku Wyspy Słońca (Isla del Sol), która mieści się mniej więcej 1,5 godziny od Copacabany. Dopływamy do naszego celu, skąd mamy zdumiewające widoki na jezioro oraz na pasmo gór Korylier Królewskich. Krótki spacer do punktu widokowego, skąd możemy podziwiać zachód słońca oraz skosztować przepysznego jedzenia. Noc w hotelu na wyspie.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 13: Isla del Sol – Copacabana – La Paz

Rano wyruszamy łodzią w kierunku Copacabany, gdzie zjemy obiad oraz koło południa weźmiemy autobus do La Paz. Droga przez którą pojedziemy jest niezwykle zaskakująca. Przez 4 godziny naszej podróży będziemy podziwiać z jednej strony jezioro Titicaca, a z drugiej pasmo górskie Kordylier Króleskich. Dojeżdżamy do La Paz późnym popołudniem.Transfer do hotelu. Wieczór wolny.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 14:La Paz – zwiedzanie miasta – Dolina Księżyca

Dzisiejszy dzień zaczynamy wizytą stolicy administracyjnej Boliwii- La Paz. Będziemy podziwiać bogactwo kulturowe, historyczne, archeologiczne jak i geograficzne tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy między innymi: Plaza Murillo, Katedrę, Kościół św. Franciszka, a następnie wyruszymy do punktu widokowego zwanego Killi Killi, z którego mamy szanse podziwiać przecudowną panoramę na miasto oraz pasma gór, które otaczają La Paz. Po wizycie miasta kontynuujemy nasze zwiedzanie w stronę Doliny Księżyca, mijając różne dzielnice miasta.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 15: La Paz – Uyuni – Chuvica

Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd bierzemy samolot w kierunku największego solnego jezioro na świecie: Salar de Uyuni. Następnie, wyruszamy jeepem 4×4 w celu zobaczenia nierealnych krajobrazów, które nam oferuje Salar de Uyuni. Zatrzymujemy sie w różnych miejscach, między innymi, na cmentarzysku pociągów czy we wsi Colchani skąd możemy obserwować proces ekstratacji soli. Następnie, przejeżdżamy kilkanaście kilometrów trasą Dakar, aż do wyspy Incahuasi, która oferuje niesamowity widok na całe jezioro. Nocleg w San Juan- jednej z wiosek położonej blisko solniska. Hostele bardzo podstawowe – bez ogrzewania. 

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 16: Chuivica – Laguna Colorada

Kontynuujemy naszą podróż jeepem 4×4 w stronę Laguny Colorada. Po drodze mijamy przepiękne krajobrazy mijając między innymi Kamienny Las, aktywne wulkany oraz kilka lagun, przy których możemy obserować na przykład różowe flamingi. Docieramy do niezwykłej Laguny Colorada, która jest położona na 4300 m n.p.m. Dzisiaj śpimy w hostelu bardzo podstawowym, w tym miejscu nie ma innych. Może nic być prysznica oraz nie będzie ogrzewania.

Wyżywienie w cenie: komplet

Dzień 17: Laguna Colorada – Laguna Blanca/Verde – San Pedro Atacama

O wschodzie słońca zwiedzamy gejzery ‘Sol de la Mañana’ położone na 5000 m n.p.m. Następnie skorzystamy z ciepłych źródeł termalnych po których dojedziemy do granicy Chiliskiej, gdzie znajdują się Laguna Biała oraz Zielona. Również z tego miejsca, będziemy podziwiali sławny wulkan Licancabur. Popołudniu bierzemy autobus turystyczny w kierunku San Pedro Atacama. Popołudnie przeznaczone na zwiedzanie Doliny Księżyca i paru punktów widokowych San Pedro de Atacama.

Wyżywienie w cenie : śniadanie

Dzień 18: San Pedro – Calama – Santiago de Chile

Dzisiaj wyruszamy w kierunku Calamy, skąd bierzemy samolot do stolicy Chile- Santiago. Dojeżdżamy wieczorem do hotelu.

Wyżywienie w cenie : śniadanie

Dzień 19: Santiago – zwiedzanie miasta

Dzisiaj zwiedzamy stolicę Chile – Santiago.

Wyżywienie w cenie : śniadanie

Dzień 20: Santiago – Powrót do domu

Śniadanie w hotelu oraz transfer na lotnisko. Następnie biorą Państwo samolot powrotny do swojego kraju, a my mamy nadzieję, że wracają Państwo z głową pełną niezapomnianych wrażeń.

Wyżywienie w cenie : śniadanie

 

 

od 3290$

Cena obejmuje:

SAMOLOTY/TRANSPORT
– Cały transport (samochodowy, wodny, lotniczy lokalny)
– Samolot lokalny (Arequipa-Cusco, La Paz – Uyuni, Calama – Santiago).
– Prywatny transport Lima- Arequipa
– Transport turystyczny podczas drogi z Arequipa do Puno
– Transport t. podczas drogi z Puno do Cusco
– Transport t. Puno – Isla del Sol – La Paz
– Transport 4×4 z Uyuni do Chile
– Transport wodny Lago Titicaca.
– Transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
– Bilety wstępu do wszystkich zabytków archeologicznych wymienionych w planie wycieczki (na przykład Rcchi,  Ollantaytambo, Pisac, entre otros)
– Bilety wstępu do wszystkich Parków, Sanktuariów oraz obszarów chronionych wymienionych w planie  wycieczki (na przykład Machupicchu, Cañon del Colca).
– Bilety wstępu do Klasztorów a Monasterios, Kościołow, Muzeum, etc. wymienionych w planie wycieczki (jak –  Monasterio de Santa Catalina, Museo de la catedral de Lima, entre otros).
– Oficjalny przewodnik wycieczek turystycznych
– Hotele 3* wraz ze śniadaniami
– Obiady w niektórych dniach wymienionych w planie wycieczki
– Transfery lotnisko – hotel – lotnisko
– Podatki lokalne
– Podatki lotniskowe
– Polski pilot w zależności ile Państwa będzie
ZAKWATEROWANIE
– Zakwaterowanie w pokojach dwu-osobowych
– W razie potrzeby pokoju jedno-osobowego przez cały pobyt jest obowiązkowa dopłata 390 USD do podanej ceny wycieczki

Cena nie obejmuje:

– Napoje, telefon, pranie etc.
– Napiwki dla kierowców, przewondików lub innych członków ekipy
– Obiado-kolacje ( cena za posiłek w dobrej restauracji : 15$)
– Przelotów z Polski do Peru i z Chile do Polski
– Ubezpieczenia zdrowotnego oraz przelotu nad liniami Nazca, który jest opcjonalny (100$)

Galeria zdjęć z wyprawy

 • boliwia-wyprawy-uyuni-baikara
 • laguna-colorada-boliwia-wyprawy
 • boliwia-wyprawy-sud-lipez
 • boliwia-wycieczki-wikunie-sud-lipez
 • boliwia-wycieczki-viscacha-sud-lipez
 • boliwia-wyprawy-salar-de-uyuni
 • boliwia-wycieczki-uyuni-
 • boliwia-wycieczki-laguna-colorada
 • wycieczki-boliwia-sud-lipez
 • wycieczki-boliwia-laguny-sud-lipez
 • wycieczki-boliwia-laguny-flamingi-uyuni
 • andy-peru-trekkingi-lares
 • wyprawa-boliwia-flamingi-laguny-uyuni
 • wycieczki-do-boliwii-uyuni
 • wyprawy-do-boliwii-sud-lipez-wikunie
 • wycieczki-do-salar-de-uyuni
 • wycieczki-do-boliwii-salar-de-uyuni-1
 • trekkingi-z-lamami-peru
 • dzieci-w-peru
 • wyspy-ballestas-peru
 • wyspy-ballestas-paracas-peru
 • peru-alpaki-wycieczki-peru
 • wycieczki-do-peru-zwiedzanie-limy
 • pustynia-w-peru-paracas
 • rezerwat-paracas-wycieczki-peru
 • kondory-nad-kanionem-colca-wycieczki-do-peru
 • rezerwat-paracas-peru
 • peru-wycieczki-polskie-biuro-podrozy
 • jezioro-titicaca-peru
 • uyuni-wycieczka-boliwia-flamingi
 • machu-picchu-peru-trekking
 • wycieczka-do-pery-machu-picchu
 • wycieczki-do-peru-ludzie-z-cusco